03.07.2022

Kongres Planetarny

03.07.2022

Kongres Planetarny

Zapraszamy na „Kongres Planetarny” – interaktywny wykład otwarty, który poprowadzi dr Jakub Bochiński.

Czwartek, 13 lutego o godz. 18:30
Akademeia High School, Ledóchowskiej 2, Warszawa

Wykład odbędzie się w języku angielskim:

Planetary Congress to interaktywny wykład, podczas którego wcielimy się w rolę doradców Europejskiej Agencji Kosmicznej. Mamy pomóc Radzie Ministrów w podjęciu decyzji, które stacje kosmiczne powinny zostać zbudowane w nadchodzących latach. Naszym celem będzie odpowiedź na dawno postawione pytanie – na ile prawdopodobne jest, że skomunikujemy się z obcą cywilizacją? To prawdziwy problem naukowy, którego znaczenie rośnie z każdym dniem. Zwłaszcza w świetle zeszłorocznej nagrody Nobla za odkrycie ponad 4000 planet poza układem słonecznym. Nasza dyskusja będzie się opierać na rzeczywistych debatach naukowych toczących się podczas astronomicznych i międzyrządowych spotkań na całym świecie.

Dr Jakub Bochiński
MSc Mathematics and Astrophysics, University of London
PhD Astronomy and Astrophysics, The Open University

Astronom, projektant i konstruktor zrobotyzowanych teleskopów, odkrywca kilkunastu nowych planet poza Układem Słonecznym, specjalista z zakresu komunikacji naukowej, zarządzania procesami badawczo-rozwojowymi oraz budowy kadr dla sektora wysokich technologii.
Pracował naukowo na University College London oraz Open University w Wielkiej Brytanii, publikując w takich czasopismach jak Nature czy Astrophysical Journal. W Polsce zarządzał zespołami B+R w Centrum Nauki Kopernik i Sollers Consulting oraz doradzał Europejskiej Agencji Kosmicznej jako członek komitetu ds. budowania kadr kosmicznych. Współtworzył międzynarodową Fundację Polonium specjalizującą się w sieciowaniu polskiej diaspory naukowej na całym świecie. W wolnym czasie współprowadzi Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki zrzeszające 50 topowych popularyzatorów nauki w kraju i prowadzi autorski program nauczania astronomii w Akademeia Tutorial College. Uwielbia dzielić się swoimi doświadczeniami – jako mówca publiczny przeprowadził już ponad tysiąc wykładów i warsztatów m.in. w ramach infoShare, TEDx, Women in Tech Summit czy BBC Stargazing Live.

Kongres Planetarny jest wydarzeniem otwartym.
Osoby spoza naszej szkoły, zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o wysłanie maila na adres jakub.rusak@akademeia.edu.pl

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +