fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
06.08.2018

Letni kurs “Drawing & Prototyping” w Bartlett School of Architecture

06.08.2018

Letni kurs “Drawing & Prototyping” w Bartlett School of Architecture

Zofia Szewczyk, jedna z laureatek naszego Konkursu Artystycznego oraz uczennica 2 roku naszego liceum, przesłała nam krótką relację z kursu w Bartlett School of Architecture.

Zosia otrzymała stypendium z Bartlett School of Architecture na mocy którego wzięła udział w letnim kursie “Drawing/Making/Prototyping”. Jej praca została dodatkowo uhonorowana dyplomem – gratulujemy!

Tematem jej pracy było “Ożywienie kamienia znad Tamizy”

Inspiracją do pracy był dla mnie kamień znaleziony na brzegu Tamizy w Londynie. Kamień to jeden z materiałów budulcowych. Jest jednak ciężki. Z drugiej strony widoczne na nim były kolorystyczne warstwy. Postanowiłam uwolnić kamień od jego ciężaru i dodać mu lekkości, przestrzeni i światła poprzez wykorzystanie wspomnianych warstw. Płaski rzut kamienia przeniosłam na przestrzenny, podwieszany na konstrukcji model. Tu mający początek w kamieniu model jest lekki, “przewiewny” i wchodzi w interakcję ze światłem.”

  

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+