fbpx

Poznaj naszą szkołę na comiesięcznym Online Open Evening – zarejestruj się już teraz!

Wróć
20.12.2018

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

20.12.2018

Certyfikat LEED Platinum dla Akademeia High School

Budynek naszego liceum otrzymał certyfikat LEED Platinum.

W programie certyfikacji ekologicznej LEED nasz budynek uzyskał najwyższy poziom Platinum. Potwierdza to, że jest on obiektem zrównoważonym o najwyższym standardzie zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych.

Obecnie na świecie tylko 64 szkoły otrzymały certyfikat LEED Platinum w tym zaledwie 8 projektów poza Stanami Zjednoczonymi. Zaledwie 2 obiekty edukacyjne w Europie – w Polsce i Grecji – mogą poszczycić się platynową certyfikacją.

Jednocześnie projekt Akademeia High School otrzymał najwięcej punktów (86 pkt. w programie z 2009 roku) wśród projektów zrealizowanych poza USA; co stawia go na pierwszym miejscu w Europie.

Należy podkreślić, że tak wysoka punktacja została przyznana obiektowi za działania i rozwiązania projektowe mające na celu niskie zużycie energii oraz wykorzystanie w trakcie budowy materiałów ekologicznych, mających w składzie surowce z recyklingu, o pochodzeniu regionalnym, nietoksyczne, certyfikowane np. drewno itp.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+