Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required.

27.09.2021

Akademeia Seminars: Anna Alboth w AHS

27.09.2021

Akademeia Seminars: Anna Alboth w AHS

Z ogromną przyjemnością rozpoczęliśmy 2 tygodnie temu nowy cykl spotkań Akademeia Seminars. Ideą, jaka przyświecała tej inicjatywie było stworzenie przestrzeni na rozmowę z ekspertami na temat najistotniejszych kwestii społecznych. Tematem wiodącym seminariów w pierwszym trymestrze roku szkolnego 2021/2022 są prawa człowieka. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów, rodziców i nauczycieli, aby dołączyli do nas kolejny raz. W  czwartek 30 października, w Audytorium, o godz. 17:30, naszym gościem będzie Anna Alboth, polska aktywistka, dziennikarka, blogerka oraz media officer w organizacji Minority Rights Group.

Anna Alboth zainicjowała wiele kampanii społecznych: od zbiórki śpiworów dla potrzebujących w Berlinie, do marszu na rzecz Aleppo, z Berlina aż do granicy Syrii. Była nominowana do pokojowej nagrody Nobla w 2018 roku.

Temat spotkania: Media, mniejszości i migracje.

Jak zrozumieć sytuację migrantów w Europie? Kto i dlaczego tu przybywa? Co się dzieje, w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich, i obecnie na polskiej granicy? Co można zrobić lepiej? Jakie są wątpliwości i możliwe rozwiązania?

Akademeia Seminars, 1 trymestr 2021/2022: Zrozumieć Prawa Człowieka

• Temat: Media, mniejszości i migracje