Wróć
05.02.2023

AHS inspiruje młodych ekspertów ds. komunikacji naukowej

05.02.2023

AHS inspiruje młodych ekspertów ds. komunikacji naukowej

Cykl spotkań naukowych ‘Akademeia Science Talks’ został stworzony, aby umożliwić naszym uczniom poznanie realiów życia naukowców oraz specyfiki ich pracy w laboratorium, i to z pierwszej ręki: od zaproszonych gości – praktyków w danej dziedzinie. Z radością rozwijamy więc kontakty z naukowcami z całego świata, a oni inspirują uczniów AHS i poszerzają ich perspektywę poprzez interaktywne wykłady i prezentacje.

Efekty tych spotkań często przechodzą nasze oczekiwania!

5 października gościliśmy Dr Namratę Senguptę, która wygłosiła wykład na temat: Co to znaczy być specjalistą ds. komunikacji naukowej: od wolontariatu do kariery pełnoetatowej. Dr Sengupta omówiła różne ścieżki kariery dostępne dla studentów STEM, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne w zakresie popularyzowania nauki. Dała też praktyczne wskazówki dla osób rozważających komunikację naukową jako przyszłą karierę. Dr Sengupta opowiedziała, jak wyglądało jej przejście z pracy laboratoryjnej do świata komunikacji. Zostanie Program Managerem w ramach Scientific Public Engagement w Broad Institute of MIT and Harvard wcale nie było jej szkolnym marzeniem!

Dwa tygodnie później, nasza uczennica z klasy maturalnej, Liubou, ogłosiła założenie nowego klubu – Science Communication Club – zainspirowanego właśnie wykładem z Dr Namratą Senguptą. Ten nowy, interdyscyplinarny klub rozszerzy umiejętności naszych uczniów w fascynującej dziedzinie komunikacji naukowej. Gorąco kibicujemy Liubou i Science Communication Club i z  niecierpliwością czekamy na listopadową serię Science Talks!

Akademeia Science Talks

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +