07.12.2022

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

07.12.2022

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

Budynek naszego liceum otrzymał certyfikat LEED Platinum.

W programie certyfikacji ekologicznej LEED nasz budynek uzyskał najwyższy poziom Platinum. Potwierdza to, że jest on obiektem zrównoważonym o najwyższym standardzie zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych.

Obecnie na świecie tylko 64 szkoły otrzymały certyfikat LEED Platinum w tym zaledwie 8 projektów poza Stanami Zjednoczonymi. Zaledwie 2 obiekty edukacyjne w Europie – w Polsce i Grecji – mogą poszczycić się platynową certyfikacją.

Jednocześnie projekt Akademeia High School otrzymał najwięcej punktów (86 pkt. w programie z 2009 roku) wśród projektów zrealizowanych poza USA; co stawia go na pierwszym miejscu w Europie.

Należy podkreślić, że tak wysoka punktacja została przyznana obiektowi za działania i rozwiązania projektowe mające na celu niskie zużycie energii oraz wykorzystanie w trakcie budowy materiałów ekologicznych, mających w składzie surowce z recyklingu, o pochodzeniu regionalnym, nietoksyczne, certyfikowane np. drewno itp.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +