27.09.2022

Koncert charytatywny „Purpurowy Stradivarius”

27.09.2022

Koncert charytatywny „Purpurowy Stradivarius”

Koncert „Purpurowy Stradivarius” to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne ale również możliwość wyróżnienia i wsparcia młodych polskich muzyków.

16 czerwca 2018, w naszym liceum, odbył się wyjątkowy koncert uznanej amerykańskiej skrzypaczki Elizabeth Pitcairn, podczas którego usłyszeliśmy niezwykłe brzmienie pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych „Czerwonym Mendelssohnem.”

Elizabeth Pitcairn wystąpiła z pianistką, profesor Louise Thomas z Chapman University w Południowej Kalifornii.

Galeria zdjęć

Wpływy z koncertu zostaną w całości przekazane na ufundowanie stypendium wyjazdowego do międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center (LMC) w USA dla Weroniki Weiss – 16-letniej skrzypaczki, laureatki Konkursu Muzycznego “Purpurowy Stradivarius“.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom na przybycie oraz za wsparcie naszej inicjatywy.

Współorganizatorzy wydarzenia:
Fundacja Akademeia, Komitet Społeczny Purpurowy Stradivarius oraz Music Hub Academy.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +