Wróć
09.06.2023

Drużyna Klubu LEGO zdobyła trzecie miejsce w fazie krajowej turnieju FIRST LEGO League challenge!

09.06.2023

Drużyna Klubu LEGO zdobyła trzecie miejsce w fazie krajowej turnieju FIRST LEGO League challenge!

Nasza drużyna LEGO League Club @lemomates_ zdobyła w miniony weekend trzecie miejsce w fazie krajowej turnieju FIRST LEGO League challenge! Gratulujemy Kasi, Kaji i Jankowi tego fantastycznego osiągnięcia!

Zaprojektowany przez nich robot, przy użyciu LEGO Mindstorms, musiał rozwiązać wiele trudnych misji na specjalnej planszy. Dodatkowo opracowali oni innowacyjne rozwiązanie mające na celu pomoc naszej społeczności podczas dojazdów między szkołą a domem. Ich nowa aplikacja, będąca obecnie w fazie testów, pomoże zaoszczędzić energię podczas car-sharingu.

Obecnie nasza drużyna przygotowuje się do udziału w FIRST LEGO League Morocco Open Invitational w Marrakeszu, gdzie nasza drużyna będzie reprezentować Polskę. 48 drużyn z 42 krajów spotka się w maju, aby wymienić się pomysłami, odkryć nowe kultury i wspólnie się bawić.

Konkurs organizowany jest przez FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology).
Jest to społeczność robotyczna, która przygotowuje młodych ludzi do przyszłości poprzez integracyjne, zespołowe programy robotyki dla osób w wieku 4-18 lat.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i całej ciężkiej pracy, jaką włożyli w dotychczasowe osiągnięcia! Szczególne podziękowania dla jednego z rodziców, który z całego serca wspierał nasz zespół uczniowski i poświęcił mnóstwo swojego wolnego czasu na nasz projekt!

Galeria zdjęć

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +