fbpx

Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required. 

Wróć
04.10.2021

Słodkości na rzecz Szkoły Bez Granic

04.10.2021

Słodkości na rzecz Szkoły Bez Granic

Nasi uczniowie zebrali 3 055 zł na rzecz Projektu PDS Szkoła Bez Granic, organizując pierwszą w tym roku charytatywną sprzedaż wypieków.
Wszystkie pyszne ciasta zostały upieczone przez studentów i pracowników AHS! Czekamy na kolejne inicjatywy tej grupy uczniów, aby ponownie móc wesprzeć tak inspirujący projekt.

A oto jak uczniowie przedstawili swój projekt:
Edukacja to podstawowe prawo człowieka, uznawane przez niemal każdą instytucję, rząd i dokument dotyczący praw człowieka na świecie. Pomimo tego nastoletnia aktywistka Parwana Amiri jest jednym z tysięcy młodych uchodźców, którym odmówiono tak podstawowego prawa. Kiedy Parwana przybyła do greckiego obozu dla uchodźców Ritsona, szybko zauważyła, jak wiele dzieci i młodzieży tam przebywających ma przerwy w nauce liczące kilka miesięcy, a nawet lat. Nie patrząc na rozpaczliwy stan dostępnych dla niej pomieszczeń szkolnych, w ciągu ostatnich kilku lat zorganizowała zajęcia dla mieszkańców obozu, którzy chcą się uczyć. Nadal brakuje im jednak podstawowych materiałów, niezbędnych do edukacji.. Nasz projekt skupia się na nawiązaniu regularnej komunikacji z dziećmi i młodzieżą w obozie Ritsona, a więc brak laptopów, routerów internetowych i innego sprzętu jest tutaj główną przeszkodą. Zbieramy pieniądze, aby zaopatrzyć 17-letnią Parwanę i uczących się mieszkańców obozu w podstawowe materiały edukacyjne oraz sprzęt potrzebny do skutecznej komunikacji z nimi. Możesz pomóc, przekazując darowiznę na naszą zbiórkę pieniędzy lub bezpośrednio – przekazując materiały szkolne, stare laptopy / inne niezbędne produkty technologiczne. My, Parwana i jej uczniowie w obozie Ritsona będziemy ogromnie wdzięczni za każdy wkład, bez względu na to, jak mały czy duży.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+