Najbliższy weekend diagnostyczny: 03.02 – 04.02.2018

Stypendia artystyczne

Sztuka jest bardzo ważną częścią naszej szkoły.

Wprowadza element kreatywności, który jest bardzo ważny nie tylko w nauczaniu przedmiotów bezpośrednio związanych ze sztuką, ale również w innych przedmiotach humanistycznych.

Zależy nam na tym, by kształcić młodych artystów – przyszłych desingerów, architektów, twórców – od strony praktycznej i krytycznej. Łączymy elementy teoretyczne oraz koncepcyjne z elementami technicznymi w bardzo organiczny sposób.

Interdyscyplinarne podejście

Nasi nauczyciele sztuki, desingu, architektury ściśle współpracują z nauczycielami historii sztuki, literatury, historii czy filozofii.

Chcemy, aby wszyscy nasi młodzi artyści rozwinęli w sobie zarówno kreatywność i talent artystyczny, jak również umiejętność mówienia o swoich pracach oraz inspiracjach w sposób ciekawy i krytyczny. Mocną stroną naszej szkoły jest to, że pracujemy z uczniami w sposób indywidualny. Chcemy, aby każdy uczeń znalazł swój sposób ekspresji, przekazu – swój tzw. styl.

Nasi nauczyciele to absolwenci najlepszych uczelni artystycznych w Angli, którzy wiedzą jak przygotować swoich uczniów do aplikowania do szkół artystycznych za granicą.

Zasady - krok po kroku

01

Zapraszamy uczniów 3 klasy gimnazjum oraz I klasy liceum. Zależy nam na uczniach i stypendystach, którzy są nie tylko uzdolnieni technicznie ale którzy również potrafią o swoich pracach mówić w sposób ciekawy i rozwijać się intelektualnie na poziomie kreatywnym. Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o sobie i swoich zainteresowaniach.

02

Wyślij maila:

Dr Marta Dżoga
Admissions Tutor
marta.dzoga@akademeia.edu.pl

Maria Głowacka
Admissions Tutor
maria.glowacka@akademeia.edu.pl

bądź zadzwoń: +48 22 354 61 81

03

Po wstępnej weryfikacji, otrzymasz od nas formularz do wypełnienia. Wystarczy, jeśli prześlesz nam uzupełniony plik drogą mailową. Dodatkowo poprosimy Cię o przesłanie nam kilku przykładów swoich prac, tzw. portfolio.

04

Komisja Stypendialna spotyka się regularnie. Zgłoszenie możesz wysłać w każdej chwili. 

05

Nasza komisja stypendialna podejmie decyzję o kolejnych krokach. Jeśli pozytywnie rozpatrzy Twoje podanie, zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną oraz weekend diagnostyczny, czyli parę dni spędzonych z nami, w trakcie których będziemy mogli zobaczyć jak pracujesz, tworzysz i myślisz.

06

Czas na podjęcie decyzji. Jeśli decyzja będzie pozytywna, zaprosimy Cię wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie podsumowujące i powitamy w gronie naszych uczniów.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_iconicon_speakericon_video_playShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+