Aktualności

Aktualności

Imponujące wyniki matury A Level 2022

Wraz z naszymi absolwentami świętujemy imponujące wyniki matury A Level 2022! Serdecznie gratulujemy wszystkim maturzystom, a także ich rodzicom, nauczycielom,  i całej społeczności szkolnej, która sprawiła, że ten sukces był możliwy, zwłaszcza w tak bezprecedensowych warunkach pandemicznych ostatnich dwóch lat.
Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Minął kolejny rok szkolny! 30 czerwca świętowaliśmy wszystkie osiągnięcia akademickie naszych uczniów oraz cieszyliśmy się z ich rozwoju.
Czytaj więcej

Ceremonia wręczenia dyplomów absolwentom

W środę, 29 czerwca, społeczność Akademeia zebrała się, aby uhonorować naszą klasę absolwentów z 2022 roku. To czwarta i największa jak do tej pory kohorta maturzystów w AHS.
Czytaj więcej

Wycieczka na Podlasie

Na kilka dni przed końcem roku szkolnego uczniowie z Y10 wzięli udział w wycieczce szkolnej na Podlasie, gdzie omawiali szereg tematów z polskiego programu nauczania.
Czytaj więcej

13-14 czerwca: wycieczka inżynierska do Krosna

Grupa 16 uczniów z klas A-Level i pre-A Level wybrała się na niezwykłą dwudniową wycieczkę inżynierską do Krosna,w czasie której mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić fabrykę mebli Nowy Styl oraz fabrykę sprężyn gazowych FA Krosno.
Czytaj więcej

Festiwal Sztuki: 9-15 czerwca

Podczas naszego pierwszego w historii, siedmiodniowego Festiwalu Sztuki uhonorowaliśmy wiele dziedzin sztuki. Lista kluczowych wydarzeń była długa i obejmowała m.in. musical, wystawę prac uczniów, spektakle, warsztaty z tworzenia masek...
Czytaj więcej

Eksperymenty naukowe w przedszkolu

W ciągu roku szkolnego nauczyciele AHS  rozpowszechniają wiedzę wśród naszych uczniów - to oczywiste. Czasami  jednak nauczyciele i uczniowie chcą czegoś więcej... i stąd właśnie wzięły się początki inicjatywy "Fizyka poza murami AHS".
Czytaj więcej

Muzycy z AHS z koncertem w Centrum Alzheimera: 2 czerwca

Grupa naszych uczniów-muzyków odwiedziła Centrum Alzheimera w Warszawie z koncertem, który był efektem inicjatywy Bruno N z Year 12. Po zbadaniu pozytywnego wpływu słuchania muzyki na pacjentów z demencją, postanowił podzielić się talentami muzycznymi Akademeia z podopiecznymi tego Centrum.
Czytaj więcej

Dzień Sportu w AHS

Sport jest istotną częścią pracy z uczniami w AHS. W ciągu roku szkolnego uczniowie regularne biorą udział w zajęciach sportowych, a raz w roku Departament Sportu organizuje dla nich wyjątkowe wydarzenie - Dzień Sportu!
Czytaj więcej

Targi naukowe w AHS

Co za dzień! W piątek 24 lipca odbyły się zorganizowane przez uczniów Akademeia oraz nauczycieli z Departamentu Nauk Ścisłych Targi naukowe. Nasze audytorium, laboratoria i dziedziniec wypełniły się prezentacjami, eksperymentami i debatą, związanymi z chemią, biologią i fizyką.
Czytaj więcej

Summer School 4-8 lipca 2022

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć letnich dla młodzieży, odbywających się w lipcu w ramach Summer School, prowadzonych w języku angielskim przez naszych nauczycieli na terenie Akademeia High School.
Czytaj więcej

Festiwal Sztuki 2022

Ten rok akademicki szybko dobiega końca, ale Akademeia High School jest nadal pełna wydarzeń. 9 czerwca rozpoczęliśmy Festiwal Sztuki Akademia 2022.
Czytaj więcej

Festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity w AHS

Zapraszamy na niezwykły wieczór z założycielem i dyrektorem Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity - Arturem Liebhartem.
Czytaj więcej

Młodzi twórcy z AHS w Galerii sztuki Tlen

Galeria sztuki Tlen wraz z Akademią High School zapraszają mieszkańców Wilanowa i uczniów tutejszych placówek edukacyjnych na wyjątkowy wernisaż, na którym pokazane zostaną dzieła sztuki, wytwory projektowania produktowego, tekstyliów oraz fotografii naszych uczniów.
Czytaj więcej

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Pan Mark Brzeziński, z wizytą w AHS

W zeszłym tygodniu mieliśmy zaszczyt powitać Jego Ekscelencję Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, Pana Marka Brzezińskiego w Akademeia High School.
Czytaj więcej

AHS student awarded in the Minds Underground Essay Competition 2022!

We are proud to share that Paulina G, our Y12 student, was announced the winner of the Minds Underground Essay Competition 2022!
The Minds Underground Essay Competition is an annual contest organised by a British educational platform Minds Underground open to 6th-Form-level students from all around the world.
Czytaj więcej

Znamy finalistów Konkursu Stypendialnego Akademeia 2022

Akademeia High School ma przyjemność ogłosić, że 20 kandydatów zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu Konkursu Stypendialnego Akademeia.
Czytaj więcej

Projekt uczniów AHS nagrodzony w Samsung National STEM Competition!

Cieszymy się, że możemy podzielić się kolejnym sukcesem naszych uczniów. Zespół Akademeia zdobył 2 miejsce w ogólnokrajowym konkursie Samsung Solve for Tomorrow.
Czytaj więcej

Oferty studiowania w USA dla uczniów AHS

Proces rekrutacyjny na uczelniach na całym świecie trwa , zatem nasi uczniowie Y13 roku otrzymują już oferty z najlepszych uniwersytetów.
Czytaj więcej

Ambasador Ukrainy w Polsce z wizytą w AHS

29 marca mieliśmy zaszczyt powitać w Akademeia Jego Ekscelencję, Ambasadora Ukrainy w Polsce, Pana Andrieja Deszczycia.
Czytaj więcej

Program Rozwoju Osobistego AHS – PDS Showcase Event

Cóż za zakończenie tegorocznych projektów Programu Rozwoju Osobistego!
Czytaj więcej

Magazyn Akademeia Post – wydanie nr 7 już dostępne

Z przyjemnością dzielimy się kolejnym numerem magazynu Akademeia Post. Nasi młodzi dziennikarze dostarczyli kolejny zestaw różnych artykułów.
Czytaj więcej

Sport w AHS

Tą wczesną wiosną nasi uczniowie byli aktywni, uprawiali różne sporty, uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych i brali udział w zawodach sportowych.
Czytaj więcej

Wykłady naukowe w marcu

W marcu zorganizowaliśmy trzy inspirujące wykłady, prowadzone przez profesjonalistów z różnych dziedzin.
Czytaj więcej

Dzień Kariery w AHS

W środę 17 marca uczniowie 6th Form spotkali się na Dniu Kariery - wydarzeniu organizowanym co roku przez AHS, aby wesprzeć ich w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących ścieżek edukacyjnych i zawodowych.
Czytaj więcej

Medale w British Biology Olympiad 2022 dla uczniów AHS

Siedmioro naszych uczniów zajęło miejsca medalowe w Brytyjskiej Olimpiadzie Biologii 2022. To najlepszy wynik jaki kiedykolwiek osiągnęli uczniowie Akademeia w tym konkursie.
Czytaj więcej

Od A do Z: Tworzymy książkę

Kolejna fantastyczna inicjatywa naszych studentów w ramach Programu Projektów Rozwoju Osobistego (PDS). Grupa siedmiu studentów stworzyła dwujęzyczny e-book: zbiór opowiadań napisanych przez nich w języku polskim i angielskim, z własnymi ilustracjami.
Czytaj więcej

Wspaniałe wyniki projektów EPQ przygotowanych przez uczniów Y13

W zeszłym tygodniu uczniowie Y13 roku świętowali wybitny sukces akademicki, dzięki wynikom uzyskanym za Extended Project Qualification (EPQ). Spośród 17 uczniów, którzy wzięli udział w projekcie, 100% otrzymało oceny od A * do A (10 A * i 7 A).
Czytaj więcej

Złote i srebrne medale w brytyjskiej Olimpiadzie Chemicznej 2022

Ogromne gratulacje dla studentów Akademeia, którzy wzięli udział w brytyjskiej Olimpiadzie Chemicznej 2022 i osiągnęli fantastyczne wyniki.
Czytaj więcej

Maturzyści 2022 otrzymują kolejne oferty nauki w UK

Jesteśmy bardzo dumni z naszych tegorocznych maturzystów, którzy otrzymują kolejne oferty studiowania na prestiżowych uczelniach. Przedstawiamy nową listę kierunków oraz uniwersytetów, na jakich będą kontynuować swoją edukację.
Czytaj więcej

„Umysły 21-ego wieku” – konferencja przygotowana przez uczniów AHS

W sobotę 21 lutego w AHS odbyła się zorganizowana przez naszych uczniów konferencja naukowa. Wszyscy zainteresowani mogli dołączyć do niej online.
Czytaj więcej

Walentynki w AHS

Miłość, radość i życzliwość rozprzestrzeniły się dziś po Akademei i poza nią, a wszystko dzięki inicjatywie studenckiej "Rose for Cause". Z okazji dnia św. Walentego sprzedaliśmy ponad 200 róż (z dołączonymi wiadomościami dla obdarowywanych) i rozdaliśmy w szkole.
Czytaj więcej

Klub Komunikacji Naukowej

Nasi uczniowie, zainspirowani jednym z wykładów organizowanych w ramach cyklu Akademeia Seminar, stworzyli i prowadzą Klub Komunikacji Naukowej.
Czytaj więcej

Art Blast: Tworzymy grę planszową o sztuce współczesnej

Uczniowie 5th Form pracują nad kolejnym kreatywnym projektem. Tym razem przygotowują grę planszową o sztuce współczesnej.
Czytaj więcej

Akademeia Seminars: Zmiany klimatyczne

13 stycznia gościliśmy Marcina Popkiewicza, który wygłosił wykład pt.: Zmiany klimatyczne: Fakty i mity. Tym samym rozpoczęliśmy kolejną serię spotkań z cyklu Akademeia Seminars. W drugim trymestrze będziemy dyskutować o złożonym zjawisku zmian klimatycznych.
Czytaj więcej

Koncert świąteczny w AHS

W piątek 10-ego grudnia, celebrowaliśmy okres świąteczny na koncercie, zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli AHS. W programie znalazły się występy muzyczne zespołu uczniowskiego, zespołu nauczycielskiego oraz skecze i wykonanie pianistyczne utworu Rachmaninova.
Czytaj więcej

Słodkości na rzecz Fundacji Ocalenie oraz Armii Zbawienia

Cóż to była za słodycz – przygotowywanie ciast i ciasteczek na charytatywną sprzedaż wypieków, towarzyszącą koncertowi świątecznemu AHS. Chleb bananowy, babeczki, brownie, gofry, lukrowane ciasteczka, a wszystko to by wesprzeć podopiecznych Armii Zbawienia oraz Fundacji Ocalenie.
Czytaj więcej

