fbpx

Taster Days – bezpłatne dni próbne w Akademeia High School. Liczba miejsc ograniczona. Zapisz się teraz!

Aktualności

Aktualności

Kongres Planetarny

Zapraszamy na "Kongres Planetarny" - interaktywny wykład otwarty, który poprowadzi dr Jakub Bochiński.
Czytaj więcej

Alumni Stories

Nasi absolwenci odwiedzili dziś szkołę i opowiedzieli o swoich studiach.
Czytaj więcej

Świąteczny koncert w Akademeia High School

Tegoroczny Świąteczny Koncert miał miejsce we wtorek 17 grudnia.
Czytaj więcej

Dzień Otwarty

Zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia o godz. 9:45.
Czytaj więcej

Badanie wzroku dla dzieci uchodźców

Największa polska sieć salonów optycznych Doktor Marchewka wspiera dzieci uchodźców, oferując im badania wzroku oraz okulary za darmo.
Czytaj więcej

Nasi uczniowie na IWG Christmas Holiday Bazaar

W miniony weekend uczniowie Akademeia High School sprzedawali produkty ekologiczne dla Stowarzyszenia „Dla Ziemi” na IWG Christmas Holiday Bazaar.
Czytaj więcej

Akademeia otrzymała Grand Prix w plebiscycie European Property Award 2019-2020.

Budynek Akademeia High School zaprojektowany przez Medusa Group otrzymał nagrodę Best Public Service Architecture w Polsce w ramach plebiscytu European Property Award 2019-2020. Jurorzy docenili oryginalność rozwiązań projektowych oraz filozofię budynku, który umyka wyobrażeniu na temat typowych obiektów edukacyjnych w Polsce.
Czytaj więcej

Przedstawiciele londyńskich uniwersytetów w Akademeia

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami londyńskich uczelni University College London (UCL), London School of Economics (LSE) oraz King’s College London. W tym roku będziemy też gościć reprezentantów Imperial College London!
Czytaj więcej

Insiders’ Stories – Studia za granicą – Październik 2019

Wydarzenie otwarte “Insiders Stories” odbyło się w naszym liceum w sobotę 19 października 2019.
Czytaj więcej

Dzień Otwarty – 19 października 2019

Kolejny Dzień Otwarty już za nami. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 19 października.
Czytaj więcej

Weronika Woińska na European Research and Innovation Days

Weronika Woińska, nasza uczennica Year 12, została zaproszona do udziału w European Research and Innovation Days organizowanych w Brukseli przez Komisję Europejską.
Czytaj więcej

Immerse Cambridge Summer School oraz praktyki w Medusa Group – wspomnienia z wakacji Basi Nohr

W lipcu Basia Nohr, nasza uczennica Year 13, wzięła udział w kursie architektonicznym zorganizowanym w ramach Architecture Summer School na Uniwersytecie Cambridge. W sierpniu z kolei ukończyła praktyki w warszawskim oddziale studia architektonicznego Medusa Group.
Czytaj więcej

Obóz integracyjny 2019

W dniach 28-30 sierpnia nasi nowi uczniowie brali udział w obozie integracyjnym w Sierpcu.
Czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów i radości!
Czytaj więcej

Obóz dla dzieci uchodźców

Tego lata nasi uczniowie zorganizowali dwutygodniowe półkolonie dla dzieci uchodźców mieszkających w Warszawie. Wolonariuszki Julia Piłka, uczennica Year 12 naszego liceum, oraz Alicia Siddons, absolwentka Akademeia Tutorial College podzieliły się z nami swoimi refleksjami na temat tego wspaniałego przedsięwzięcia.
Czytaj więcej

Rohan Tryc-Bromley i projekt 30.past.89

Tego lata Rohan Tryc-Bromley, uczeń Y12 naszego liceum, bierze udział w międzynarodowym projekcie teatralnym 30.past.89. Przesłał nam krótką relację z tego przedsięwzięcia.
Czytaj więcej
30.past.89_Solidarność

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, które odbyło się w piątek 28 czerwca 2019 roku, pożegnaliśmy naszych pierwszych absolwentów matury A Level.
Czytaj więcej

Uczniowie Akademeia High School wzięli udział w konferencji E(x)plory

Magda Kiernozek i Tomek Płudowski, uczniowie Year 13 Akademeia High School, wzięli udział w konferencji naukowej E(x)plory. Wspólnie przygotowali interdyscyplinarny projekt łączący w sobie chemię, biologię oraz inżynierię.
Czytaj więcej

“The Art of Political Protest”

Siódmy z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” zostanie poprowadzony przez Kingę Stańczuk, Politics Teacher w Akademeia High School.
Czytaj więcej

Social Sciences Summer School

Aleksandra Wiśniewska oraz Jakub Szymik dołączyli do kadry prowadzącej warsztaty i zajęcia w ramach Social Sciences Summer School.
Czytaj więcej

Charytatywny Piknik Wielkanocny

Grupa 12 uczniów Akademeia High School, przy wsparciu gminy Konstancin i Hugonówki, zorganizowała wyjątkowy Piknik Wielkanocny, który odbył się w niedzielę 14 kwietnia 2019.
Czytaj więcej

Uczniowie Akademeia przewodnikami po Muzeum POLIN

Grupa uczniów Akademeia High School wspólnie z uczniami kilku innych warszawskich szkół średnich, opracowała ścieżki zwiedzania wystawy "1000 lat historii Żydów polskich" w Muzeum POLIN.
Czytaj więcej

Czym jest syndrom jerozolimski?

Sonia Blank, prowadząca zajęcia z Religioznawstwa oraz Wstępu do Nauk Humanistycznych w Akademeia High School, wzięła udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Czytaj więcej

The International Encyclopedia of Surrealism

Publikacja dr Karoliny Watras, Deputy Head w Akademeia High School, została uwzględniona w pierwszym wydaniu The International Encyclopedia of Surrealism (opublikowanym w lutym 2019).
Czytaj więcej

The New York Academy of Sciences

Weronika Woińska, uczennica Y11 naszego liceum, została przyjęta do prestiżowego programu STEM Alliance (GSA) "1000 Girls, 1000 Futures" organizowanego przez The New York Academy of Sciences Global.
Czytaj więcej

Finał konkursów stypendialnych

Wyniki I etapu Konkursu Akademickiego oraz II fazy II etapu Konkursu Artystycznego zostały opublikowane. Finalistom gratulujemy!
Czytaj więcej

Awans do kolejnego etapu World Scholar’s Cup 2019

Reprezentacja uczniów Akademeia High School awansowała do Globalnej Rundy mistrzostw World Scholar's Cup 2019. Gratulujemy!
Czytaj więcej

Warsztaty Art & Design

W zeszły weekend, w naszej szkole odbyły się Warsztaty Art & Design, będące częścią naszego Konkursu Stypendialnego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!
Czytaj więcej

“Texture and structure. My own fabric manipulation.”

W trakcie warsztatów z Magdaleną Komar nasi uczniowie uczyli się podstaw projektowania tkanin. Kurs był częścią bloku zajęć warsztatowych (tzw. Artlab), przeznaczonych dla uczniów zainteresowanych dziedzinami ART & Design.
Czytaj więcej

“Stając się Beksińskim”

"Stając się Beksińskim": spotkanie z Andrzejem Sewerynem odbyło się w poniedziałek, 18 marca o godz. 18:00 w naszej szkole. Wywiad przeprowadziła Anna Tryc-Bromley.
Czytaj więcej

Szkolna wycieczka do Florencji

W zeszłym miesiącu zorganizowaliśmy wycieczkę do Florencji dla uczniów zdających Historię Sztuki na maturze A Level.
Czytaj więcej

“Akademeia students awestruck by fly practical”

Grupa uczniów z Y12 oraz Y13 wraz z nauczycielem biologii, dr Markiem Baynes'em, odwiedzili w zeszłym miesiącu Wydział Zoologii na Uniwersytecie w Oxfordzie.
Czytaj więcej

“Opera: The Ultimate Art Form”

Szósty z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” będzie dotyczył opery. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Wittchen, Music Teacher w Akademeia High School.
Czytaj więcej

Szkolna wycieczka do Londynu & Oxfordu

W trakcie szkolnej wycieczki do Londynu i Oxfordu, nasi uczniowie cieszyli się uprzywilejowanym dostępem do nowoczesnych pracownii i laboratoriów najlepszych brytyjskich instytucji naukowych i badawczych.
Czytaj więcej

“God doesn’t play dice”

Kolejny z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” będzie dotyczył Fizyki Kwantowej. Spotkanie poprowadzi Marcin Szala, Deputy Head w Akademeia High School.
Czytaj więcej

O studiowaniu za granicą

Proces ubiegania się o przyjęcie na zagraniczą uczelnię może wydawać się zniechęcający: po pierwsze, który uniwersytet wybrać, a po drugie, jak się tam dostać.
Czytaj więcej

Burns Night w Akademeia High School

W ostatni piątek świętowaliśmy wszystko, co szkockie, na naszej własnej Burns Supper, uświetnionej występem na żywo celtyckiego zespołu muzycznego i tradycyjnymi szkockimi tańcami.
Czytaj więcej

Oferty z Uniwersytetu Cambridge

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że 6 na 6 uczniów naszego liceum, którzy zaaplikowali na Uniwersytet Cambridge, otrzymało swoje oferty. Co to oznacza w praktyce?
Czytaj więcej

“Reproductive games: the compelling world of the selfish gene”

Serdecznie zapraszamy na czwarty z serii wykład otwarty, poświęcony biologii ewolucyjnej - już w czwartek, 31 stycznia.
Czytaj więcej

“Studying abroad – Insiders Stories”

Zapraszamy na wydarzenie otwarte, które odbędzie się w naszej szkole: spotkanie z absolwentami i studentami prestiżowych zagranicznych uczelni. Poznaj ich historie!
Czytaj więcej

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

W programie certyfikacji ekologicznej LEED nasz budynek uzyskał najwyższy poziom Platinium. Potwierdza to, że jest on obiektem zrównoważonym o najwyższym standardzie zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych.
Czytaj więcej

Konkursy stypendialne w Akademeia High School

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Konkursy Stypendialne zostaną uruchomione 7 stycznia 2019!
Czytaj więcej

Koncert i wystawa fotograficzna

Koncert świąteczny oraz wernisaż wystawy fotograficznej prac naszych uczniów odbyły się w niedzielę, 9 grudnia 2018 w naszej szkole. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy!
Czytaj więcej

“My Journey to the East”

We wtorek 4 grudnia Michał Cyrański, uczeń Year 13 w naszym liceum, zaprezentował nam swój wykład "My Journey to the East".
Czytaj więcej

Rozgrywki w ramach Akademeia Inter School Football Tournament

Turniej odbył się w sobotę, 24 listopada. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział! To pierwsza edycja naszego Międzyszkolnego Turnieju w Piłkę Nożną. Planujemy kontynuować tę tradycję co rok!
Czytaj więcej

Święto Dziękczynienia w Akademeia High School

Uroczysta kolacja z okazji Święta Dziękczynienia powoli staje się naszą tradycją. To był uroczy wieczór. Dziękujemy wszystkim za przybycie!
Czytaj więcej

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

Zapraszamy na pierwszy w naszej historii Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej! Liczymy na zaciętą walkę i mecze na najwyższym poziomie! Do zobaczenia!
Czytaj więcej

Kabhi Khushi Kabhie Gham, a.k.a. Indian story of success and failure

Kolejny z serii wykład otwarty zostanie poprowadzony przez Katarzynę Borzym, Head of Social Department w naszym liceum. Spotkanie będzie dotyczyło sytuacji gospodarczo-ekonomicznej w Indiach
Czytaj więcej

Co czeka Unię Europejską?

24 października 2018 roku nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu In.Europa z gościem specjalnym Pawłem Świebodą, z-cą Dyrektora Europejskiego Centrum Polityki Strategicznej (EPSC) z Komisji Europejskiej.
Czytaj więcej

Dzień Otwarty w Akademeia High School

Kolejny Dzień Otwarty już za nami. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 20 października. Na kolejny zapraszamy 20 stycznia 2019.
Czytaj więcej

Przedstawiciele UCL, LSE oraz King’s College London w Akademeia High School

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami londyńskich uczelni University College London (UCL), London School of Economics (LSE) oraz King’s College London!
Czytaj więcej

Nagroda Architektoniczna dla Akademeia High School

Budynek naszej szkoły został wyróżniony Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii Najlepszy Budynek Użyteczności Publicznej 2017.
Czytaj więcej

Purnonsens w wyklejankach Wisławy Szymborskiej

W trakcie wczorajszego spotkania, Michał Rusinek, sekretarz Wisławy Szymborskiej w latach 1996-2012, przedstawił nam portret noblistki którego do tej pory nie znaliśmy. Oprócz spotkania, nasi goście mogli wziąć udział w wernisażu kolaży-wyklejanek jej autorstwa.
Czytaj więcej

“The marvellous aesthetics of Surrealism”

Wykład otwarty, będący częścią serii "Akademeia Faculty Lecture Series" zostanie poprowadzony przez dr Karolinę Watras, Deputy Head w naszym liceum, absolwentkę Uniwersytetu w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie.
Czytaj więcej

“Systems Exhibition”

Z ogromną przyjemnością, w imieniu naszych uczniów zapraszamy na wystawę, będącą podsumowaniem ich dwutygodniowych warsztatów.
Czytaj więcej

Nominacja do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że budynek naszego liceum został nominowany do Nagrody Architektonicznej Prezedynta m.st. Warszawy w kategorii "Najlepszy budynek użyteczności publicznej".
Czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów.
Czytaj więcej

Praktyki w agencji kreatywnej Umbruch w Monachium

"[...] it was an experience I will never forget [...]" - to jedynie fragment relacji, którą otrzymaliśmy od Miriam Spalińskiej, uczennicy 4 roku, po ukończeniu praktyk w agencji kreatywnej Umbruch w Monachium.
Czytaj więcej

“Uczta na parze” – wystawa Store Summer School

W imieniu naszych uczniów, zaangażowanych w projekt STORE Summer School, serdecznie zapraszamy na wernisaż UCZTA NA PARZE, będący zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów.
Czytaj więcej

Canada / USA Mathcamp w Denver

Relacji z wakacji ciąg dalszy! Cieszymy się, że nasi uczniowie dzielą się z nami swoimi wrażeniami z kursów, warsztatów, seminariów na których mogą realizować swoje pasje.
Czytaj więcej

Kilka słów od zwyciężczyni 2 edycji Konkursu Artystycznego

Basia Nohr zwyciężyła w drugiej edycji naszego konkursu artystycznego. W ramach nagrody głównej wybrała kurs Drawing, Making, Prototyping w Bartlett School of Architecture w Londynie. Basia ukończyła wybrany kurs w lipcu i w kilku słowach podsumowała swoje wrażenia.
Czytaj więcej

“Our story, their story – similar or different?”

Jakie są różnice i podobieństwa między sposobem w jakim muzea: Żydowskie w Berlinie oraz POLIN w Warszawie pokazują historię Żydów zamieszkujących odpowiednio Niemcy i Polskę?
Czytaj więcej

Letni kurs “Drawing & Prototyping” w Bartlett School of Architecture

Zofia Szewczyk, jedna z laureatek naszego Konkursu Artystycznego oraz uczennica 2 roku naszego liceum, przesłała nam krótką relację z kursu w Bartlett School of Architecture.
Czytaj więcej

“Berlin – a witness to history”

Dominika Kolenda, uczennica 3 roku w naszym liceum, podsumowała szkolną wycieczkę do Berlina.
Czytaj więcej

Julia Kałużna w West End Academy

Nasza uczennica Julia Kałużna podzieliła się z nami krótką relacją ze swojego pobytu w West End Academy. Czekamy na więcej!
Czytaj więcej

Letnie warsztaty z Druku 3D i Robotyki

Kurs odbył się w dniach 09.07-13.07.2018 w naszym liceum. Podczas warsztatów zapoznaliśmy naszych uczestników z technologią druku 3D i jej możliwościami, pokazaliśmy jak ...
Czytaj więcej

Letnie warsztaty teatralne “Play In A Week”

Letnie warsztaty teatralne "Play In A Week" odbyły się w dniach 09.07-13.07.2018 w naszym liceum. Nasz kurs stanowił nielada wyzwanie dla uczestników oraz ciekawe doświadczenie, w trakcie którego mogli zagłębić się w świat teatru i jego prawideł.
Czytaj więcej

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w Akademeia High School w piątek 29 czerwca 2018 roku.
Czytaj więcej

Koncert charytatywny “Purpurowy Stradivarius”

Koncert "Purpurowy Stradivarius" to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne ale również możliwość wyróżnienia i wsparcia młodych polskich muzyków.
Czytaj więcej

Mikołaj Mieszkalski laureatem wyróżnienia w konkursie “Historia i kultura Żydów Polskich”

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Mikołaj Mieszkalski otrzymał dyplom wyróżnienia za swój udział w konkursie Fundacji Shalom - "Historia i kultura Żydów Polskich". Gratulujemy!
Czytaj więcej

Wycieczka do Londynu

Korzystając z tego, że rok szkolny niebawem się skończy, grupa naszych uczniów wspólnie z kilkorgiem nauczycieli wyruszyła na wycieczkę do Londynu.
Czytaj więcej

Czerwcowy Koncert w Akademeia

W niedzielę 10 czerwca 2018, w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert uczniów Akademeia High School oraz Music Hub.
Czytaj więcej

Akredytacja Cambridge Assessment International Education

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że od niedawna posiadamy akredytację kolejnej instytucji egzaminacyjnej - Cambridge Assessment International Education.
Czytaj więcej

Gala Nagrody Architektonicznej Polityki

12 czerwca 2018 w naszym liceum odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Architektoniczej POLITYKI za rok 2017. Budynek naszej szkoły znalazł się wśród finalistów konkursu.
Czytaj więcej

Marcin Szala prelegentem na kongresie innoSHARE’18

28 czerwca 2018 Marcin Szala, nasz Deputy Head, weźmie udział w dyskusji pt. "Edukacja przyszłości" w ramach kongresu innoSHARE'18 - LET'S INSPIRE POLAND.
Czytaj więcej

“Kumple”

W ostatni piątek, nasi uczniowie obejrzeli dokument "Kumple" oraz odbyli interesującą i inspirującą rozmowę z jego bohaterem - Ryszardem Sawą, niewidomym maratończykiem oraz Joanną Kaczmarek, reżyserką filmu.
Czytaj więcej

Warsztaty “Fake news” z Crazy Nauka

W środę 30 maja, grupa naszych uczniów wzięła udział w warsztatach "Fake News", poprowadzonych przez Aleksandrę i Piotra Stanisławskich z Crazy Nauka.
Czytaj więcej

Wyniki konkursu muzycznego “Purpurowy Stradivarius”

Laureatką nagrody głównej została Weronika Weiss, 16-letnia skrzypaczka z Warszawy. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj więcej

Krótka historia Purpurowego Stradivariusa

Instrument wykonany w 1720 roku przez najsłynniejszego lutnika, Antonio Stradivariego, ma niezwykle tajemniczą historię. 16 czerwca w naszym liceum odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego usłyszymy niezwykłe brzmienie tego legendarnego instrumentu.
Czytaj więcej

Intel ISEF

W weekend 21-22.04.2018 gościliśmy w Akademeia High School sześciu niezwykle utalentowanych młodych naukowców, zwycięzców konkursu E(x)plory 2017.
Czytaj więcej

Wiosenne prace w ogrodzie z Mają Popielarską

W ostatni piątek, w ramach zajęć wzbogacających zorganizowaliśmy dla naszych uczniów zajęcia praktyczne w naszym ogrodzie na dachu, pod kierunkiem Mai Popielarskiej.
Czytaj więcej

Akademeia na Festiwalu La Biennale di Venezia

Już 24 i 25 maja w Palazzo Mora w Wenecji, w ramach Festiwalu La Biennale di Venezia odbędą się dwa wieczorne wernisaże wystawy poświęcone projektowi Akademeia High School.
Czytaj więcej

“Najlepszy” w Akademeia High School

Kolejne z serii wydarzenie otwarte odbyło się w naszej szkole w sobotę 19 maja. Tym razem tematem przewodnim był film "Najlepszy" - opowieść o totalnym upadku i wielkim powrocie - dowód na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń.
Czytaj więcej

Spotkanie z Haliną Birenbaum

W piątek 11 maja odwiedziła nas Halina Birenbaum - ocalona z Holocaustu, pisarka, tłumaczka, poetka. W trakcie spotkania z uczniami, podzieliła się z nimi swoimi wspomnieniami z II Wojny Światowej.
Czytaj więcej

Spotkanie z Haliną Birenbaum

W piątek 11 maja odwiedziła nas Halina Birenbaum - ocalona z Holocaustu, pisarka, tłumaczka, poetka. W trakcie spotkania z uczniami, podzieliła się z nimi swoimi wspomnieniami z II Wojny Światowej.
Czytaj więcej

Konferencja “Dzień Europy”

9 maja odbyła się Konferencja "Dzień Europy. The European Parliament, Heart of European Democracy?". Nie mogło zabraknąć na niej naszych uczniów.
Czytaj więcej

“Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”

W piątek 20 kwietnia, w ramach zajęć wzbogacających nasi uczniowie udali się do muzeum POLIN na wystawę "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68".
Czytaj więcej

Monodram “Belfer” Wojciecha Pszoniaka

Kolejne wydarzenie otwarte za nami. W czwartek 19 kwietnia o godz. 19:00 w naszym liceum odbyła się sztuka "Belfer" w reżyserii Michała Kwiecińskiego, z Wojciechem Pszoniakiem w roli głównej.
Czytaj więcej

Finaliści VII edycji Nagrody Architektonicznej Polityki

Budynek naszego liceum znalazł się w finałej piątce - wśród realizacji, które zyskały największe uznanie grona nominujących ekspertów.
Czytaj więcej

Konferencja Młoda Edukacja

Konferencja odbyła się 15 kwietnia 2018 w naszej szkole. Celem wydarzenia była integracja młodzieżowych organizacji edukacyjnych, wymiana doświadczeń oraz możliwość zdobycia wiedzy od profesjonalistów.
Czytaj więcej

Konkurs muzyczny “Purpurowy Stradivarius”

Zapraszamy wszystkich uzdolnionych skrzypków, puzonistów i fagocistów w wieku 14-18 lat do wzięcia udziału w naszym konkursie. Nagrodą główną jest udział w 4-tygodniowej letniej szkole muzycznej w Luzerne Music Centre w USA.
Czytaj więcej

Rozmowy kwalifikacyjne 4. edycji programu ADAMED SmartUP

Marcin Szala (Deputy Head w Akademeia) oraz Maria Głowacka (Admissions Tutor w Akademeia) zasilili szeregi komisji kwalifikacyjnych w 4. edycji programu ADAMED SmartUP.
Czytaj więcej

Dominika Kolenda wolontariuszką w akcji PODZIELMY SIĘ

Dominika Kolenda, nasza uczennica, zasiliła w tym roku szeregi wolontariuszy akcji "Podzielmy się" w jej Wielkanocnej edycji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Akcja trwa przez cały rok!
Czytaj więcej

Nagrania w Teatrze Polskiego Radia

W ramach zajęć wzbogacających, grupa uczniów wspólnie z nauczycielem, Robertem Czebotarem, udała się do Teatru Polskiego Radia. Zajęcia miały formę warsztatów z dubbingu.
Czytaj więcej

O Architekturze Warszawy: Akademeia

Stowarzyszenie Akademickie i Koło Naukowe Architektury Rodzimej WA PW serdecznie zapraszają do Otwartej Pracowni Jazdów na spotkanie z cyklu "o architekturze Warszawy".
Czytaj więcej

Wykład otwarty – Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów

Kolejny z serii wykład otwarty dotyczył mediacji -  jednej z najskuteczniejszych metod rozwiązywania konfliktów między ludźmi i organizacjami. Spotkanie poprowadził Łukasz Rozdeiczer - adwokat, mediator, negocjator.
Czytaj więcej

Dzień Otwarty – Marzec 2018

Kolejna odsłona Dni Otwartych za nami. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 11 marca i miało formułę spotkań otwartych oraz wykładów dla rodziców i uczniów.
Czytaj więcej

Zajęcia z podstaw scenografii

W każdą środę, nasi uczniowie - młodzi artyści biorą udział w zajęciach warsztatowych, które nazywamy Art Lab. Tym razem, warsztaty prowadziła Joanna Macha - scenograf, członek Polskiej Akademii Filmowej.
Czytaj więcej

Wykład otwarty Macieja Lewensteina

Kolejny z serii wykładów otwartych dotyczył pojęcia abstrakcji tak jak jest ono pojmowane i wykorzystywane w nauce oraz w sztuce. Zwięczeniem wykładu był koncert muzyki improwizowanej.
Czytaj więcej

Zajęcia praktyczne z chirurgii małoinwazyjnej

Medycyna jest jednym z przedmiotów fakultatywnych w naszym liceum. Tym razem, uczniowie ćwiczyli umiejętności praktyczne z dziedziny chirurgi małoinwazyjnej.
Czytaj więcej
sdr
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+