Zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę 19 października o godz. 9:45! Zarejestruj się.

Social Sciences Summer School

Social Sciences Summer School

Aleksandra Wiśniewska oraz Jakub Szymik dołączyli do kadry prowadzącej warsztaty i zajęcia w ramach Social Sciences Summer School.

Aleksandra Wiśniewska – laureatka rankingu Forbesa “25 przed 25” w kategorii: Działalność społeczna.

Zaczynała od zabezpieczania łodzi uchodźców na Morzu Egejskim i prowadzenia schroniska dla kobiet i dzieci w Grecji. Pracowała w obozie dla uchodźców we Francji, w zespołach ONZ w Turcji i Jordanii. Ostanie miesiące spędziła w Iraku, gdzie wspierała prowadzenie obozu dla 70 tys. osób wewnętrznie przesiedlonych przez wojnę. Prowadziła badania wspierające m.in. zmianę brytyjskiego prawa odnośnie do azylu dla dzieci z Syrii. Od 2014 roku członkini rady nadzorczej Fundacji Pomocy Dzieciom Happy Kids, prowadzącej 14 Rodzinnych Domów Dziecka.

Stypendystka UWC, absolwentka Uniwersytetu w Oxfordzie (Master of Public Policy) oraz London School of Economics and Political Science (Bsc Politics and Philosophy).