Wróć
05.02.2023

Dzień Otwarty – Marzec 2018

05.02.2023

Dzień Otwarty – Marzec 2018

Kolejna odsłona Dni Otwartych za nami. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 11 marca i miało formułę spotkań otwartych oraz wykładów dla rodziców i uczniów.

W trakcie Dnia Otwartego opowiedzieliśmy szczegółowo o programie nauki w naszym liceum: dlaczego zaczynamy od diagnozy potencjału każdego ucznia, z jakiego powodu wybraliśmy brytyjską maturę A-level, jak dbamy o rozwój zarówno akademicki jak i osobisty naszych uczniów, na czym polegają zajęcia wzbogacające i jak rozwijamy postawy społeczne młodych ludzi.


Wyjaśniliśmy:

  • Czym charakteryzuje się matura brytyjska A-level i dlaczego wybraliśmy właśnie ten system edukacji
  • Na czym polega diagnostyka potencjału każdego ucznia w naszym liceum
  • Czym jest wielowymiarowa edukacja
  • Dlaczego w Akademeia High School dbamy zarówno o wyniki akademickie uczniów, jak i o ich rozwój osobisty i społeczny
  • Dlaczego umiejętności tzw. “21st century skills” są kluczowe dla rozwoju intelektualnego młodego człowieka
  • Dlaczego szkoła to nie tylko lekcje
  • Dlaczego tak ważna jest sama przestrzeń szkolna – nowoczesny budynek, który daje nieograniczone możliwości rozwoju dla uczniów liceum

Nasi nauczyciele odpowiadali na pytania związane z programem akademickim liceum.

Nasi goście mieli okazję zwiedzić budynek i dokładnie poznać szkołę.

Galeria zdjęć

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +