Zapisz się już teraz na nasz czerwcony weekend rekrutacyjny online. Dowiedz się więcej!

Social Sciences Summer School

Social Sciences Summer School

Aleksandra Wiśniewska oraz Jakub Szymik dołączyli do kadry prowadzącej warsztaty i zajęcia w ramach Social Sciences Summer School.

Aleksandra Wiśniewska – laureatka rankingu Forbesa “25 przed 25” w kategorii: Działalność społeczna.

Zaczynała od zabezpieczania łodzi uchodźców na Morzu Egejskim i prowadzenia schroniska dla kobiet i dzieci w Grecji. Pracowała w obozie dla uchodźców we Francji, w zespołach ONZ w Turcji i Jordanii. Ostanie miesiące spędziła w Iraku, gdzie wspierała prowadzenie obozu dla 70 tys. osób wewnętrznie przesiedlonych przez wojnę. Prowadziła badania wspierające m.in. zmianę brytyjskiego prawa odnośnie do azylu dla dzieci z Syrii. Od 2014 roku członkini rady nadzorczej Fundacji Pomocy Dzieciom Happy Kids, prowadzącej 14 Rodzinnych Domów Dziecka.

Stypendystka UWC, absolwentka Uniwersytetu w Oxfordzie (Master of Public Policy) oraz London School of Economics and Political Science (Bsc Politics and Philosophy).