27.09.2022

Wspaniałe wyniki projektów EPQ przygotowanych przez uczniów Y13

27.09.2022

Wspaniałe wyniki projektów EPQ przygotowanych przez uczniów Y13

W zeszłym tygodniu uczniowie Y13 roku świętowali wybitny sukces akademicki, dzięki wynikom uzyskanym za Extended Project Qualification (EPQ). Spośród 17 uczniów, którzy wzięli udział w projekcie, 100% otrzymało oceny od A * do A (10 A * i 7 A).

Aby jeszcze bardziej zilustrować sukces naszych uczniów, należy wspomnieć, że w 2021 r. w Wielkiej Brytanii 26,8% uczniów otrzymało oceny A *, a 56,5% ocenę A.

EPQ to projekt akademicki, który ma na celu rozszerzenie wiedzy uczniów poza program nauczania A Level i rozwijanie ich niezależnych umiejętności badawczych. Tegoroczne tematy wybrane na EPQ demonstrowały szerokie i zróżnicowane zainteresowania szkolne naszych studentów, przykładowo: „Jak i dlaczego wszechświat się skończy?”, „Jak personalizacja treści online wpływa na demokracje?”

W ramach EPQ niektórzy prowadzili badania naukowe nad stworzeniem zautomatyzowanego systemu wykrywania do badania zanieczyszczenia ruchu drogowego, a także realizowali projekty oparte na sztuce, a dotyczące projektowania gier wideo. Pisali też na tematy z zakresu sztuki, biologii, ekonomii, historii, historii sztuki, filmu, prawa, psychologii, fizyki i socjologii.

Koordynator EPQ, pan Higgins, powiedział: „Tak wyjątkowe wyniki to świadectwo ciężkiej pracy i zaangażowania naszych studentów i ich nauczycieli. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych”.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +