fbpx

Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required. 

Aktualności

Aktualności

Wybory 2021

Czekamy na wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2021! Chwytliwe slogany, inspirujące manifesty i plakaty na korytarzach -  to znak, że zbliżają się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Czytaj więcej

AHS inspiruje młodych ekspertów ds. komunikacji naukowej

Cykl spotkań naukowych ‘Akademeia Science Talks' został stworzony, aby umożliwić naszym uczniom poznanie realiów życia naukowców oraz specyfiki ich pracy w laboratorium, i to z pierwszej ręki: od zaproszonych gości - praktyków w danej dziedzinie. Z radością rozwijamy więc kontakty z naukowcami z całego świata, a oni inspirują uczniów AHS i poszerzają ich perspektywę poprzez interaktywne wykłady i prezentacje. Efekty tych spotkań często przechodzą nasze oczekiwania!
Czytaj więcej

Wyprawa górska w Karkonosze

Grupa uczniów z Year 12 oraz Year 13, razem z 3 nauczycielami, spędziła wspaniały weekend, przemierzając górskie szlaki. W towarzystwie zawodowego przewodnika górskiego przeszli oni Grzbiet Karkonoski, pokonując dystans 36 km i wzniesienie wynoszące 1500 m.
Czytaj więcej

Dzień z Naturą i Sztuką

Uczniowie przygotowujący się do matury A Levels ze sztuk pięknych, projektowania w 3D, fotografii i historii sztuki uczestniczyli w wycieczce do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsko, gdzie odwiedzili aktualną wystawę czasową prezentującą prace Ursuli von Rydingsvard.
Czytaj więcej

Bocconi University: pierwsze oferty na 2022/23 dla naszych uczniów!

Nasi uczniowie dowiedli po raz kolejny, iż warto ubiegać się o przyjęcie na najlepsze uniwersytety już w czasie rekrutacji jesiennej. Wszyscy nasi maturzyści, którzy złożyli swoje aplikacje na Bocconi University, otrzymali oferty studiowania na wybranych przez siebie kierunkach.
Czytaj więcej

Faculty Lecture: Kłamstwo wygrywa, czyli dlaczego licencia poetica ma znaczenie w fikcji historycznej oraz w filmie?

28 września dr Adam Anders wygłosił wykład pt. Kłamstwo wygrywa: dlaczego licencia poetica ma znaczenie w fikcji historycznej oraz w filmie. Podczas pierwszego w tym roku wykładu z cyklu „Faculty Lectures’ dr Anders wykorzystał interdyscyplinarne podejście do nauki, aby sprawdzić, co czyni w dzisiejszych czasach historię interesującą.
Czytaj więcej

Słodkości na rzecz Szkoły Bez Granic

Nasi uczniowie zebrali 3 055 zł na rzecz Projektu PDS Szkoła Bez Granic, organizując pierwszą w tym roku charytatywną sprzedaż wypieków. Wszystkie pyszne ciasta zostały upieczone przez studentów i pracowników AHS! Czekamy na kolejne inicjatywy tej grupy uczniów, aby ponownie móc wesprzeć tak inspirujący projekt.
Czytaj więcej

Gratulacje dla dwóch finalistów 2021 Global Essay Competition

Serdecznie gratulujemy naszym dwóm uczniom: Jakubowi R (Year 9) oraz Tomaszowi K (Year 13) wyróżnienia w 2021 Global Essay Competition. Ten coroczny konkurs, organizowany przez The John Locke Institute jest uznawany na całym świecie jako sposób na poszerzanie wiedzy uczniów i doskonalenie ich umiejętności argumentacyjnych oraz badawczych.
Czytaj więcej

Wycieczka do Łodzi uczniów z Year 11

28 września nasi uczniowie z Year 11, razem z nauczycielami oraz całym departamentem polskim pojechali na wycieczkę do Łodzi. Mogli poznać realia, w jakich powstała "Ziemia obiecana" Władysława Reymonta oraz dowiedzieć się więcej o filmie Andrzeja Wajdy, nakręconym na podstawie tej książki.
Czytaj więcej

Akademeia Seminars: Anna Alboth w AHS

Z ogromną przyjemnością rozpoczęliśmy 2 tygodnie temu nowy cykl spotkań Akademeia Seminars. Ideą, jaka przyświecała tej inicjatywie było stworzenie przestrzeni na rozmowę z ekspertami na temat najistotniejszych kwestii społecznych.
Czytaj więcej

Ponad 50 zajęć pozalekcyjnych do wyboru

Nasza lista zajęć uzupełniających rośnie z roku na rok, odzwierciedlając różnorodność zainteresowań uczniów oraz zaangażowanie kadry AHS. Coraz więcej klubów pozalekcyjnych powstaje z inicjatywy uczniów i jest przez nich współprowadzone. W dniach 6-11 października, podczas tygodnia próbnego, uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach, wybierając z listy ponad 50-ciu propozycji.
Czytaj więcej

Zapraszamy na nowy cykl wykładów Akademeia Seminars

Z ogromną przyjemnością rozpoczynamy nowy cykl spotkań Akademeia Seminars. Ideą, jaka przyświecała tej inicjatywie było stworzenie przestrzeni na rozmowę z ekspertami na temat najistotniejszych kwestii społecznych. Tematem wiodącym seminariów w pierwszym trymestrze roku szkolnego 2021/2022 są prawa człowieka.
Czytaj więcej

Imponujące wyniki matury A Level 2021!

Wraz z naszymi absolwentami świętujemy imponujące wyniki matur A Level, z 91% ocen A*-A oraz wyjątkowym rezultatem 63% ocen A*.
Czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom AHS życzymy owocnego nowego roku szkolnego 2021/2022!
Czytaj więcej

Ograniczona liczba miejsc na rok akademicki 2021/22 jest wciąż dostępna

Kandydatów zainteresowanych przystąpieniem do indywidualnej rekrutacji prosimy o kontakt z naszym zespołem Admissions.
Czytaj więcej

Podsumowanie: Weekend rekrutacyjny online – 20-21 March

W miniony weekend 20-21 marca odbyła się kolajna udana rekrutacja online!
Czytaj więcej

Seminarium Science Talks: wpływ metanu na zmiany klimatyczne

10 marca dr Semra Bakkaloglu z Sustainable Gas Institute w Imperial College London mówiła na temat wpływu metanu na zmiany klimatyczne podczas kolejnego spotkania z cyklu „Science Talks”.
Czytaj więcej

Seminarium Science Talks: nowotwory i ich wpływ na ludzkie komórki

24 lutego dr Katarzyna Leszczyńska była poprowadziła kolejne seminarium z cyklu „Science Talks”, podczas którego opowiedziała uczniom o nowotworach i ich wpływie na ludzkie komórki.
Czytaj więcej

Seminarium Science Talks: fizyka nurkowania

10 lutego kolejne seminarium z serii Science Talks poprowadził Sebastian Dobrowolski - współzałożyciel International Diving Federation i instruktor nurkowania rekreacyjnego, technicznego i jaskiniowego.
Czytaj więcej

24 godziny jazdy na rowerze dla Fundacji Herosi

W ostatni weekend 13-14 lutego nasz nauczyciel chemii i biologii Jonathan Blazevic, nasza uczennica Ada oraz jej mama Pani Ewa, jechali na rowerze przez 24 godziny, aby pomóc Fundacji Herosi zebrać pieniądze na laser medyczny.
Czytaj więcej

Warsztat naukowy z Dr Ricardą Vidal z King’s College London

3 lutego nasi uczniowie Year 11 wzięli udział w warsztatach online z wykładowczynią King's College London, dr Ricardą Vidal.
Czytaj więcej

Za nami perwsze seminarium z serii Science Talks

27 stycznia gościem naszej szkoły był prof. dr hab. Stanisław Mrówczyński, wybitny fizyk pracujący na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Warszawie.
Czytaj więcej

Ruszają zapisy na kursy przygotowawcze z matematyki i języka angielskiego!

KursY prowadzone są przez zespół doświadczonych nauczycieli i zostały dostosowane do trybu nauczania zdalnego. Są też idealnymi kursami przygotowawczymi dla uczniów rozważających ubieganie się o przyjęcie do Akademeia High School w pełnym wymiarze godzin.
Czytaj więcej

Career Day – aktualna i przyszła sytuacja na rynku pracy

Dziś, zamiast cotygodniowego Assembly, nasi uczniowie wzięli udział w Career Day - serii spotkań, które miały pomóc im lepiej poznać obecną i przyszłą sytuację na rynku pracy.
Czytaj więcej

Październikowe egzaminy AS i A Level – wyniki

W październiku 2020 nasi uczniowie z Year 13 zdawali dodatkowe egzaminy AS oraz część egzaminów A Level.
Czytaj więcej

Stypendium akademickie 2021 – aplikuj do 28 lutego!

Stypendialny konkurs akademicki jest otwarty dla wszystkich zmotywowanych, pracowitych młodych uczniów.
Czytaj więcej

Stypendium artystyczne 2021 – aplikuj do 28 lutego!

Stypendialny konkurs artystyczny jest otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności artystyczne i rozważają studiowanie na kierunkach artystycznych w przyszłości.
Czytaj więcej

“2020: Burza”- premiera online nowej sztuki Teatru Rozmaitości

W piątek, 27 listopada, nasi uczniowie obejrzeli wspólnie internetową premierę nowej sztuki Teatru Rozmaitości zatytułowanej „2020: Burza” (w ramach 24. Gdańskiego Festiwalu Szekspirowskiego).
Czytaj więcej

Spotkanie online z reżyserem Janem Komasą

3 grudnia w naszej szkole odbyło się internetowe spotkanie z polskim reżyserem Janem Komasą, autorem nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało”.
Czytaj więcej

Tate Britain online: wykład poświęcony nowej wystawie Turnera

W poniedziałek 23 listopada nasi uczniowie Year 11  wzięli udział w internetowym wykładzie Tate Britain na temat nowej wystawy Turnera zatytułowanej „The Making of the Modern World: War”.
Czytaj więcej

Colonial forms, decolonial transformations: schooling in contemporary urban Bolivia

Podczas drugiego wykładu z serii Akademeia Faculty Lecture nasz nauczyciel geografii Marcin Stanek zabrał uczestników w fascynującą podróż do odległej Boliwii.
Czytaj więcej

“The Akademeia Post” numer 1/2020

Mimo pandemii nasi wspaniali dziennikarze, redaktorzy i fotografowie nie przestają pracować!
Czytaj więcej

Pierwszy weekend rekrutacyjny online w tym roku szkolnym!

Pierwszy weekend rekrutacyjny online w tym roku szkolnym już za nami! Tym razem gościliśmy kandydatów na Year 10 i Year 12.
Czytaj więcej

Warsztat online w Żydowskim Instytucie Historycznym

Warsztat koncentrował się na analizie i ocenie źródeł, dając naszym studentom wgląd w społeczną historię warszawskiego getta.
Czytaj więcej

Decision-making: are humans rational? Seminarium online z dr Karoliną Lempert

Jak podejmować codzienne decyzje z pomocą matematyki?
Czytaj więcej

Pierwszy wykład z serii Akademeia Faculty Lecture w tym roku szkolnym!

Serdeczne podziękowania dla naszego nauczyciela chemii, dra Marka Kelly'ego.
Czytaj więcej

Spotkanie z przedstawicielami brytyjskich uniwersytetów

Przedstawiciele brytyjskich uniwersytetów byli dziś do dyspozycji naszych uczniów.
Czytaj więcej

Weekend Rekrutacyjny Online – 21-22 listopada

Weekend rekrutacyjny zaplanowany na 21-22 listopada odbędzie się online.

