27.09.2022

Social Sciences Summer School

27.09.2022

Social Sciences Summer School

Aleksandra Wiśniewska oraz Jakub Szymik dołączyli do kadry prowadzącej warsztaty i zajęcia w ramach Social Sciences Summer School.

Aleksandra Wiśniewska – laureatka rankingu Forbesa “25 przed 25” w kategorii: Działalność społeczna.

Zaczynała od zabezpieczania łodzi uchodźców na Morzu Egejskim i prowadzenia schroniska dla kobiet i dzieci w Grecji. Pracowała w obozie dla uchodźców we Francji, w zespołach ONZ w Turcji i Jordanii. Ostanie miesiące spędziła w Iraku, gdzie wspierała prowadzenie obozu dla 70 tys. osób wewnętrznie przesiedlonych przez wojnę. Prowadziła badania wspierające m.in. zmianę brytyjskiego prawa odnośnie do azylu dla dzieci z Syrii. Od 2014 roku członkini rady nadzorczej Fundacji Pomocy Dzieciom Happy Kids, prowadzącej 14 Rodzinnych Domów Dziecka.

Stypendystka UWC, absolwentka Uniwersytetu w Oxfordzie (Master of Public Policy) oraz London School of Economics and Political Science (Bsc Politics and Philosophy).

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +