Czerwony “Mendelssohn” wspiera młodych polskich muzyków. Dowiedz się więcej

Aktualności

Aktualności

“Najlepszy” w Akademeia High School

Kolejne z serii wydarzenie otwarte odbyło się w naszej szkole w sobotę 19 maja. Tym razem tematem przewodnim był film "Najlepszy" - opowieść o totalnym upadku i wielkim powrocie - dowód na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń.
Czytaj więcej

Spotkanie z Haliną Birenbaum

W piątek 11 maja odwiedziła nas Halina Birenbaum - ocalona z Holocaustu, pisarka, tłumaczka, poetka. W trakcie spotkania z uczniami, podzieliła się z nimi swoimi wspomnieniami z II Wojny Światowej.
Czytaj więcej

Konferencja “Dzień Europy”

9 maja odbyła się Konferencja "Dzień Europy. The European Parliament, Heart of European Democracy?". Nie mogło zabraknąć na niej naszych uczniów.
Czytaj więcej

“Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”

W piątek 20 kwietnia, w ramach zajęć wzbogacających nasi uczniowie udali się do muzeum POLIN na wystawę "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68".
Czytaj więcej

Monodram “Belfer” Wojciecha Pszoniaka

Kolejne wydarzenie otwarte za nami. W czwartek 19 kwietnia o godz. 19:00 w naszym liceum odbyła się sztuka "Belfer" w reżyserii Michała Kwiecińskiego, z Wojciechem Pszoniakiem w roli głównej.
Czytaj więcej

Finaliści VII edycji Nagrody Architektonicznej Polityki

Budynek naszego liceum znalazł się w finałej piątce - wśród realizacji, które zyskały największe uznanie grona nominujących ekspertów.
Czytaj więcej

Konferencja Młoda Edukacja

Konferencja odbyła się 15 kwietnia 2018 w naszej szkole. Celem wydarzenia była integracja młodzieżowych organizacji edukacyjnych, wymiana doświadczeń oraz możliwość zdobycia wiedzy od profesjonalistów.
Czytaj więcej

Konkurs muzyczny “Purpurowy Stradivarius”

Zapraszamy wszystkich uzdolnionych skrzypków, puzonistów i fagocistów w wieku 14-18 lat do wzięcia udziału w naszym konkursie. Nagrodą główną jest udział w 4-tygodniowej letniej szkole muzycznej w Luzerne Music Centre w USA.
Czytaj więcej

Rozmowy kwalifikacyjne 4. edycji programu ADAMED SmartUP

Marcin Szala (Deputy Head w Akademeia) oraz Maria Głowacka (Admissions Tutor w Akademeia) zasilili szeregi komisji kwalifikacyjnych w 4. edycji programu ADAMED SmartUP.
Czytaj więcej

Dominika Kolenda wolontariuszką w akcji PODZIELMY SIĘ

Dominika Kolenda, nasza uczennica, zasiliła w tym roku szeregi wolontariuszy akcji "Podzielmy się" w jej Wielkanocnej edycji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Akcja trwa przez cały rok!
Czytaj więcej

Nagrania w Teatrze Polskiego Radia

W ramach zajęć wzbogacających, grupa uczniów wspólnie z nauczycielem, Robertem Czebotarem, udała się do Teatru Polskiego Radia. Zajęcia miały formę warsztatów z dubbingu.
Czytaj więcej

O Architekturze Warszawy: Akademeia

Stowarzyszenie Akademickie i Koło Naukowe Architektury Rodzimej WA PW serdecznie zapraszają do Otwartej Pracowni Jazdów na spotkanie z cyklu "o architekturze Warszawy".
Czytaj więcej

Wykład otwarty – Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów

Kolejny z serii wykład otwarty dotyczył mediacji -  jednej z najskuteczniejszych metod rozwiązywania konfliktów między ludźmi i organizacjami. Spotkanie poprowadził Łukasz Rozdeiczer - adwokat, mediator, negocjator.
Czytaj więcej

Dzień Otwarty – Marzec 2018

Kolejna odsłona Dni Otwartych za nami. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 11 marca i miało formułę spotkań otwartych oraz wykładów dla rodziców i uczniów.
Czytaj więcej

Zajęcia z podstaw scenografii

W każdą środę, nasi uczniowie - młodzi artyści biorą udział w zajęciach warsztatowych, które nazywamy Art Lab. Tym razem, warsztaty prowadziła Joanna Macha - scenograf, członek Polskiej Akademii Filmowej.
Czytaj więcej

Wykład otwarty Macieja Lewensteina

Kolejny z serii wykładów otwartych dotyczył pojęcia abstrakcji tak jak jest ono pojmowane i wykorzystywane w nauce oraz w sztuce. Zwięczeniem wykładu był koncert muzyki improwizowanej.
Czytaj więcej

Zajęcia praktyczne z chirurgii małoinwazyjnej

Medycyna jest jednym z przedmiotów fakultatywnych w naszym liceum. Tym razem, uczniowie ćwiczyli umiejętności praktyczne z dziedziny chirurgi małoinwazyjnej.
Czytaj więcej
sdr

W świecie personalizacji, VR i sztucznej inteligencji

23 lutego 2018, w ramach piątkowych zajęć wzbogacających (FEP) mieliśmy przyjemność gościć Jacka Siadkowskiego, który wprowadził naszych uczniów w świat grywalizacji.
Czytaj więcej

Property Design Award 2018 w kategorii Design – Wnętrza dla Akademeia High School

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Property Design Awards 2018 wręczono nagrody i wyróżnienia dla najciekawszych realizacji architektonicznych i wnętrzarskich minionego roku. 
Czytaj więcej
2018.02.15 KATOWICE, 4DD 4 DESIGNE DAYS
Gala Property Design Awards 2018 
NZ AKADEMEIA HIGH SCHOOL
FOT. LUCJUSZ CYKARSKI

Pokaz filmu “Pewnego razu w listopadzie”

Tym razem, w ramach cyklu wydarzeń piątkowych nasi uczniowie obejrzeli film "Pewnego razu w listopadzie" oraz gościli Adama Bajerskiego (operatora) oraz Rafała Wieczorka (specjalistę od efektów specjalnych).
Czytaj więcej

Pokaz filmu “W absolutnej ciszy”

Piątki są w naszej szkole wyjątkowe. Tym razem naszym gościem był Łukasz Śródka - reżyser filmu "W absolutnej ciszy".
Czytaj więcej

Wykład otwarty “5 języków miłości”

Drugi z serii wykładów otwartych bazował na bestsellerze Gary'ego Chapmana. Jak Twój język miłości przekłada się na relacje, które tworzysz z dziećmi i na to w jaki sposób Twoje dzieci budują relacje?
Czytaj więcej

Pierwszy Dzień Otwarty w Akademeia High School

13 stycznia 2018 w naszej szkole zorganizowaliśmy pierwszy w naszej historii Dzień Otwarty. Kolejny zaplanowaliśmy już na 11 marca.
Czytaj więcej

Property Design Awards 2018

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że otrzymaliśmy nominacje w konkursie Property Design Awards 2018! Nasz budynek został nominowany w aż dwóch kategoriach.
Czytaj więcej

II etap konkursu artystycznego

Konkurs zorganizowaliśmy z myślą o uczniach w wieku 14-16 lat, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi. Dwudniowe warsztaty już za nami.
Czytaj więcej

Kilka słów o Central Saint Martins

Aleksandra Lewczyk zwyciężyła w pierwszej edycji naszego konkursu artystycznego. W ramach nagrody głównej wybrała kurs Product Design w Central Saint Martins w Londynie.
Czytaj więcej

Kurs projektowania i druku 3D

W grudniu, w ramach zajęć dodatkowych, grupa uczniów uczestniczyła w kursie projektowania i druku 3D.
Czytaj więcej

“Szkoła bez ławek”

W najnowszym numerze miesięcznika Architektura Murator znalazł się 20-stronicowy materiał dotyczący budynku naszej szkoły.
Czytaj więcej

Wykład otwarty “The naked mind”

Pierwszy z serii wykład otwarty już za nami. Prelekcja dotyczyła zjawisk takich jak ograniczenia naszej racjonalności, preferencje społeczne i problemy z samokontrolą.  
Czytaj więcej

Koncert Świąteczny

10 grudnia 2017 w naszej szkole odbył się Koncert świąteczny, który współorganizowaliśmy z Music Hub.
Czytaj więcej

Dlaczego warto być społecznie zaangażowanym?

Jak możesz pomóc? Jak zrobić coś dobrego dla świata i jednocześnie rzucić sobie wyzwanie do spełnienia?
Czytaj więcej

Charytatywnie do wioseł #wszyscydowiosel2017

W akcji charytywanej zorganizowanej na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka wzięły udział dwie nasze reprezentacje. Łącznie przepłynęli 28 197m. Gratulujemy i dziękujemy!
Czytaj więcej

Nagroda Prezydenta m. st. Warszawy dla Mikołaja Mieszkalskiego

Mikołaj Mieszkalski, nasz stypendysta, został uhonorowany nagrodą Prezydenta m. st. Warszawy "Sapere Auso" za wybitne wyniki w nauce. 
Czytaj więcej

Wielkie otwarcie nowego budynku

21 października 2017r odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku naszej szkoły. To był dla nas wyjątkowy dzień.
Czytaj więcej

Konkurs artystyczny – 2 edycja

Chcemy edukować i wspierać młodych artystów, przyszłych architektów i projektanów. Zapraszamy uczniów w wieku 14-16 lat do wzięcia udziału w 2 edycji Konkursu Artystycznego!
Czytaj więcej

Here I Stand

Julia Kałużna, nasza stypendystka, wzięła udział w międzynarodowym projekcie Here I Stand. Projekt został zorganizowany przez Junges Deutsches Theater oraz Evangelical Church District Teltow-Zehlendorf.
Czytaj więcej

Dlaczego Katalończycy nie lubią Hiszpanów?

Dzisiejsze wykład (FEP - Friday Enrichment Program) poświęciliśmy Hiszpanii: Dlaczego Katalończycy nie lubią Hiszpanów?

Czytaj więcej

PLGBC Green Building Awards 2017

Nasz budynek zdobył w tym roku nagrodę za najlepszy zrealizowany budynek ekologiczny bez certyfikatu (bądź precertyfikowany) w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
Czytaj więcej

Spotkanie z Borysem Lankoszem

Naszym dzisiejszym gościem (FEP - Friday Enrichment Program) był Borys Lankosz - reżyser, scenarzysta, aktor. Spotkanie poprowadził Tomasz Kolankiewicz - selekcjoner filmowy, współpracujący z wieloma prestiżowymi festiwalami filmowymi.
Czytaj więcej

Ola Snuzik prelegentką na Elab Education Festival

Ola Snuzik, młody i ambitny naukowiec, odkrywca, nasza stypendystka, przeprowadziła prelekcję na tegorocznej edycji Elab Education Festival!  
Czytaj więcej

“Entrepreneurship can turn you into leaders”

Entrepreneurship Programme jest jednym z programów, uwzględnionych w naszym szkolnym curriculum.
Czytaj więcej

Tamam Shud w Centrum Sztuki Współczesnej

Kultura wizualna jest jednym z przedmiotów, uwzględnionych w podstawie programowej w trakcie I roku w naszej szkole. W ramach zajęć, nasi uczniowie wybrali się do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na wystawę Tamam Shud.
Czytaj więcej

“Akademeia Inside Out”

W każdą środę, nasi uczniowie, którzy są zainteresowani dziedzinami ART & Design biorą udział w bloku zajęć warsztatowych, które nazywamy Art Lab. Dziś zajęcia prowadził gość specjalny Victor Yañez-Lazcano.
Czytaj więcej

Otwarcie Pawilonu Jazdów 3/7

W sobotę 19 sierpnia 2017r. odbyła się wyjątkowa uroczystość - otwarcie i prezentacja pawilonu Jazdów 3/7, wieńczące warsztaty architektoniczne STORE Summer School.
Czytaj więcej

Zajęcia z muzyki w AHS

Wspólnie z Music Hub pracujemy nad programem zajęć przeznaczonych dla uczniów zainteresowanych muzyką i dalszym kształceniem się w tym kierunku.    
Czytaj więcej

Wyniki konkursu Art & Design

Wszystkim młodym artystom, desingerom, architektom dziękujemy za udział w konkursie! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.
Czytaj więcej

Wernisaż zdjęć “Żydowska Warszawa” połączony z aukcją

W ramach podsumowania zajęć z fotografii pod kierunkiem Mikołaja Grynberga, nasi uczniowie organizują wystawę swoich zdjęć.
Czytaj więcej

Wyniki I etapu konkursu Art & Design

Otrzymaliśmy prawie 300 zgłoszeń do naszego konkursu Art & Design! Dziękujemy wszystkim młodym artystom, którzy przesłali nam swoje prace.        
Czytaj więcej

Wykład prof. Karola Modzelewskiego

W zeszły piątek, gościliśmy w naszej szkole prof. Karola Modzlewskiego - historyka, profesora nauk humanistycznych, legendę opozycji, senatora I kadencji.
Czytaj więcej

Konkurs dla młodych artystów!

Wspólnie z Medusą Group oraz Studio Rygalik zapraszamy uczniów gimnazjów i liceów do wzięcia udziału w konkursie przeznaczonym dla kreatywnych, ciekawych świata, młodych artystów.
Czytaj więcej
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszipShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+