Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required.

01.10.2021

Gratulacje dla dwóch finalistów 2021 Global Essay Competition

01.10.2021

Gratulacje dla dwóch finalistów 2021 Global Essay Competition

Wyróżnieni uczniowie AHS

Serdecznie gratulujemy naszym dwóm uczniom: Jakubowi R (Year 9) oraz Tomaszowi K (Year 13) wyróżnienia w 2021 Global Essay Competition. Ten coroczny konkurs, organizowany przez The John Locke Institute jest uznawany na całym świecie jako sposób na poszerzanie wiedzy uczniów i doskonalenie ich umiejętności argumentacyjnych oraz badawczych.

Wszystkie prace są oceniane przez doświadczonych naukowców z University of Oxford.

Jakub zgłosił się w kategorii Junior z esejem na temat: „Co powinniśmy zrobić, aby poprawić życie biednych ludzi?” Tomasz przedłożył swój esej „Czy powinniśmy znieść płacę minimalną?” w kategorii Ekonomia. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 4 tysiące uczniów ze 101 krajów. Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni wyróżnieniem i otrzymali zaproszenie do przyjazdu do Oksfordu na konferencję naukową oraz uroczystą kolację, podczas której ogłoszona została pierwsza, druga, trzecia nagroda w każdej z kategorii.

Więcej informacji Instytucie Johna Locke’a znajduje się na stronie internetowej website

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy naszym finalistom!