Wróć
05.02.2023

II etap konkursu artystycznego

05.02.2023

II etap konkursu artystycznego

Konkurs zorganizowaliśmy z myślą o uczniach w wieku 14-16 lat, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi.

Sztuka jest ważnym elementem naszej szkoły. Chcemy wspierać i edukować przyszłych artystów, architektów, projektantów. Warsztaty Kreatywne, będące II etapem konkursu, odbyły się w naszej szkole w dniach 13-14 stycznia 2018.

 

Warsztaty zostały poprowadzone przez reprezentatów Jury:

Przemo Łukasika
Przemo ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie,  Jean Nouvel Architecture w Paryżu i Odile Decq / Benoit Cornette również w Paryżu. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył własną pracownię architektoniczną: medusagroup. W 2008 roku wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Kevina Green’a
Kevin studiował w The Bartlett School of Architecture, następnie ukończył studia z rzeźby w Royal College of Art. Pracował dla La Machine. Brał udział w wielu konkursach międzynarodowych – jest laureatem m.in. Konkursu Rzeźby Front Room Gallery w Nowym Jorku oraz International Prix de la Sculpture w Noilly Prat we Francji. Wystawiał swoje prace na licznych wystawach w Londynie. Współzałożyciel STORE – stowarzyszenia artystów, architektów i projektantów w Londynie, organizującego cykliczne kursy z zakresu architektury oraz designu. Wykłada w The Bartlett oraz prowadzi gościnne wykłady na takich uczelniach jak: Greenwich, RCA, AA oraz London Met.

Galeria zdjęć

Nagrodą główną w konkursie jest stypendium w naszym liceum, które uwzględnia całościowe bądź częściowe zwolnienie z opłat za naukę w Akademeia High School.

Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak History of Art, Art czy Design w ramach programu matury brytyjskiej A-level. Zapewniamy im doskonałe warunki do pracy, wsparcie merytoryczne oraz narzędzia, umożliwiające rozwój ich kreatywności, myślenia abstrakcyjnego, oraz techniki. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów humanistycznych mogą spojrzeć na sztukę z różnych, czasami nowych dla nich, perspektyw.

Nagrody dodatkowe to udział w letnim kursie w The Bartlett School of Architecture lub w Central Saint Martins w Londynie bądź udział w warsztatach Akademeia Summer School.

 

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +