Najbliższy weekend diagnostyczno-rekrutacyjny: 3.02.2018 – 4.02.2018

Wykład prof. Karola Modzelewskiego

28.05.2017

Wykład prof. Karola Modzelewskiego

W zeszły piątek, gościliśmy w naszej szkole prof. Karola Modzlewskiego – historyka, profesora nauk humanistycznych, legendę opozycji, senatora I kadencji.

Pierwszy raz skazany w 1965 r. za napisany razem z Jackiem Kuroniem “List otwarty do partii”, drugi raz za udział w wydarzeniach marcowych i trzeci raz w stanie wojennym. To on wymyślił nazwę “Solidarność”. Wykładał na Uniwersytetach Wrocławskim i Warszawskim. Autor m.in. dzieła “Barbarzyńska Europa”. Jego autobiograficzna książka “Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca” zdobyła nagrodę Nike.

W ramach naszego Friday Enrichment Program udało nam się zorganizować wykład, który poprowadził dla naszych uczniów pt. “Państwo policyjne i opór społeczny: dawne doświadczenia i współczesność”.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_iconicon_speakericon_video_playShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+