Najbliższy weekend diagnostyczno-rekrutacyjny: 21.04-22.04.2018. Dowiedz się więcej.

Aktualności

Aktualności

Zajęcia z podstaw scenografii

W każdą środę, nasi uczniowie - młodzi artyści biorą udział w zajęciach warsztatowych, które nazywamy Art Lab. Tym razem, warsztaty prowadziła Joanna Macha - scenograf, członek Polskiej Akademii Filmowej.
Czytaj więcej

Wykład otwarty Macieja Lewensteina “Abstrakcja w nauce i sztuce”

Kolejny z serii wykładów otwartych dotyczył pojęcia abstrakcji tak jak jest ono pojmowane i wykorzystywane w nauce oraz w sztuce. Zwięczeniem wykładu był koncert muzyki improwizowanej.
Czytaj więcej

Zajęcia praktyczne z chirurgii małoinwazyjnej

Medycyna jest jednym z przedmiotów fakultatywnych w naszym liceum. Tym razem, uczniowie ćwiczyli umięjętności praktyczne z dziedziny chirurgi małoinwazyjnej.
Czytaj więcej
sdr

W świecie personalizacji, VR i sztucznej inteligencji

23 lutego 2018, w ramach piątkowych zajęć wzbogacających (FEP) mieliśmy przyjemność gościć Jacka Siadkowskiego, który wprowadził naszych uczniów w świat grywalizacji.
Czytaj więcej

Property Design Award 2018 w kategorii Design – Wnętrza dla Akademeia High School

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Property Design Awards 2018 wręczono nagrody i wyróżnienia dla najciekawszych realizacji architektonicznych i wnętrzarskich minionego roku. 
Czytaj więcej
2018.02.15 KATOWICE, 4DD 4 DESIGNE DAYS
Gala Property Design Awards 2018 
NZ AKADEMEIA HIGH SCHOOL
FOT. LUCJUSZ CYKARSKI

Pokaz filmu “Pewnego razu w listopadzie”

Tym razem, w ramach cyklu wydarzeń piątkowych nasi uczniowie obejrzeli film "Pewnego razu w listopadzie" oraz gościli Adama Bajerskiego (operatora) oraz Rafała Wieczorka (specjalistę od efektów specjalnych).
Czytaj więcej

Pokaz filmu “W absolutnej ciszy”

Piątki są w naszej szkole wyjątkowe. Tym razem naszym gościem był Łukasz Śródka - reżyser filmu "W absolutnej ciszy".
Czytaj więcej

Wykład otwarty “5 języków miłości”

Drugi z serii wykładów otwartych bazował na bestsellerze Gary'ego Chapmana. Jak Twój język miłości przekłada się na relacje, które tworzysz z dziećmi i na to w jaki sposób Twoje dzieci budują relacje?
Czytaj więcej

Pierwszy Dzień Otwarty w Akademeia High School

13 stycznia 2018 w naszej szkole zorganizowaliśmy pierwszy w naszej historii Dzień Otwarty. Kolejny zaplanowaliśmy już na 11 marca.
Czytaj więcej

Property Design Awards 2018

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że otrzymaliśmy nominacje w konkursie Property Design Awards 2018! Nasz budynek został nominowany w aż dwóch kategoriach.
Czytaj więcej

II etap konkursu artystycznego

Konkurs zorganizowaliśmy z myślą o uczniach w wieku 14-16 lat, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi. Dwudniowe warsztaty już za nami.
Czytaj więcej

Kilka słów o Central Saint Martins

Aleksandra Lewczyk zwyciężyła w pierwszej edycji naszego konkursu artystycznego. W ramach nagrody głównej wybrała kurs Product Design w Central Saint Martins w Londynie.
Czytaj więcej

Kurs projektowania i druku 3D

W grudniu, w ramach zajęć dodatkowych, grupa uczniów uczestniczyła w kursie projektowania i druku 3D.
Czytaj więcej

“Szkoła bez ławek”

W najnowszym numerze miesięcznika Architektura Murator znalazł się 20-stronicowy materiał dotyczący budynku naszej szkoły.
Czytaj więcej

Wykład otwarty “The naked mind”

Pierwszy z serii wykład otwarty już za nami. Prelekcja dotyczyła zjawisk takich jak ograniczenia naszej racjonalności, preferencje społeczne i problemy z samokontrolą.  
Czytaj więcej

Koncert Świąteczny

10 grudnia 2017 w naszej szkole odbył się Koncert świąteczny, który współorganizowaliśmy z Music Hub.
Czytaj więcej

Dlaczego warto być społecznie zaangażowanym?

Jak możesz pomóc? Jak zrobić coś dobrego dla świata i jednocześnie rzucić sobie wyzwanie do spełnienia?
Czytaj więcej

Charytatywnie do wioseł #wszyscydowiosel2017

W akcji charytywanej zorganizowanej na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka wzięły udział dwie nasze reprezentacje. Łącznie przepłynęli 28 197m. Gratulujemy i dziękujemy!
Czytaj więcej

Nagroda Prezydenta m. st. Warszawy dla Mikołaja Mieszkalskiego

Mikołaj Mieszkalski, nasz stypendysta, został uhonorowany nagrodą Prezydenta m. st. Warszawy "Sapere Auso" za wybitne wyniki w nauce. 
Czytaj więcej

Wielkie otwarcie nowego budynku

21 października 2017r odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku naszej szkoły. To był dla nas wyjątkowy dzień.
Czytaj więcej

Konkurs artystyczny – 2 edycja

Chcemy edukować i wspierać młodych artystów, przyszłych architektów i projektanów. Zapraszamy uczniów w wieku 14-16 lat do wzięcia udziału w 2 edycji Konkursu Artystycznego!
Czytaj więcej

Here I Stand

Julia Kałużna, nasza stypendystka, wzięła udział w międzynarodowym projekcie Here I Stand. Projekt został zorganizowany przez Junges Deutsches Theater oraz Evangelical Church District Teltow-Zehlendorf.
Czytaj więcej

Dlaczego Katalończycy nie lubią Hiszpanów?

Dzisiejsze wykład (FEP - Friday Enrichment Program) poświęciliśmy Hiszpanii: Dlaczego Katalończycy nie lubią Hiszpanów?

Czytaj więcej

PLGBC Green Building Awards 2017

Nasz budynek zdobył w tym roku nagrodę za najlepszy zrealizowany budynek ekologiczny bez certyfikatu (bądź precertyfikowany) w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
Czytaj więcej

Spotkanie z Borysem Lankoszem

Naszym dzisiejszym gościem (FEP - Friday Enrichment Program) był Borys Lankosz - reżyser, scenarzysta, aktor. Spotkanie poprowadził Tomasz Kolankiewicz - selekcjoner filmowy, współpracujący z wieloma prestiżowymi festiwalami filmowymi.
Czytaj więcej

Ola Snuzik prelegentką na Elab Education Festival

Ola Snuzik, młody i ambitny naukowiec, odkrywca, nasza stypendystka, przeprowadziła prelekcję na tegorocznej edycji Elab Education Festival!  
Czytaj więcej

“Entrepreneurship can turn you into leaders”

Entrepreneurship Programme jest jednym z programów, uwzględnionych w naszym szkolnym curriculum.
Czytaj więcej

Tamam Shud w Centrum Sztuki Współczesnej

Kultura wizualna jest jednym z przedmiotów, uwzględnionych w podstawie programowej w trakcie I roku w naszej szkole. W ramach zajęć, nasi uczniowie wybrali się do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na wystawę Tamam Shud.
Czytaj więcej

“Akademeia Inside Out”

W każdą środę, nasi uczniowie, którzy są zainteresowani dziedzinami ART & Design biorą udział w bloku zajęć warsztatowych, które nazywamy Art Lab. Dziś zajęcia prowadził gość specjalny Victor Yañez-Lazcano.
Czytaj więcej

Otwarcie Pawilonu Jazdów 3/7

W sobotę 19 sierpnia 2017r. odbyła się wyjątkowa uroczystość - otwarcie i prezentacja pawilonu Jazdów 3/7, wieńczące warsztaty architektoniczne STORE Summer School.
Czytaj więcej

Zajęcia z muzyki w AHS

Wspólnie z Music Hub pracujemy nad programem zajęć przeznaczonych dla uczniów zainteresowanych muzyką i dalszym kształceniem się w tym kierunku.    
Czytaj więcej

Wyniki konkursu Art & Design

Wszystkim młodym artystom, desingerom, architektom dziękujemy za udział w konkursie! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.
Czytaj więcej

Wernisaż zdjęć “Żydowska Warszawa” połączony z aukcją

W ramach podsumowania zajęć z fotografii pod kierunkiem Mikołaja Grynberga, nasi uczniowie organizują wystawę swoich zdjęć.
Czytaj więcej

Wyniki I etapu konkursu Art & Design

Otrzymaliśmy prawie 300 zgłoszeń do naszego konkursu Art & Design! Dziękujemy wszystkim młodym artystom, którzy przesłali nam swoje prace.        
Czytaj więcej

Wykład prof. Karola Modzelewskiego

W zeszły piątek, gościliśmy w naszej szkole prof. Karola Modzlewskiego - historyka, profesora nauk humanistycznych, legendę opozycji, senatora I kadencji.
Czytaj więcej

Konkurs dla młodych artystów!

Wspólnie z Medusą Group oraz Studio Rygalik zapraszamy uczniów gimnazjów i liceów do wzięcia udziału w konkursie przeznaczonym dla kreatywnych, ciekawych świata, młodych artystów.
Czytaj więcej

Amsterdam MUN 2017

W zeszłym tygodniu, nasi uczniowie wzięli udział w uniwersyteckich obradach MUN w Amsterdamie. Co ciekawe, z ich relacji wynika, że nie tylko sama symulacja obrad zrobiła na nich wrażenie ale również miasto, a przede wszystkim jego artysyczna dusza.
Czytaj więcej

Cykl spotkań z Mikołajem Grynbergiem – kurs fotografii

Chcemy obudzić w naszych uczniach ciekawość świata. Z tego powodu, zorganizowaliśmy dla nich kurs fotografii, który poprowadzi Mikołaj Grynberg.
Czytaj więcej

Stypendia szansą na studia za granicą

Program stypendialny jest integralną częścią naszej szkoły. Skąd taki pomysł i co można zyskać dzięki stypendiom?
Czytaj więcej

LSE SU Polish Economic Forum 2017

Polish Economic Forum to konferencja, organizowana co roku przez London School of Economics (LSE).  Kilkoro naszych uczniów, w roli naszych reprezentatów, wzięło udział w wielu ciekawych debatach.
Czytaj więcej

Model United Nations 2017

Nasi uczniowie wezmą udział w dwóch zjazdach MUN: pod koniec marca w Warszawie (w The British School of Warsaw), oraz pod koniec kwietnia w sesji DamMUN w Amsterdamie.
Czytaj więcej

Współczesna wędrówka ludów

Jak co tydzień, nasz piątek był wyjątkowy. Tym razem gościliśmy w naszej szkole Jacka Cichockiego, Ministra w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz, obecnie koordynatora projektu e-government Digital Economy Lab (DELab). 
Czytaj więcej

Slavs and Tatars w Centrum Sztuki Współczesnej

W ramach tzw "zajęć wzbogacających" wybraliśmy się z naszymi uczniami na wystawę prac grupy Slavs and Tatars pod tytułem USTA USTA, zorganizowaną przez Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
Czytaj więcej

The Global Leadership Summit Polska

Marcin Szala, nasz wicedyrektor i prekursor tutoringu w Polsce, wziął udział w The Global Leadership Summit Polska.
Czytaj więcej

Znaczący inny

W naszej szkole, przykładamy dużą wagę do tego, by zapewnić każdemu uczniowi indywidualną opiekę mentora. Nasz Deputy Head, Marcin Szala, napisał inspirujący artykuł na ten temat.  
Czytaj więcej

Inwestycja w edukację

Andrzej Dethloff, dyrektor naszej szkoły, udzielił wywiadu dla magazynu Forbes na temat tego, co zyskujemy dzięki wykształceniu oraz tego w jaki sposób można się przygotować zarówno studiowania na najlepszych zagranicznych uniwersytetach.
Czytaj więcej

Szkoła to nie tylko lekcje

Przywiązujemy dużą wagę do różnego rodzaju aktywności pozalekcyjnych. Z tego powodu, organizujemy cykliczne spotkania z ekspertami różnych dziedzin nauki, praktykami biznesu, ludźmi kultury i sztuki, świadkami historii.    
Czytaj więcej

Marcin Szala prelegentem na British Polish Investment Alliance

Marcin Szala, nasz wicedyrektor, miał  zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Klub Inwestora. Jako prelegent wziął udział w panelu dyskusyjnym "Polish & British higher education - comparison".
Czytaj więcej

O nowym podejściu do edukacji

Jaką rolę w naszym życiu powinna odgrywać szkoła? Jak przygotować się do trudnych decyzji związanych z wyborem ścieżki edukacyjnej? Przygotowaliśmy materiał na ten temat.  
Czytaj więcej

The Guardian o polskich studentach, uczących się w Wielkiej Brytanii

W ramach ciekawostki, przytaczamy w tym miejscu artykuł The Guardian o polskich studentach, uczących się na brytyjskich uczelniach.

 
Czytaj więcej
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszipShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+