Czytaj więcej

Online Open Evenings startują już 10 listopada

Po raz pierwszy wprowadzamy nową formułę spotkań z potencjalnymi kandydatami do naszej szkoły i ich rodzicami.
Czytaj więcej

Dzień otwarty online – zarejestruj się już dziś!

Zapraszamy w sobotę 17 października 2020 o godz. 10:00. Wydarzenie odbędzie się na platformie Microsoft Teams.
Czytaj więcej

Za nami pierwsze Online Insider Stories!

Za nami pierwsze Online Insider Stories!
Czytaj więcej

Wyniki matur A Level 2020

Pomimo licznych wyzwań, z jakimi przyszło im się mierzyć podczas ostatniego roku szkolnego, nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki – 50% wszystkich egzaminów uzyskało ocenę A*.

Czytaj więcej

Wyniki konkursów stypendialnych

Wyniki  konkursu akademickiego oraz konkursu artystycznego zostały opublikowane.
Czytaj więcej
Wyniki konkursów stypendialnych | Akademeia High School

Wyniki konkursu filmowego

Tuż przed Wielkanocą ogłosiliśmy konkurs na stworzenie filmu, który byłby poświęcony dowolnemu przedmiotowi domowemu. Konkurs wygrała Mirka, uczennica Year 12, z filmem zatytułowanym "Outside the box". Drugą nagrodę otrzymał Franek, uczeń Year 10, z filmem pt. "Cap". Gratulujemy!
Czytaj więcej

Fundacja Akademeia wspiera edukację dzieci bohaterów walczących z epidemią koronawirusa

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, policjanci, żołnierze stoją dziś na pierwszej linii frontu walki z epidemią COVID-19. Nieustanna batalia o zdrowie Polaków często nie pozostawia im czasu na edukację własnych dzieci. Z pomocą przychodzi inicjatywa „Uczę dla bohaterów”. Zorganizowana przez platformę Nauczeni.pl akcja społeczna zapewnia uczniom indywidualne lekcje online. Fundacja Akademeia jest sponsorem pierwszych 1000 godzin lekcji.
Czytaj więcej
Uczę Dla Bohaterów

Jak uczyć się i funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. Porady dla uczniów cz. 3

Oto ostatnia część porad dotyczących tego, jak zachować równowagę wewnętrzną podczas kwarantanny.
Czytaj więcej
Tips for living in a confined space

List do rodziców

Publikujemy list dyrekcji Akademeia High School skierowany do rodziców i opiekunów uczniów pokazujący, w jaki sposób nasza szkoła przeszła na tryb pełnej edukacji online w związku z wybuchem epidemii koronawirusa.
Czytaj więcej
Akademeia High School letter to parents and guardians

Jak funkcjonować z nastolatkiem na ograniczonej przestrzeni – wskazówki dla rodziców

Jak ustalić nowe zasady życia? Jak rozmawiać z dziećmi o ich obawach i emocjach? Jak pomóc im w znalezieniu motywacji do nauki?
Czytaj więcej
Życie z nastolatkiem na ograniczonej przestrzeni - jak funkcjonować w trakcie kwarantanny

Jak uczyć się i funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. Porady dla uczniów cz. 2

Zachęcamy do lektury kolejnej porcji porad dotyczących nauki z domu.
Czytaj więcej
Living and working in confined space tip

Jak uczyć się i funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. Porady dla uczniów cz. 1

Nauka z domu przez wiele tygodni może okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka wskazówek, które mogą być dla ciebie użyteczne w tym trudnym czasie.
Czytaj więcej
Living and working in confined space tip #1

Sports Department radzi: jak pozostać w formie podczas kwarantanny

Wystarczy tylko kilka minut dziennie!
Czytaj więcej

Dzień św. Patryka – prezentacja uczniów Pre-A

Autorami prezentacji są uczniowie Pre-A należący do grupy mentorskiej naszego nauczyciela geografii Marcina Stanka.
Czytaj więcej
Character Irish man with a pipe and a mug of beer smiling on a green background. Flat Vector illustration of a banner for St. Patrick's Day with racy leprechaun in a green coat and hat - derby.

Akademeia prowadzi zajęcia online

W następstwie decyzji polskiego rządu o zamknięciu szkół w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, od czwartku 12 marca lekcje w Akademeia High School będą odbywać się online.
Czytaj więcej

Wykład otwarty “Chemistry that we take for granted”

Zapraszamy na wykład otwarty "Chemistry that we take for granted" naszego nauczyciela chemii, dr Marka Kelly'ego.
Czytaj więcej

Mirka Olko zakwalifikowana do SPoKE 2020!

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 marca.
Czytaj więcej
Mirka Olko - Akademeia High School student

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

E(x)plory to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla młodych ludzi w wieku od 13 do 20 lat, którzy są pasjonatami nauki.
Czytaj więcej
Akademeia High School Year 12 students

Kongres Planetarny

Zapraszamy na "Kongres Planetarny" - interaktywny wykład otwarty, który poprowadzi dr Jakub Bochiński.
Czytaj więcej
Jakub Bochiński - Planetary Congress

Alumni Stories

Nasi absolwenci odwiedzili dziś szkołę i opowiedzieli o swoich studiach.
Czytaj więcej
Akademeia High School meeting with alumni

Świąteczny koncert w Akademeia High School

Tegoroczny Świąteczny Koncert miał miejsce we wtorek 17 grudnia.
Czytaj więcej
Akademeia High School Christmas concert

Dzień Otwarty

Zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia o godz. 9:45.
Czytaj więcej
Akademeia High School - Open Day

Badanie wzroku dla dzieci uchodźców

Największa polska sieć salonów optycznych Doktor Marchewka wspiera dzieci uchodźców, oferując im badania wzroku oraz okulary za darmo.
Czytaj więcej
Akademeia High School

Nasi uczniowie na IWG Christmas Holiday Bazaar

W miniony weekend uczniowie Akademeia High School sprzedawali produkty ekologiczne dla Stowarzyszenia „Dla Ziemi” na IWG Christmas Holiday Bazaar.
Czytaj więcej
SHOM - Akademeia High School

Akademeia otrzymała Grand Prix w plebiscycie European Property Award 2019-2020.

Budynek Akademeia High School zaprojektowany przez Medusa Group otrzymał nagrodę Best Public Service Architecture w Polsce w ramach plebiscytu European Property Award 2019-2020. Jurorzy docenili oryginalność rozwiązań projektowych oraz filozofię budynku, który umyka wyobrażeniu na temat typowych obiektów edukacyjnych w Polsce.
Czytaj więcej
European Property Award

Przedstawiciele londyńskich uniwersytetów w Akademeia

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami londyńskich uczelni University College London (UCL), London School of Economics (LSE) oraz King’s College London. W tym roku będziemy też gościć reprezentantów Imperial College London!
Czytaj więcej

Insiders’ Stories – Studia za granicą – Październik 2019

Wydarzenie otwarte “Insiders Stories” odbyło się w naszym liceum w sobotę 19 października 2019.
Czytaj więcej
Akademeia High School Isider Stories

Dzień Otwarty – 19 października 2019

Kolejny Dzień Otwarty już za nami. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 19 października.
Czytaj więcej
Dzień Otwarty 2019 | Akademeia High School

Weronika Woińska na European Research and Innovation Days

Weronika Woińska, nasza uczennica Year 12, została zaproszona do udziału w European Research and Innovation Days organizowanych w Brukseli przez Komisję Europejską.
Czytaj więcej

Immerse Cambridge Summer School oraz praktyki w Medusa Group – wspomnienia z wakacji Basi Nohr

W lipcu Basia Nohr, nasza uczennica Year 13, wzięła udział w kursie architektonicznym zorganizowanym w ramach Architecture Summer School na Uniwersytecie Cambridge. W sierpniu z kolei ukończyła praktyki w warszawskim oddziale studia architektonicznego Medusa Group.
Czytaj więcej

Obóz integracyjny 2019

W dniach 28-30 sierpnia nasi nowi uczniowie brali udział w obozie integracyjnym w Sierpcu.
Czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów i radości!
Czytaj więcej

Obóz dla dzieci uchodźców

Tego lata nasi uczniowie zorganizowali dwutygodniowe półkolonie dla dzieci uchodźców mieszkających w Warszawie. Wolonariuszki Julia Piłka, uczennica Year 12 naszego liceum, oraz Alicia Siddons, absolwentka Akademeia Tutorial College podzieliły się z nami swoimi refleksjami na temat tego wspaniałego przedsięwzięcia.
Czytaj więcej

Rohan Tryc-Bromley i projekt 30.past.89

Tego lata Rohan Tryc-Bromley, uczeń Y12 naszego liceum, bierze udział w międzynarodowym projekcie teatralnym 30.past.89. Przesłał nam krótką relację z tego przedsięwzięcia.
Czytaj więcej
30.past.89_Solidarność

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, które odbyło się w piątek 28 czerwca 2019 roku, pożegnaliśmy naszych pierwszych absolwentów matury A Level.
Czytaj więcej

Uczniowie Akademeia High School wzięli udział w konferencji E(x)plory

Magda Kiernozek i Tomek Płudowski, uczniowie Year 13 Akademeia High School, wzięli udział w konferencji naukowej E(x)plory. Wspólnie przygotowali interdyscyplinarny projekt łączący w sobie chemię, biologię oraz inżynierię.
Czytaj więcej

“The Art of Political Protest”

Siódmy z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” zostanie poprowadzony przez Kingę Stańczuk, Politics Teacher w Akademeia High School.
Czytaj więcej

Social Sciences Summer School

Aleksandra Wiśniewska oraz Jakub Szymik dołączyli do kadry prowadzącej warsztaty i zajęcia w ramach Social Sciences Summer School.
Czytaj więcej

Charytatywny Piknik Wielkanocny

Grupa 12 uczniów Akademeia High School, przy wsparciu gminy Konstancin i Hugonówki, zorganizowała wyjątkowy Piknik Wielkanocny, który odbył się w niedzielę 14 kwietnia 2019.
Czytaj więcej

Uczniowie Akademeia przewodnikami po Muzeum POLIN

Grupa uczniów Akademeia High School wspólnie z uczniami kilku innych warszawskich szkół średnich, opracowała ścieżki zwiedzania wystawy "1000 lat historii Żydów polskich" w Muzeum POLIN.
Czytaj więcej

Czym jest syndrom jerozolimski?

Sonia Blank, prowadząca zajęcia z Religioznawstwa oraz Wstępu do Nauk Humanistycznych w Akademeia High School, wzięła udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Czytaj więcej

The International Encyclopedia of Surrealism

Publikacja dr Karoliny Watras, Deputy Head w Akademeia High School, została uwzględniona w pierwszym wydaniu The International Encyclopedia of Surrealism (opublikowanym w lutym 2019).
Czytaj więcej

The New York Academy of Sciences

Weronika Woińska, uczennica Y11 naszego liceum, została przyjęta do prestiżowego programu STEM Alliance (GSA) "1000 Girls, 1000 Futures" organizowanego przez The New York Academy of Sciences Global.
Czytaj więcej

Finał konkursów stypendialnych

Wyniki I etapu Konkursu Akademickiego oraz II fazy II etapu Konkursu Artystycznego zostały opublikowane. Finalistom gratulujemy!
Czytaj więcej

Awans do kolejnego etapu World Scholar’s Cup 2019

Reprezentacja uczniów Akademeia High School awansowała do Globalnej Rundy mistrzostw World Scholar's Cup 2019. Gratulujemy!
Czytaj więcej

Warsztaty Art & Design

W zeszły weekend, w naszej szkole odbyły się Warsztaty Art & Design, będące częścią naszego Konkursu Stypendialnego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!
Czytaj więcej

“Texture and structure. My own fabric manipulation.”

W trakcie warsztatów z Magdaleną Komar nasi uczniowie uczyli się podstaw projektowania tkanin. Kurs był częścią bloku zajęć warsztatowych (tzw. Artlab), przeznaczonych dla uczniów zainteresowanych dziedzinami ART & Design.
Czytaj więcej

“Stając się Beksińskim”

"Stając się Beksińskim": spotkanie z Andrzejem Sewerynem odbyło się w poniedziałek, 18 marca o godz. 18:00 w naszej szkole. Wywiad przeprowadziła Anna Tryc-Bromley.
Czytaj więcej

Szkolna wycieczka do Florencji

W zeszłym miesiącu zorganizowaliśmy wycieczkę do Florencji dla uczniów zdających Historię Sztuki na maturze A Level.
Czytaj więcej

“Akademeia students awestruck by fly practical”

Grupa uczniów z Y12 oraz Y13 wraz z nauczycielem biologii, dr Markiem Baynes'em, odwiedzili w zeszłym miesiącu Wydział Zoologii na Uniwersytecie w Oxfordzie.
Czytaj więcej

“Opera: The Ultimate Art Form”

Szósty z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” będzie dotyczył opery. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Wittchen, Music Teacher w Akademeia High School.
Czytaj więcej

Szkolna wycieczka do Londynu & Oxfordu

W trakcie szkolnej wycieczki do Londynu i Oxfordu, nasi uczniowie cieszyli się uprzywilejowanym dostępem do nowoczesnych pracownii i laboratoriów najlepszych brytyjskich instytucji naukowych i badawczych.
Czytaj więcej

“God doesn’t play dice”

Kolejny z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” będzie dotyczył Fizyki Kwantowej. Spotkanie poprowadzi Marcin Szala, Deputy Head w Akademeia High School.
Czytaj więcej

O studiowaniu za granicą

Proces ubiegania się o przyjęcie na zagraniczą uczelnię może wydawać się zniechęcający: po pierwsze, który uniwersytet wybrać, a po drugie, jak się tam dostać.
Czytaj więcej

Burns Night w Akademeia High School

W ostatni piątek świętowaliśmy wszystko, co szkockie, na naszej własnej Burns Supper, uświetnionej występem na żywo celtyckiego zespołu muzycznego i tradycyjnymi szkockimi tańcami.
Czytaj więcej

Oferty z Uniwersytetu Cambridge

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że 6 na 6 uczniów naszego liceum, którzy zaaplikowali na Uniwersytet Cambridge, otrzymało swoje oferty. Co to oznacza w praktyce?
Czytaj więcej

“Reproductive games: the compelling world of the selfish gene”

Serdecznie zapraszamy na czwarty z serii wykład otwarty, poświęcony biologii ewolucyjnej - już w czwartek, 31 stycznia.
Czytaj więcej

“Studying abroad – Insiders Stories”

Zapraszamy na wydarzenie otwarte, które odbędzie się w naszej szkole: spotkanie z absolwentami i studentami prestiżowych zagranicznych uczelni. Poznaj ich historie!
Czytaj więcej

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

W programie certyfikacji ekologicznej LEED nasz budynek uzyskał najwyższy poziom Platinium. Potwierdza to, że jest on obiektem zrównoważonym o najwyższym standardzie zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych.
Czytaj więcej

Konkursy stypendialne w Akademeia High School

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Konkursy Stypendialne zostaną uruchomione 7 stycznia 2019!
Czytaj więcej

Koncert i wystawa fotograficzna

Koncert świąteczny oraz wernisaż wystawy fotograficznej prac naszych uczniów odbyły się w niedzielę, 9 grudnia 2018 w naszej szkole. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy!
Czytaj więcej

“My Journey to the East”

We wtorek 4 grudnia Michał Cyrański, uczeń Year 13 w naszym liceum, zaprezentował nam swój wykład "My Journey to the East".
Czytaj więcej
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+