fbpx

Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required. 

Wróć
28.10.2021

AHS inspiruje młodych ekspertów ds. komunikacji naukowej

28.10.2021

AHS inspiruje młodych ekspertów ds. komunikacji naukowej

Cykl spotkań naukowych ‘Akademeia Science Talks’ został stworzony, aby umożliwić naszym uczniom poznanie realiów życia naukowców oraz specyfiki ich pracy w laboratorium, i to z pierwszej ręki: od zaproszonych gości – praktyków w danej dziedzinie. Z radością rozwijamy więc kontakty z naukowcami z całego świata, a oni inspirują uczniów AHS i poszerzają ich perspektywę poprzez interaktywne wykłady i prezentacje.

Efekty tych spotkań często przechodzą nasze oczekiwania!

5 października gościliśmy Dr Namratę Senguptę, która wygłosiła wykład na temat: Co to znaczy być specjalistą ds. komunikacji naukowej: od wolontariatu do kariery pełnoetatowej. Dr Sengupta omówiła różne ścieżki kariery dostępne dla studentów STEM, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne w zakresie popularyzowania nauki. Dała też praktyczne wskazówki dla osób rozważających komunikację naukową jako przyszłą karierę. Dr Sengupta opowiedziała, jak wyglądało jej przejście z pracy laboratoryjnej do świata komunikacji. Zostanie Program Managerem w ramach Scientific Public Engagement w Broad Institute of MIT and Harvard wcale nie było jej szkolnym marzeniem!

Dwa tygodnie później, nasza uczennica z klasy maturalnej, Liubou, ogłosiła założenie nowego klubu – Science Communication Club – zainspirowanego właśnie wykładem z Dr Namratą Senguptą. Ten nowy, interdyscyplinarny klub rozszerzy umiejętności naszych uczniów w fascynującej dziedzinie komunikacji naukowej. Gorąco kibicujemy Liubou i Science Communication Club i z  niecierpliwością czekamy na listopadową serię Science Talks!

Akademeia Science Talks

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+