Rekrutacja trwa!

Nasz zespół
Founder
Andrzej Dethloff
Prawo, Uniwersytet w Oxfordzie

Kadra zarządzająca

Deputy Head (Operations)
Marcin Szala
Fizyka oraz Filozofia, Uniwersytet w Oxfordzie
Headmaster
Mark J. Moore
English Literature / Downing College, Uniwersytet w Cambridge
Deputy Head (Academic)
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie
Deputy Head (Operations)
Marcin Szala
Fizyka oraz Filozofia, Uniwersytet w Oxfordzie

Marcin koncentruje się na przywództwie organizacyjnym, zwłaszcza w kontekście edukacyjnym. Ma doświadczenie w zarządzaniu firmą inżynieryjną i zespołem szkół (Szkoły ETE). Marcin współpracował przy wdrażaniu wielu programów tutorskich w Polsce i prowadził szkolenia dla tutorów w Polsce i za granicą. Jest współautorem książki o tutoringu oraz artykułów do pism branżowych. Umiejętności trenerskich uczył się w pracowni psychologicznej Elżbiety Sołtys.

Jest Ślązakiem z wyboru, zakochanym mężem i ojcem. Uwielbia Szekspira i dobry jazz.

Headmaster
Mark J. Moore
English Literature / Downing College, Uniwersytet w Cambridge

Absolwent kierunku English Literature na Uniwersytecie w Cambridge. Posiada 33-letnie doświadczenie zawodowe. Pracował w najlepszych szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii: nauczał w Marlborough (do grona jej absolwentów należy Księżna Cambridge oraz Księżniczki Eugenie oraz Beatrice); Eton oraz Radley, gdzie pełnił funkcje Head of English Department oraz Director of University Entrance. Przez 11 lat był Dyrektorem Clifton College, szkoły do której uczęszcza 1250 uczniów a roczne obroty wynoszą 30 000 000 GBP. Do tej pory, co roku gościł w Warszawie jako członek zespołu oceniającego polskich uczniów ubiegających się o stypendia w najlepszych szkołach w Wielkiej Brytanii. Spotkania z wieloma zdolnymi i utalentowanymi uczniami utwierdziły go w przekonaniu, że Warszawa potrzebuje szkoły na miarę ich możliwości – wzorowanej na najlepszych szkołach i uniwersytetach w Wielkiej Brytanii.

Deputy Head (Academic)
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie

Karolina była wykładowcą w Departamencie Historii Sztuki, Dyrektorem ds Akademickich w Jesus oraz Trinity College, oraz była odpowiedzialna za program nauczania w Instytucie Studiów Uzupełniających na Uniwersytecie w Cambridge. Po powrocie do Polski w 2014 roku, zasiliła szeregi Akademei.

Zainteresowania akademickie Karoliny koncentrują się wokół Surrealizmu, międzyregionalnej współpracy pomiędzy twórcami awangardy w XX wieku, sztuki w obliczu totalitaryzmów, XX wiecznych teorii dotyczących pojęcia estetyki. Zarówno w swojej pracy akademickiej jak i w swojej pracy z uczniami, Karolina przywiązuje dużą wagę do interdyscyplinarnego podejścia do nauki, którym jako Head of Humanities Department próbuje zarazić swoich uczniów.

Zespół wykonawczy

 • Bursar Ewa Milewska

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ACCA, CFA

  Ewa Milewska

  Bursar Ewa Milewska

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ACCA, CFA

  Ewa dołączyła do zespołu Akademei w 2017 roku i zajmuje się finansowym aspektem działalności Grupy.

  Posiada szerokie doświadczenie zdobyte w trakcie 12 lat spędzonych w PwC, gdzie była Dyrektorem specjalizującym się w due diligence i innych usługach związanych z transakcjami fuzji i przejęć. Jej doświadczenie obejmuje m.in. zarządzanie zespołami due diligence w trakcie kilku największych transakcji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (TVN, LuxMed, Euromedic / Affidea, EmiTel, AliorBank) jak również kilka projektów w sektorze edukacji.

  Ewa posiada dyplom magistra Szkoły Głównej Handlowej oraz certyfikaty ACCA i CFA. 

 • Director of University Entrance Alex Zarganis

  MA w Teachers College na Uniwersytecie Columbia
  MBA w Columbia Business School

  Alex Zarganis

  Director of University Entrance Alex Zarganis

  MA w Teachers College na Uniwersytecie Columbia
  MBA w Columbia Business School

  Alex jest związany z Akademeią od ponad 8 lat. Zajmuje się doradztwem edukacyjnym oraz koordynacją programu przygotowującego do zdawania egzaminów wstępnych organizowanych przez uniwersytety w USA oraz w Wielkiej Brytanii. Wykorzystuje swoje wykształcenie akademickie również w praktyce. Prowadzi zajęcia z ekonomii, business studies oraz przedmiotu critical thinking (krytyczne myślenie).

  Obowiązki Aleza uwzględniają m.in.:

  • doradztwo związane z wyborem przyszłej ścieżki edukacyjnej (na poziomie uniwersyteckim)
  • koordynację zajęć związanych z przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych na uniwersytetach za granicą
  • nadzór nad pracą opiekunów aplikacyjnych oraz nad całym procesem aplikacji
  • pełnienie funcji Koordynatora UCAS z ramienia Akademeia High School
 • Admissions Tutor / Registrar dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  dr Marta Dżoga

  Admissions Tutor / Registrar dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  Dr nauk społecznych (Polska Akademia Nauk, Warszawa). Prowadziła działalność akademicką – organizowała wykłady, konferencje, publikacje naukoweNastępnie, chcąc popularyzować naukę, przygotowywała projekty oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w rozmaitych instytucjach kultury, m.in. w Muzeum POLIN oraz Domu Spotkań z Historią. Obecnie jako Admissions Tutor w Akademeia High School zajmuje się prowadzeniem procesu rekrutacyjnego, który polega na wielostopniowej diagnostyce potencjału kandydata. Korzystając z doświadczeń nabytych w Szkole Trenerów (Porozumienie Bez Przemocy) pełni również funkcje mentora / opiekuna uczniów.

 • Admissions Tutor / Registrar Maria Głowacka

  Socjologia, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW
  Politologia, Collegium Civitas

  Maria Głowacka

  Admissions Tutor / Registrar Maria Głowacka

  Socjologia, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW
  Politologia, Collegium Civitas

  Od 8 lat związana z Akademeią. W ramach organizacji zajmowała się m.in. koordynacją różnorodnych projektów edukacyjnych, począwszy od całościowego przygotowywania wakacyjnych programów naukowych (letnie kursy, wyjazdy) przez organizację staży i praktyk (zarówno w instytucjach kultury, korporacjach jak i w firmach farmaceutycznych) skończywszy na zarządzaniu programem stypendialnym. Od września 2016, pełni funkcje Opiekuna Aplikacyjnego oraz opiekuna Domu w Akademeia High School. Jako członek zarządu Ex Ante (Akademeia Group) ściśle współpracuje z Fundacją Grupy Adamed. Zajmuje się zapewnieniem merytorycznego wsparcia na potrzeby letnich obozów naukowych Adamed Smart UP, przeznaczonych dla uczniów osiągających wysokie wyniki w naukach ścisłych. 

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_iconicon_speakericon_video_playShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+