fbpx

Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required. 

Wróć
07.09.2021

Imponujące wyniki matury A Level 2021!

07.09.2021

Imponujące wyniki matury A Level 2021!

Wraz z naszymi absolwentami świętujemy imponujące wyniki matury A Level, z 91% ocen A*-A oraz wyjątkowym rezultatem 63% ocen A*. Te osiągnięcia naszego trzeciego rocznika wychowanków są znacznie powyżej brytyjskiej średniej krajowej wynoszącej 44,8% i stawiają nas na równi z wynikami dziesięciu najlepszych niezależnych szkół w Wielkiej Brytanii. Specjalne wyrazy uznania dla naszych dwóch uczniów,  Macieja oraz Krzysztofa, którzy uzyskali wspaniały wynik, otrzymując najwyższe oceny A* ze wszystkich pięciu przedmiotów A Level.

Z takimi wynikami matur nasi absolwenci otrzymali oferty studiowania na uznanych uniwersytetach na całym świecie. W tym roku są to: Columbia University, New York University oraz Duke University w USA; University of Amsterdam, Bocconi University oraz Sciences Po w Europie; University of Cambridge, University of Oxford, University College London, Imperial College London, London School of Economics, St Andrews University oraz University of Bath w Wielkiej Brytanii. Imponujący jest także szeroki zakres dziedzin akademickich, które nasi absolwenci będą zgłębiać na wybranych uczelniach: od inżynierii mechanicznej, biomedycznej i lotniczej, przez historię, politykę, geografię, ekonomię aż po sztuki piękne, projektowanie tkanin, architekturę i historię sztuki. Różnorodność i szeroki zakres wybranych kierunków pokazuje, że każdy uczeń Akademeia High School ma możliwość realizowania swoich indywidualnych zainteresowań i potencjału.

Serdecznie gratulujemy tak wyjątkowych osiągnięć wszystkim maturzystom. Chcemy także rozszerzyć nasze podziękowania i gratulacje na ich nauczycieli, rodziców i całą społeczność szkolną, która sprawiła, że ten sukces był możliwy, zwłaszcza w tak bezprecedensowych warunkach pandemicznych ostatnich dwóch lat.

Dyrektor szkoły dr Karolina Watras powiedziała: „Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i z całego serca gratulujemy im tych niesamowitych osiągnięć. Tegoroczni absolwenci wykazali wielką wytrwałość i determinację. Wyjątkowe wyniki matury A Level i to, że nasi wychowankowie zostali przyjęci na znakomite uczelnie to efekt ich ciężkiej pracy i umiejętności, ale też pracy zespołowej całej społeczności szkolnej, by utrzymać wspierające i zachęcające środowisko, pomimo przeszkód takich jak wydłużające się okresy nauki zdalnej oraz zakłócenia zasad egzaminów. Fantastyczny zakres i różnorodność programów, na których nasi absolwenci będą studiować, odzwierciedla to, że młodzi ludzie mogą z nami prawdziwie rozwinąć skrzydła i odnaleźć własną ścieżkę rozwoju własnych talentów i pasji. Życzymy naszym absolwentom wszystkiego najlepszego w przyszłości.”

Wyniki matur A Level 2021

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+