Wróć
05.06.2023

Festiwal Sztuki 2022

05.06.2023

Festiwal Sztuki 2022

Ten rok akademicki szybko dobiega końca, ale Akademeia High School jest nadal pełna wydarzeń. 9 czerwca rozpoczęliśmy Festiwal Sztuki Akademia 2022. Świętujemy sztuki twórcze i performatywne, przygotowując oraz uczestnicząc w: wystawie prac uczniów, pokazie filmowym, fotobudce modowej, warsztatach tworzenia masek, odczytach poezji i pokazy teatralne.

Festiwal Sztuki trwa od 9 do 15 czerwca, a niektóre wydarzenia są otwarte nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców i szerszej społeczności. Lista kluczowych wydarzeń obejmuje m.in.

  • Warsztaty tworzenia masek z Igą Górniak (9 czerwca)
  • Spotkanie z Arturem Liebhartem – Dyrektorem Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz pokaz jego ulubionego filmu z tegorocznego festiwalu, a następnie sesję Q&A. (9 czerwca)
  • Wystawę Sztuki Studenckiej w Galerii Tlen w Wilanowie, prezentująca projekty przygotowane przez naszych uczniów w ciągu ostatnich dwóch lat: to ceramika, obrazy, fotografie, tkaniny, rzeźby oraz prace z obszaru wzornictwa przemysłowego (10-12 czerwca)
  • Musical przygotowany przez uczniów – to prawdziwa prezentacja talentów AHS (i umiejętności inżynierskich uczniów z Year 13 – zbudowali imponujący most dla naszego planu scenicznego, ponownie wykorzystując części z zeszłorocznego musicalu, z myślą o przyjazności dla środowiska). (13 czerwca)
  • Art Industry Panel z otwartą dyskusją panelową na temat perspektyw kariery w branży twórczej (14 czerwca)
  • Międzynarodowy Dzień Kultury, podczas którego celebrować będziemy międzynarodową społeczność AHS (15 czerwca)

Podczas Festiwalu Sztuki codziennie słuchamy poezji i spektakli muzycznych w porze lunchu, wybieramy się do Teatru Dramatycznego na spektakl „Ciekawy incydent psa w nocy”, obejrzymy przedstawienia w pełni przygotowane przez naszych uczniów oraz będziemy uczestniczyć w premierowym pokazie studenckiego filmu animowanego pt. „Pochyl się nad księżycem”.

Pełny harmonogram wydarzeń zaplanowanych na Festiwal Sztuki dostępny jest poniżej:

Arts Festival 2022

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +