Wspieramy zdolnych uczniów. Przyjmujemy zgłoszenia do Programu Stypendialnego. Dowiedz się więcej.

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

Budynek naszego liceum otrzymał certyfikat LEED Platinum.

W programie certyfikacji ekologicznej LEED nasz budynek uzyskał najwyższy poziom Platinum. Potwierdza to, że jest on obiektem zrównoważonym o najwyższym standardzie zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych.

Obecnie na świecie tylko 64 szkoły otrzymały certyfikat LEED Platinum w tym zaledwie 8 projektów poza Stanami Zjednoczonymi. Zaledwie 2 obiekty edukacyjne w Europie – w Polsce i Grecji – mogą poszczycić się platynową certyfikacją.

Jednocześnie projekt Akademeia High School otrzymał najwięcej punktów (86 pkt. w programie z 2009 roku) wśród projektów zrealizowanych poza USA; co stawia go na pierwszym miejscu w Europie.

Należy podkreślić, że tak wysoka punktacja została przyznana obiektowi za działania i rozwiązania projektowe mające na celu niskie zużycie energii oraz wykorzystanie w trakcie budowy materiałów ekologicznych, mających w składzie surowce z recyklingu, o pochodzeniu regionalnym, nietoksyczne, certyfikowane np. drewno itp.