Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą letnich kursów w Akademeia High School, otwartych dla wszystkich zainteresowanych. Zapisy trwają.

12.03.2019

“Akademeia students awestruck by fly practical”

12.03.2019

“Akademeia students awestruck by fly practical”

Grupa uczniów z Y12 oraz Y13 wraz z nauczycielem biologii, dr Markiem Baynes’em, odwiedzili w zeszłym miesiącu Wydział Zoologii na Uniwersytecie w Oxfordzie.

Relacja z ich wizyty: https://www.zoo.ox.ac.uk/

W relacji czytamy:

Członkowie Wigby Group byli pod wielkim wrażeniem entuzjazmu i zainteresowania ze strony uczniów. Z wielką chęcią poprowadzili zajęcia dla początkujących naukowców, które być może będą miały znaczący wpływ na ich dalsze zainteresowanie tą dziedziną wiedzy. Z tego co wiemy jeden z uczniów, zafascynowany przeprowadzonymi zajęciami praktycznymi, postanowił zakupić jedną z kluczowych pozycji Blackwells’a o genetyce.”

(org) “The Wigby Group were thoroughly impressed by the enthusiasm and interest shown by the students, and were thrilled to be able to provide a formative experience for the budding scientists. We even heard through the grapevine that one student was so excited by the practical that he immediately bought a huge primer on advanced genetics from Blackwells!”