Poznaj naszą szkołę na comiesięcznym Online Open Evening – zarejestruj się już teraz!

15.12.2020

“2020: Burza”- premiera online nowej sztuki Teatru Rozmaitości

15.12.2020

“2020: Burza”- premiera online nowej sztuki Teatru Rozmaitości

Chociaż podczas pandemii nie jesteśmy w stanie fizycznie chodzić do teatrów, nadal staramy się oglądać przedstawienia na żywo w Internecie. W piątek, 27 listopada, nasi uczniowie obejrzeli wspólnie internetową premierę nowej sztuki Teatru Rozmaitości zatytułowanej „2020: Burza” (w ramach 24. Gdańskiego Festiwalu Szekspirowskiego).

Był to niezwykły spektakl oparty na sztuce Szekspira „Burza” w reżyserii znanego polskiego reżysera Grzegorza Jarzyny. Sztuka stawia fundamentalne pytania dotyczące ludzkości, a także świata, którego jesteśmy częścią. Co więcej, „2020: Burza” to opowieść o wielu zakończeniach, ponieważ została opracowana przy użyciu sztucznej inteligencji.

Po projekcji spektaklu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań aktorom i osobom zaangażowanym w powstanie spektaklu.

Więcej o reżyserze spektaklu i samej sztuce TUTAJ.

Zdjęcie pochodzi ze sceny 1., aktu 1.

Online premiere of a new Teatr Rozmaitości play