fbpx

Poznaj naszą szkołę na comiesięcznym Online Open Evening – zarejestruj się już teraz!

Wróć
15.02.2019

“God doesn’t play dice”

15.02.2019

“God doesn’t play dice”

Kolejny z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” będzie dotyczył Fizyki Kwantowej. Spotkanie poprowadzi Marcin Szala, Deputy Head w Akademeia High School.

Czwartek, 28 lutego 2019, godz. 18:30
Akademeia High School, Ledóchowskiej 2, Warsaw

Wykład odbędzie się w języku angielskim:

We associate Physics with certainty: with the mathematical precision of calculations. So it has been for many years. If there was uncertainty it was because our model was too complex, or because we could not take precise measurements.

With the advent of Quantum Mechanics however all this changed. Uncertainty became a feature of our fundamental understanding of the fabric of reality. For some, including Einstein, this was too much – hence his protestation that God does not play dice.

In this lecture we will look at the history of Quantum Mechanics and its philosophical implications for our understanding of the world. And yes, to satisfy the curious: a cat will also feature in the lecture.


Wykład poprowadzi Marcin Szala, Deputy Head w Akademeia High School. 

Marcin Szala
Physics & Philosophy, University of Oxford

Marcin koncentruje się na przywództwie organizacyjnym, zwłaszcza w kontekście edukacyjnym. Ma doświadczenie w zarządzaniu firmą inżynieryjną i zespołem szkół (Szkoły ETE). Marcin współpracował przy wdrażaniu wielu programów tutorskich w Polsce i prowadził szkolenia dla tutorów w Polsce i za granicą. Jest współautorem książki o tutoringu oraz artykułów do pism branżowych. Umiejętności trenerskich uczył się w pracowni psychologicznej Elżbiety Sołtys. Jest Ślązakiem z wyboru, zakochanym mężem i ojcem. Uwielbia Szekspira i dobry jazz.


Osoby spoza naszej szkoły, zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o wysłanie maila na office@akademeia.edu.pl 

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+