Zapisz się już teraz na nasz czerwcony weekend rekrutacyjny online. Dowiedz się więcej!

07.04.2020

Jak uczyć się i funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. Porady dla uczniów cz. 3

07.04.2020

Dr Marta Dżoga, Head of Wellbeing Team, Akademeia High School

Nauka z domu może okazać się nie lada wyzwaniem. Zapewne zmagasz się z myślami, jak w tym czasie zachować spokój, nie stracić motywacji, nie zwariować. Poniżej znajdziesz drugą porcję wskazówek, które mogą być dla ciebie użyteczne. Pierwszą i drugą część porad znajdziesz tutaj i tutaj.

Postrzegaj sytuację jako tymczasową

• Tips for living in a confined space

Obecnie musisz zrezygnować z części swoich przyzwyczajeń, miej jednak na uwadze, że to się zmieni. Nie wszystko jednak stracone – nadal możesz uczyć się online, oglądać filmy z domu, kontaktować się ze znajomymi przez internet.

Kontaktuj się z innymi

• Tips for living in a confined space
  • Dziel się swoimi obawami i uczuciami z bliskimi znajomymi.
  • Utrzymuj stały kontakt z różnymi grupami znajomych przez Microsoft Teams, Messengera czy WhatsAppa. Komunikuj się z poszanowaniem ogólnie obowiązujących zasad: nie obrażaj nikogo, nie wylewaj na innych swojego gniewu i swojej frustracji. Pamiętaj, że słowa mogą ranić.

Keep in touch

• Utrzymuj kontakt ze znajomymi, którzy mogą potrzebować Twojej pomocy lub uwagi.
  • Zbuduj swój system wsparcia.
  • Organizuj naukę online ze znajomymi.
  • Bierz czynny udział w lekcjach. Włącz kamerę internetową.
  • Graj w gry interaktywne, oglądaj filmy albo bierz udział w wirtualnych wycieczkach do muzeum. Dyskutuj o tym z przyjaciółmi.

Dbaj o zdrowie

• Tips for living in a confined space
  • Pozostań w domu, unikaj większych zgromadzeń.
  • Przestrzegaj zasad higieny: kichaj i kaszl w chusteczki lub w zgięcie łokcia, regularnie myj ręce, używając mydła i wody, używaj żeli antybakteryjnych, staraj się nie dotykać swoich ust, oczu, nosa – to właśnie tędy zarazki mogą przedostać się do Twojego organizmu.
  • Dbaj o odpowiednią ilość snu.
  • Odżywiaj się zdrowo.
  • Chodź na spacery, biegaj, wyprowadzaj psa. Kontakt z naturą i świeże powietrze są bardzo ważne dla zdrowia.
  • Bierz udział w szkolnych zajęciach sportowych online.
  • Wypróbuj internetowe zajęcia z jogi lub medytacji.
  • Nie zapominaj o odpoczynku i czasie wolnym. Musisz kiedyś naładować akumulatory!