Wróć
05.02.2023

Akademeia prowadzi zajęcia online

05.02.2023

Akademeia prowadzi zajęcia online


W następstwie decyzji polskiego rządu o zamknięciu szkół w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, od czwartku 12 marca lekcje w Akademeia High School odbywają się online, a uczniowie proszeni są o pozostanie w domach. Powrót do szkoły jest zaplanowany na 25 maja, chyba że wytyczne rządowe w tym zakresie ulegną zmianie.

Nasz zespół Admissions również pracuje zdalnie. Zachęcamy do kontaktu mailowego: admissions@akademeia.edu.pl albo telefonicznego: +48 22 299 87 80.


Nauka online Akademeia High School

Naszym głównym celem jest to, by dzięki zajęciom online szkoła funkcjonowała możliwie normalnie przez cały czas trwania kwarantanny. Z przyjemnością obserwujemy więc, jak szybko uczniowie i nauczyciele dostosowali się do nowych warunków i jak efektywnie wykorzystują dostępne platformy do wirtualnej nauki.

Od 12 marca Akademeia High School przeszła na tryb pełnej edukacji online w następstwie decyzji polskiego rządu o zamknięciu szkół. Nasi uczniowie nie tylko realizują pełen program zajęć w trybie online, ale mogą również indywidualnie konsultować się z nauczycielem, spotkać zdalnie ze swoim mentorem, czy porozmawiać o obszarach, w których potrzebują wsparcia z naszym zespołem Wellbeing.

Akademeia Online Lessons

 

Zdalna lekcja Visual and Musical Culture prowadzona przez Aleksandrę Wittchen, naszą nauczycielkę muzyki.

Metody nauczania online

Nauczyciele Akademei odpowiednio dostosowali swoje metody nauczania do nowych warunków. Na przykład, niektórzy nasi nauczyciele matematyki zrobili z dotykowego ekranu swoich laptopó wirtualną tablicę, na której bezpośrednią piszą równania matematyczne, równocześnie odpowiadając na pytania uczniów.

Maths lesson - Year 13

 

Lekcja matematyki poświęcona całkom dla uczniów Year 13.

Zdalny sport

Nasi trenerzy prowadzą zdalnie odpowiednio dostosowane do warunków domowych zajęcia sportowe. Przygotowali także serię krótkich filmów, jak ćwiczyć w domu, którą będziemy regularnie udostępniać na naszej stronie www (film nr 1, film nr 2).

Wsparcie psychologiczne

Nasz zespół Wellbeing na bieżąco pomaga naszym uczniom poprzez indywidualne konsultacje i wsparcie psychologiczne. Dr Marta Dżoga, która kieruje zespołem Wellbeing, opracowała również zestawy porad dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli, jak przetrwać ten trudny czas. Poniżej jedna z nich:

Living in a confined space - tips for parents

 

Na naszej stronie internetowej można znaleźć więcej wskazówek dr Dżogi. Porady dla uczniów: część 1, część 2 i część 3. Porady dla rodziców.

Uczniowie doceniają nasze rozwiązania

Na początku miałem kilka obaw związanych z lekcjami online – sądziłem, że pojawią się problemy z szybkością łącza i dźwiękiem. Nic takiego jednak nie miało miejsca – stwierdził Krzysztof, uczeń Year 12. – Zajęcia są świetne. Wysoka jakość lekcji została zachowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z nauczycielami, możemy im zadawać pytania także po zakończeniu danej lekcji online – dodał.

Maths online

 

Krzysztof podczas zdalnej nauki chemii.

„Wirtualna” społeczność

Staramy się zdalnie wpierać, integrować i rozwijać naszą społeczność szkolną poprzez cotygodniowe zdalne apele, zdalną opiekę mentorów oraz szereg nowych inicjatyw: od kółka poetyckiego poczynając, poprzez kursy pieczenia i gotowania, online, po sesje jogi i kluby online prowadzone przez uczniów.

Przesłanie Bruno, naszego ucznia Year 10, na czas kwarantanny.

Swobodna wymiana myśli

Szkoła zadbała też o stały przepływ informacji między nauczycielami i pozostałymi pracownikami, tworząc „wirtualny pokój nauczycielski” oraz wirtualną grupę dla osób zatrudnionych w administracji. W ten sposób nauczyciele mogą np. dzielić się refleksjami dotyczącymi prowadzenia zajęć online lub kontaktu z uczniami. Mogą też wspólnie wypracować nowe inicjatywy edukacyjne i zwyczajnie podtrzymywać relacje towarzyskie.

Rekrutacja w trybie online

W weekend 21-22 marca po raz pierwszy przeprowadziliśmy zdalny nabór uczniów na przyszyły rok szkolny. W sumie przeprowadziliśmy 129 indywidualnych spotkań kandydatów z nauczycielami, 2 wykłady online oraz 168 testów w trybie online! Pierwszy wykład online – wstęp do humanistyki – poprowadziła Sonia Blank, nasza nauczycielka nauk humanistycznych. Drugi – poświęcony polimerom – wygłosił dr Mark Baynes, nauczyciel biologii. Mamy nadzieję, że kandydaci nie tylko wykazali się swoją wiedzą, ale także przede wszystkim nabyli nowe umiejętności. Cieszymy się, że mogliśmy ich poznać i z nimi porozmawiać. Rekrutację w trybie online przeprowadziliśmy również 25-26 kwietnia.

Recruitmen Weekend Online

 

Statystyki z naszego pierwszego weekendu rekrutacyjnego online.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +