Najbliższy weekend diagnostyczno-rekrutacyjny: 26.05-27.05.2018. Dowiedz się więcej.

19.03.2018

Dzień Otwarty – Marzec 2018

19.03.2018

Dzień Otwarty – Marzec 2018

Kolejna odsłona Dni Otwartych za nami. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 11 marca i miało formułę spotkań otwartych oraz wykładów dla rodziców i uczniów.

W trakcie Dnia Otwartego opowiedzieliśmy szczegółowo o programie nauki w naszym liceum: dlaczego zaczynamy od diagnozy potencjału każdego ucznia, z jakiego powodu wybraliśmy brytyjską maturę A-level, jak dbamy o rozwój zarówno akademicki jak i osobisty naszych uczniów, na czym polegają zajęcia wzbogacające i jak rozwijamy postawy społeczne młodych ludzi.

Liceum Akademeia High School - Dzień Otwarty - Marzec 2018

Wyjaśniliśmy:

• Czym charakteryzuje się matura brytyjska A-level i dlaczego wybraliśmy właśnie ten system edukacji
  • Na czym polega diagnostyka potencjału każdego ucznia w naszym liceum
  • Czym jest wielowymiarowa edukacja
  • Dlaczego w Akademeia High School dbamy zarówno o wyniki akademickie uczniów, jak i o ich rozwój osobisty i społeczny
  • Dlaczego umiejętności tzw. “21st century skills” są kluczowe dla rozwoju intelektualnego młodego człowieka
  • Dlaczego szkoła to nie tylko lekcje
  • Dlaczego tak ważna jest sama przestrzeń szkolna – nowoczesny budynek, który daje nieograniczone możliwości rozwoju dla uczniów liceum

Nasi nauczyciele odpowiadali na pytania związane z programem akademickim liceum.

Nasi goście mieli okazję zwiedzić budynek i dokładnie poznać szkołę.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszipShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+