fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
20.01.2018

II etap konkursu artystycznego

20.01.2018

II etap konkursu artystycznego

Konkurs zorganizowaliśmy z myślą o uczniach w wieku 14-16 lat, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi.

Sztuka jest ważnym elementem naszej szkoły. Chcemy wspierać i edukować przyszłych artystów, architektów, projektantów. Warsztaty Kreatywne, będące II etapem konkursu, odbyły się w naszej szkole w dniach 13-14 stycznia 2018.

 

Warsztaty zostały poprowadzone przez reprezentatów Jury:

Przemo Łukasika
Przemo ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie,  Jean Nouvel Architecture w Paryżu i Odile Decq / Benoit Cornette również w Paryżu. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył własną pracownię architektoniczną: medusagroup. W 2008 roku wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Kevina Green’a
Kevin studiował w The Bartlett School of Architecture, następnie ukończył studia z rzeźby w Royal College of Art. Pracował dla La Machine. Brał udział w wielu konkursach międzynarodowych – jest laureatem m.in. Konkursu Rzeźby Front Room Gallery w Nowym Jorku oraz International Prix de la Sculpture w Noilly Prat we Francji. Wystawiał swoje prace na licznych wystawach w Londynie. Współzałożyciel STORE – stowarzyszenia artystów, architektów i projektantów w Londynie, organizującego cykliczne kursy z zakresu architektury oraz designu. Wykłada w The Bartlett oraz prowadzi gościnne wykłady na takich uczelniach jak: Greenwich, RCA, AA oraz London Met.

Galeria zdjęć

Nagrodą główną w konkursie jest stypendium w naszym liceum, które uwzględnia całościowe bądź częściowe zwolnienie z opłat za naukę w Akademeia High School.

Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak History of Art, Art czy Design w ramach programu matury brytyjskiej A-level. Zapewniamy im doskonałe warunki do pracy, wsparcie merytoryczne oraz narzędzia, umożliwiające rozwój ich kreatywności, myślenia abstrakcyjnego, oraz techniki. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów humanistycznych mogą spojrzeć na sztukę z różnych, czasami nowych dla nich, perspektyw.

Nagrody dodatkowe to udział w letnim kursie w The Bartlett School of Architecture lub w Central Saint Martins w Londynie bądź udział w warsztatach Akademeia Summer School.

 

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+