Dzień otwarty online już 17 października 2020. Zarejestruj się teraz!

Kongres Planetarny

Kongres Planetarny

Zapraszamy na “Kongres Planetarny” – interaktywny wykład otwarty, który poprowadzi dr Jakub Bochiński.

Czwartek, 13 lutego o godz. 18:30
Akademeia High School, Ledóchowskiej 2, Warszawa

Wykład odbędzie się w języku angielskim:

Planetary Congress to interaktywny wykład, podczas którego wcielimy się w rolę doradców Europejskiej Agencji Kosmicznej. Mamy pomóc Radzie Ministrów w podjęciu decyzji, które stacje kosmiczne powinny zostać zbudowane w nadchodzących latach. Naszym celem będzie odpowiedź na dawno postawione pytanie – na ile prawdopodobne jest, że skomunikujemy się z obcą cywilizacją? To prawdziwy problem naukowy, którego znaczenie rośnie z każdym dniem. Zwłaszcza w świetle zeszłorocznej nagrody Nobla za odkrycie ponad 4000 planet poza układem słonecznym. Nasza dyskusja będzie się opierać na rzeczywistych debatach naukowych toczących się podczas astronomicznych i międzyrządowych spotkań na całym świecie.

Dr Jakub Bochiński
MSc Mathematics and Astrophysics, University of London
PhD Astronomy and Astrophysics, The Open University

Astronom, projektant i konstruktor zrobotyzowanych teleskopów, odkrywca kilkunastu nowych planet poza Układem Słonecznym, specjalista z zakresu komunikacji naukowej, zarządzania procesami badawczo-rozwojowymi oraz budowy kadr dla sektora wysokich technologii.
Pracował naukowo na University College London oraz Open University w Wielkiej Brytanii, publikując w takich czasopismach jak Nature czy Astrophysical Journal. W Polsce zarządzał zespołami B+R w Centrum Nauki Kopernik i Sollers Consulting oraz doradzał Europejskiej Agencji Kosmicznej jako członek komitetu ds. budowania kadr kosmicznych. Współtworzył międzynarodową Fundację Polonium specjalizującą się w sieciowaniu polskiej diaspory naukowej na całym świecie. W wolnym czasie współprowadzi Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki zrzeszające 50 topowych popularyzatorów nauki w kraju i prowadzi autorski program nauczania astronomii w Akademeia Tutorial College. Uwielbia dzielić się swoimi doświadczeniami – jako mówca publiczny przeprowadził już ponad tysiąc wykładów i warsztatów m.in. w ramach infoShare, TEDx, Women in Tech Summit czy BBC Stargazing Live.

Kongres Planetarny jest wydarzeniem otwartym.
Osoby spoza naszej szkoły, zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o wysłanie maila na adres jakub.rusak@akademeia.edu.pl