Wróć
09.06.2023

First LEGO League Challenge

09.06.2023

First LEGO League Challenge

Z radością informujemy, że nasza drużyna Klubu LEGO League, w skład której wchodzą: Kasia, Kaja i Janek, zdobyła pierwszą nagrodę w etapie wojewódzkim mazowieckiego turnieju FIRST LEGO League Challenge!

Ten ogólnoświatowy konkurs wprowadza dyscypliny naukowe grupy STEM (science, technology, engineering, math) do życia młodych ludzi, angażując przy tym ekscytującą naukę praktyczną.

Nasza drużyna z Klubu LEGO League miała zaledwie 2 miesiące na:

-zbadanie i dostarczenie innowacyjnego rozwiązania służącego naszej społeczności podczas rozwiązywania problemu elektryczności.
-zaprojektowanie i zaprogramowanie robota przy użyciu klocków LEGO
-opracowanie strategii rozwiązywania różnych misji w grach robotów
-zbudowanie świetnej współpracy w zespole

Nasza drużyna zakwalifikowała się do drugiego etapu – ogólnopolskiego turnieju, który odbył się 1 kwietnia w Warszawie. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę podczas fazy mistrzostw świata w Stanach Zjednoczonych (Massachusetts), Australii (Sydney) lub Maroku!
Co roku pojawia się kolejne wyzwanie oparte na realnym temacie naukowym. FLL inspiruje młodzież do eksperymentowania i rozwijania umiejętności krytycznego myślenia, kodowania i projektowania poprzez wspólne ćwiczenia.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i całej ciężkiej pracy, jaką włożyli.

Gratulujemy!

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +