Czerwony “Mendelssohn” wspiera młodych polskich muzyków. Dowiedz się więcej

20.06.2018

Koncert charytatywny “Purpurowy Stradivarius”

20.06.2018

Koncert charytatywny “Purpurowy Stradivarius”

Koncert “Purpurowy Stradivarius” to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne ale również możliwość wyróżnienia i wsparcia młodych polskich muzyków.

16 czerwca 2018, w naszym liceum, odbył się wyjątkowy koncert uznanej amerykańskiej skrzypaczki Elizabeth Pitcairn, podczas którego usłyszeliśmy niezwykłe brzmienie pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych “Czerwonym Mendelssohnem.”

Elizabeth Pitcairn wystąpiła z pianistką, profesor Louise Thomas z Chapman University w Południowej Kalifornii.

Galeria zdjęć

Wpływy z koncertu zostaną w całości przekazane na ufundowanie stypendium wyjazdowego do międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center (LMC) w USA dla Weroniki Weiss – 16-letniej skrzypaczki, laureatki Konkursu Muzycznego “Purpurowy Stradivarius“.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom na przybycie oraz za wsparcie naszej inicjatywy.

Współorganizatorzy wydarzenia:
Fundacja Akademeia, Komitet Społeczny Purpurowy Stradivarius oraz Music Hub Academy.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszipShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+