Pomagamy psom ze schroniska w Józefowie

Entuzjastyczna grupa miłośników zwierząt, z 5th Form zakończyła właśnie pierwszy etap projektu Animal Welfare PDS, w ramach którego skupia się na tym, jak poprawić dobrostan zwierząt. Celem tego etapu była pomoc schronisku w Józefowie w przygotowaniach do zimy.
Czytaj więcej

Uczniowie AHS tworzą ceramikę inspirowaną naturą

Maturzyści biorący udział w kursie 3D Design rozpoczęli swój projekt od wykonania ceramik inspirowanych przyrodą. Poznali koło garncarskie, pracowali z płytkami i strużynami.
Czytaj więcej

Końcowy wykład z cyklu spotkań Akademeia Seminar: Prawa człowieka

Drugiego grudnia mieliśmy zaszczyt gościć dra Omera Fishera, który wygłosił niezwykle ważny wykład dotyczący praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego oraz opowiedział o tym jak zostać obrońcą praw człowieka. Dr Fisher, pełniący obecnie służbę w ramach ONZ jako Senior Human Rights Adviser, podzielił się z nami swoim niezwykle bogatym doświadczeniem w tym zakresie.
Czytaj więcej

Gratulacje dla dyskutantów z Akademeia Debate Team

Jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięć członków Akademeia Debate Team w zawodach Polish Schools Debating Championships 2021. W tym roku udział w wydarzeniu brało 78 uczniów z 22 szkół z całego kraju. AHS była reporezentowana przez 2 drużyny, złożone z uczniów uczestniczących w zajęciach Competitive Debating: Akademeia Red - Karolina Z, Klara Ż, Nathalie C, Cristian M, Karol L, Matsvei D Akademeia Blue - Pola J, Zofia J, Barbara M, Alexi v D
Czytaj więcej

Maturzyści prezentują swoje eseje w ramach Extended Projects

17 listopada uczniowie Year 13 przedstawili swoje całoroczne dokonania w ramach Extended Projects. Zaprezentowali nauczycielom oraz kolegom zagadnienia z zakresu ekonomii, medycyny, fizyki, sztuk pięknych, biologii, prawa, historii oraz wielu innych. Wybrane tematy omawiali z olbrzymim zaangażowaniem i udzielali odpowiedzi na niezwykle trudne, związane z nimi pytania.
Czytaj więcej

Zwycięzcy konkursu CanSat inspirują młodszych kolegów i koleżanki

Aleksy, lider zespołu “Air Thief”: „Praca nad projektem i udział w całym procesie, był dla nas tak niezwykłym przeżyciem, że uznaliśmy, iż wspaniale by było, gdyby więcej uczniów mogło w tym uczestniczyć.”
Czytaj więcej

Panel z zaproszonymi przedstawicielami prestiżowych amerykańskich uniwersytetów

Tej jesieni zaprosiliśmy siedem prestiżowych uniwersytetów ze Stanów Zjednoczonych do dyskusji panelowej na temat wyboru ścieżki akademickiej. Przedstawiciele z American University, Brown University, Carnegie Mellon University, New York University, Northwestern University, the University of Chicago oraz Vassar College podzielili się istotnymi informacjami na temat swojej oferty edukacyjnej i wyczerpująco odpowiedzieli na wszystkie zapytania naszych uczniów.
Czytaj więcej

Wybory 2021

Czekamy na wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2021! Chwytliwe slogany, inspirujące manifesty i plakaty na korytarzach -  to znak, że zbliżają się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Czytaj więcej

AHS inspiruje młodych ekspertów ds. komunikacji naukowej

Cykl spotkań naukowych ‘Akademeia Science Talks' został stworzony, aby umożliwić naszym uczniom poznanie realiów życia naukowców oraz specyfiki ich pracy w laboratorium, i to z pierwszej ręki: od zaproszonych gości - praktyków w danej dziedzinie. Z radością rozwijamy więc kontakty z naukowcami z całego świata, a oni inspirują uczniów AHS i poszerzają ich perspektywę poprzez interaktywne wykłady i prezentacje. Efekty tych spotkań często przechodzą nasze oczekiwania!
Czytaj więcej

Wyprawa górska w Karkonosze

Grupa uczniów z Year 12 oraz Year 13, razem z 3 nauczycielami, spędziła wspaniały weekend, przemierzając górskie szlaki. W towarzystwie zawodowego przewodnika górskiego przeszli oni Grzbiet Karkonoski, pokonując dystans 36 km i wzniesienie wynoszące 1500 m.
Czytaj więcej

Dzień z Naturą i Sztuką

Uczniowie przygotowujący się do matury A Levels ze sztuk pięknych, projektowania w 3D, fotografii i historii sztuki uczestniczyli w wycieczce do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsko, gdzie odwiedzili aktualną wystawę czasową prezentującą prace Ursuli von Rydingsvard.
Czytaj więcej

Bocconi University: pierwsze oferty na 2022/23 dla naszych uczniów!

Nasi uczniowie dowiedli po raz kolejny, iż warto ubiegać się o przyjęcie na najlepsze uniwersytety już w czasie rekrutacji jesiennej. Wszyscy nasi maturzyści, którzy złożyli swoje aplikacje na Bocconi University, otrzymali oferty studiowania na wybranych przez siebie kierunkach.
Czytaj więcej

Faculty Lecture: Kłamstwo wygrywa, czyli dlaczego licencia poetica ma znaczenie w fikcji historycznej oraz w filmie?

28 września dr Adam Anders wygłosił wykład pt. Kłamstwo wygrywa: dlaczego licencia poetica ma znaczenie w fikcji historycznej oraz w filmie. Podczas pierwszego w tym roku wykładu z cyklu „Faculty Lectures’ dr Anders wykorzystał interdyscyplinarne podejście do nauki, aby sprawdzić, co czyni w dzisiejszych czasach historię interesującą.
Czytaj więcej

Słodkości na rzecz Szkoły Bez Granic

Nasi uczniowie zebrali 3 055 zł na rzecz Projektu PDS Szkoła Bez Granic, organizując pierwszą w tym roku charytatywną sprzedaż wypieków. Wszystkie pyszne ciasta zostały upieczone przez studentów i pracowników AHS! Czekamy na kolejne inicjatywy tej grupy uczniów, aby ponownie móc wesprzeć tak inspirujący projekt.
Czytaj więcej

Gratulacje dla dwóch finalistów 2021 Global Essay Competition

Serdecznie gratulujemy naszym dwóm uczniom: Jakubowi R (Year 9) oraz Tomaszowi K (Year 13) wyróżnienia w 2021 Global Essay Competition. Ten coroczny konkurs, organizowany przez The John Locke Institute jest uznawany na całym świecie jako sposób na poszerzanie wiedzy uczniów i doskonalenie ich umiejętności argumentacyjnych oraz badawczych.
Czytaj więcej

Wycieczka do Łodzi uczniów z Year 11

28 września nasi uczniowie z Year 11, razem z nauczycielami oraz całym departamentem polskim pojechali na wycieczkę do Łodzi. Mogli poznać realia, w jakich powstała "Ziemia obiecana" Władysława Reymonta oraz dowiedzieć się więcej o filmie Andrzeja Wajdy, nakręconym na podstawie tej książki.
Czytaj więcej

Akademeia Seminars: Anna Alboth w AHS

Z ogromną przyjemnością rozpoczęliśmy 2 tygodnie temu nowy cykl spotkań Akademeia Seminars. Ideą, jaka przyświecała tej inicjatywie było stworzenie przestrzeni na rozmowę z ekspertami na temat najistotniejszych kwestii społecznych.
Czytaj więcej

Ponad 50 zajęć pozalekcyjnych do wyboru

Nasza lista zajęć uzupełniających rośnie z roku na rok, odzwierciedlając różnorodność zainteresowań uczniów oraz zaangażowanie kadry AHS. Coraz więcej klubów pozalekcyjnych powstaje z inicjatywy uczniów i jest przez nich współprowadzone. W dniach 6-11 października, podczas tygodnia próbnego, uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach, wybierając z listy ponad 50-ciu propozycji.
Czytaj więcej

Zapraszamy na nowy cykl wykładów Akademeia Seminars

Z ogromną przyjemnością rozpoczynamy nowy cykl spotkań Akademeia Seminars. Ideą, jaka przyświecała tej inicjatywie było stworzenie przestrzeni na rozmowę z ekspertami na temat najistotniejszych kwestii społecznych. Tematem wiodącym seminariów w pierwszym trymestrze roku szkolnego 2021/2022 są prawa człowieka.
Czytaj więcej

Imponujące wyniki matury A Level 2021!

Wraz z naszymi absolwentami świętujemy imponujące wyniki matur A Level, z 91% ocen A*-A oraz wyjątkowym rezultatem 63% ocen A*.
Czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom AHS życzymy owocnego nowego roku szkolnego 2021/2022!
Czytaj więcej

Ograniczona liczba miejsc na rok akademicki 2021/22 jest wciąż dostępna

Kandydatów zainteresowanych przystąpieniem do indywidualnej rekrutacji prosimy o kontakt z naszym zespołem Admissions.
Czytaj więcej

Podsumowanie: Weekend rekrutacyjny online – 20-21 March

W miniony weekend 20-21 marca odbyła się kolajna udana rekrutacja online!
Czytaj więcej

Seminarium Science Talks: wpływ metanu na zmiany klimatyczne

10 marca dr Semra Bakkaloglu z Sustainable Gas Institute w Imperial College London mówiła na temat wpływu metanu na zmiany klimatyczne podczas kolejnego spotkania z cyklu „Science Talks”.
Czytaj więcej

Seminarium Science Talks: nowotwory i ich wpływ na ludzkie komórki

24 lutego dr Katarzyna Leszczyńska była poprowadziła kolejne seminarium z cyklu „Science Talks”, podczas którego opowiedziała uczniom o nowotworach i ich wpływie na ludzkie komórki.
Czytaj więcej

Seminarium Science Talks: fizyka nurkowania

10 lutego kolejne seminarium z serii Science Talks poprowadził Sebastian Dobrowolski - współzałożyciel International Diving Federation i instruktor nurkowania rekreacyjnego, technicznego i jaskiniowego.
Czytaj więcej

24 godziny jazdy na rowerze dla Fundacji Herosi

W ostatni weekend 13-14 lutego nasz nauczyciel chemii i biologii Jonathan Blazevic, nasza uczennica Ada oraz jej mama Pani Ewa, jechali na rowerze przez 24 godziny, aby pomóc Fundacji Herosi zebrać pieniądze na laser medyczny.
Czytaj więcej

Warsztat naukowy z Dr Ricardą Vidal z King’s College London

3 lutego nasi uczniowie Year 11 wzięli udział w warsztatach online z wykładowczynią King's College London, dr Ricardą Vidal.
Czytaj więcej

Za nami perwsze seminarium z serii Science Talks

27 stycznia gościem naszej szkoły był prof. dr hab. Stanisław Mrówczyński, wybitny fizyk pracujący na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Warszawie.
Czytaj więcej

Ruszają zapisy na kursy przygotowawcze z matematyki i języka angielskiego!

KursY prowadzone są przez zespół doświadczonych nauczycieli i zostały dostosowane do trybu nauczania zdalnego. Są też idealnymi kursami przygotowawczymi dla uczniów rozważających ubieganie się o przyjęcie do Akademeia High School w pełnym wymiarze godzin.
Czytaj więcej

Career Day – aktualna i przyszła sytuacja na rynku pracy

Dziś, zamiast cotygodniowego Assembly, nasi uczniowie wzięli udział w Career Day - serii spotkań, które miały pomóc im lepiej poznać obecną i przyszłą sytuację na rynku pracy.
Czytaj więcej

Październikowe egzaminy AS i A Level – wyniki

W październiku 2020 nasi uczniowie z Year 13 zdawali dodatkowe egzaminy AS oraz część egzaminów A Level.
Czytaj więcej

Stypendium akademickie 2021 – aplikuj do 28 lutego!

Stypendialny konkurs akademicki jest otwarty dla wszystkich zmotywowanych, pracowitych młodych uczniów.
Czytaj więcej

Stypendium artystyczne 2021 – aplikuj do 28 lutego!

Stypendialny konkurs artystyczny jest otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności artystyczne i rozważają studiowanie na kierunkach artystycznych w przyszłości.
Czytaj więcej

„2020: Burza”- premiera online nowej sztuki Teatru Rozmaitości

W piątek, 27 listopada, nasi uczniowie obejrzeli wspólnie internetową premierę nowej sztuki Teatru Rozmaitości zatytułowanej „2020: Burza” (w ramach 24. Gdańskiego Festiwalu Szekspirowskiego).
Czytaj więcej

Spotkanie online z reżyserem Janem Komasą

3 grudnia w naszej szkole odbyło się internetowe spotkanie z polskim reżyserem Janem Komasą, autorem nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało”.
Czytaj więcej

Tate Britain online: wykład poświęcony nowej wystawie Turnera

W poniedziałek 23 listopada nasi uczniowie Year 11  wzięli udział w internetowym wykładzie Tate Britain na temat nowej wystawy Turnera zatytułowanej „The Making of the Modern World: War”.
Czytaj więcej

Colonial forms, decolonial transformations: schooling in contemporary urban Bolivia

Podczas drugiego wykładu z serii Akademeia Faculty Lecture nasz nauczyciel geografii Marcin Stanek zabrał uczestników w fascynującą podróż do odległej Boliwii.
Czytaj więcej

„The Akademeia Post” numer 1/2020

Mimo pandemii nasi wspaniali dziennikarze, redaktorzy i fotografowie nie przestają pracować!
Czytaj więcej

Pierwszy weekend rekrutacyjny online w tym roku szkolnym!

Pierwszy weekend rekrutacyjny online w tym roku szkolnym już za nami! Tym razem gościliśmy kandydatów na Year 10 i Year 12.
Czytaj więcej

Warsztat online w Żydowskim Instytucie Historycznym

Warsztat koncentrował się na analizie i ocenie źródeł, dając naszym studentom wgląd w społeczną historię warszawskiego getta.
Czytaj więcej

Decision-making: are humans rational? Seminarium online z dr Karoliną Lempert

Jak podejmować codzienne decyzje z pomocą matematyki?
Czytaj więcej

Pierwszy wykład z serii Akademeia Faculty Lecture w tym roku szkolnym!

Serdeczne podziękowania dla naszego nauczyciela chemii, dra Marka Kelly'ego.
Czytaj więcej

Spotkanie z przedstawicielami brytyjskich uniwersytetów

Przedstawiciele brytyjskich uniwersytetów byli dziś do dyspozycji naszych uczniów.
Czytaj więcej

Weekend Rekrutacyjny Online – 21-22 listopada

Weekend rekrutacyjny zaplanowany na 21-22 listopada odbędzie się online.

Czytaj więcej

Online Open Evenings startują już 10 listopada

Po raz pierwszy wprowadzamy nową formułę spotkań z potencjalnymi kandydatami do naszej szkoły i ich rodzicami.
Czytaj więcej

Za nami pierwsze Online Insider Stories!

Za nami pierwsze Online Insider Stories!
Czytaj więcej

Dzień otwarty online – zarejestruj się już dziś!

Zapraszamy w sobotę 17 października 2020 o godz. 10:00. Wydarzenie odbędzie się na platformie Microsoft Teams.
Czytaj więcej

Wyniki matur A Level 2020

Pomimo licznych wyzwań, z jakimi przyszło im się mierzyć podczas ostatniego roku szkolnego, nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki – 50% wszystkich egzaminów uzyskało ocenę A*.

Czytaj więcej

Wyniki konkursów stypendialnych

Wyniki  konkursu akademickiego oraz konkursu artystycznego zostały opublikowane.
Czytaj więcej

Wyniki konkursu filmowego

Tuż przed Wielkanocą ogłosiliśmy konkurs na stworzenie filmu, który byłby poświęcony dowolnemu przedmiotowi domowemu. Konkurs wygrała Mirka, uczennica Year 12, z filmem zatytułowanym "Outside the box". Drugą nagrodę otrzymał Franek, uczeń Year 10, z filmem pt. "Cap". Gratulujemy!
Czytaj więcej

Jak uczyć się i funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. Porady dla uczniów cz. 3

Oto ostatnia część porad dotyczących tego, jak zachować równowagę wewnętrzną podczas kwarantanny.
Czytaj więcej

List do rodziców

Publikujemy list dyrekcji Akademeia High School skierowany do rodziców i opiekunów uczniów pokazujący, w jaki sposób nasza szkoła przeszła na tryb pełnej edukacji online w związku z wybuchem epidemii koronawirusa.
Czytaj więcej

Jak funkcjonować z nastolatkiem na ograniczonej przestrzeni – wskazówki dla rodziców

Jak ustalić nowe zasady życia? Jak rozmawiać z dziećmi o ich obawach i emocjach? Jak pomóc im w znalezieniu motywacji do nauki?
Czytaj więcej
Życie z nastolatkiem na ograniczonej przestrzeni - jak funkcjonować w trakcie kwarantanny

Jak uczyć się i funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. Porady dla uczniów cz. 2

Zachęcamy do lektury kolejnej porcji porad dotyczących nauki z domu.
Czytaj więcej
Living and working in confined space tip

Jak uczyć się i funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. Porady dla uczniów cz. 1

Nauka z domu przez wiele tygodni może okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka wskazówek, które mogą być dla ciebie użyteczne w tym trudnym czasie.
Czytaj więcej
Living and working in confined space tip #1

Sports Department radzi: jak pozostać w formie podczas kwarantanny

Wystarczy tylko kilka minut dziennie!
Czytaj więcej

Dzień św. Patryka – prezentacja uczniów Pre-A

Autorami prezentacji są uczniowie Pre-A należący do grupy mentorskiej naszego nauczyciela geografii Marcina Stanka.
Czytaj więcej
Character Irish man with a pipe and a mug of beer smiling on a green background. Flat Vector illustration of a banner for St. Patrick's Day with racy leprechaun in a green coat and hat - derby.

Akademeia prowadzi zajęcia online

W następstwie decyzji polskiego rządu o zamknięciu szkół w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, od czwartku 12 marca lekcje w Akademeia High School będą odbywać się online.
Czytaj więcej

Wykład otwarty „Chemistry that we take for granted”

Zapraszamy na wykład otwarty "Chemistry that we take for granted" naszego nauczyciela chemii, dr Marka Kelly'ego.
Czytaj więcej

Mirka Olko zakwalifikowana do SPoKE 2020!

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 marca.
Czytaj więcej
Mirka Olko - Akademeia High School student

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

E(x)plory to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla młodych ludzi w wieku od 13 do 20 lat, którzy są pasjonatami nauki.
Czytaj więcej
Akademeia High School Year 12 students

Kongres Planetarny

Zapraszamy na "Kongres Planetarny" - interaktywny wykład otwarty, który poprowadzi dr Jakub Bochiński.
Czytaj więcej
Jakub Bochiński - Planetary Congress
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +