fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
20.06.2018

Koncert charytatywny “Purpurowy Stradivarius”

20.06.2018

Koncert charytatywny “Purpurowy Stradivarius”

Koncert “Purpurowy Stradivarius” to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne ale również możliwość wyróżnienia i wsparcia młodych polskich muzyków.

16 czerwca 2018, w naszym liceum, odbył się wyjątkowy koncert uznanej amerykańskiej skrzypaczki Elizabeth Pitcairn, podczas którego usłyszeliśmy niezwykłe brzmienie pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych “Czerwonym Mendelssohnem.”

Elizabeth Pitcairn wystąpiła z pianistką, profesor Louise Thomas z Chapman University w Południowej Kalifornii.

Galeria zdjęć

Wpływy z koncertu zostaną w całości przekazane na ufundowanie stypendium wyjazdowego do międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center (LMC) w USA dla Weroniki Weiss – 16-letniej skrzypaczki, laureatki Konkursu Muzycznego “Purpurowy Stradivarius“.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom na przybycie oraz za wsparcie naszej inicjatywy.

Współorganizatorzy wydarzenia:
Fundacja Akademeia, Komitet Społeczny Purpurowy Stradivarius oraz Music Hub Academy.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+