29.05.2022

Letnie warsztaty teatralne „Play In A Week”

29.05.2022

Letnie warsztaty teatralne „Play In A Week”

Letnie warsztaty teatralne „Play In A Week” odbyły się w dniach 09.07-13.07.2018 w naszym liceum.

Zajęcia uwzględniały cztery dni intensywnych prób obejmujących warsztaty, pracę sceniczną, choreografię walki oraz ćwiczenie umiejętności, przydatnych w projektach teatralnych i scenicznych.

Zwieńczeniem tygodniowego kursu było przedstawienie w wykonaniu uczestników – profesjonalny, dopracowany w każdym szczególe występ, uwzględniający odpowiednie oświetlenie, dźwięk, scenografię i kostiumy.

Warsztaty poprowadził Hugh Edwards – doświadczony nauczyciel, brytyjski praktyk i teoretyk teatru.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w warsztatach i serdecznie gratulujemy finałowego występu!

Zakres kursu:

• ćwiczenie umiejętności pracy w zespole
  • ćwiczenia z improwizacji
  • praca nad poprawną dykcją, artykulacją, fonacją
  • ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony
  • poznanie technik prawidłowego posługiwania się głosem na scenie
  • praca z emocjami: ćwiczenia na koncentrację, wyrażanie podstawowych emocji, praca z emocjami na tekście literackim oraz/lub improwizowanym
  • zadania aktorskie z tekstem
  • relacje sceniczne – partnerowanie, sceny zespołowe
  • skoordynowanie tekstu literackiego z działaniem fizycznym na scenie
  • interpretacja tekstu
  • dogłębna analiza i budowanie postaci scenicznej
  • przygotowywanie kostiumów i scenografii
  • udźwiękowienie
  • oświetlenie
  • elementy scenografii i kostiumografii

Prowadzący

Hugh Edwards – nauczyciel aktorstwa i teatrologii, praktyk i teoretyk, pasjonat teatru. Bogate doświadczenie zawodowe wykorzystuje w trakcie swoich autorskich warsztatów teatralnych. Producent zarówno pełnometrażowych oraz studyjnych produkcji jak również przedstawień i występów młodzieży w wieku szkolnym. Organizator i prowadzący warsztaty, spektakle i wydarzenia teatralne zarówno dla instytucji edukacyjnych jak i branżowych czy komercyjnych.

Hugh Edwards prowadzi blok zajęć wzbogacających na wydziale Aktorstwa w Reigate Grammar School, jednej z wiodących prywatnych szkół w Surrey w Wielkiej Brytanii. Szkoła produkuje od 5 do 10 produkcji teatralnych rocznie, począwszy od spektakli objazdowych, przez przedstawienia studyjne po musicale i wielkoformatowe przedstawienia z ponad 100-osobową obsadą.

Hugh Edwards jest członkiem National Independent School’s Drama Association. Jest laureatem nagrody Lisa Pratt-Young Award za wybitną praktykę pedagogiczną w zakresie szkolenia nauczycieli.

Hugh jest barytonem klasy ósmej i gra na trąbce. Jako trębacz koncertuje z wieloma zespołami jazzowymi. Corocznie współtworzy i uczestniczy w szekspirowskich pokazach plenerowych.

Hugh jest członkiem społeczności London Improvisation. Swoje umiejętności w zakresie improwizacji doskonalił w Monkey Toast w Londynie oraz w iO (Improv Olympic) w Chicago. Obecnie występuje z trzema grupami. Poza występami prowadzi warsztaty ze sztuk teatralnych i improwizacji.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +