Zapraszamy na Dzień Otwarty – 20 stycznia 2019 o godz. 14:00. Dowiedz się więcej

24.07.2018

Letnie warsztaty teatralne “Play In A Week”

24.07.2018

Letnie warsztaty teatralne “Play In A Week”

Letnie warsztaty teatralne “Play In A Week” odbyły się w dniach 09.07-13.07.2018 w naszym liceum.

Zajęcia uwzględniały cztery dni intensywnych prób obejmujących warsztaty, pracę sceniczną, choreografię walki oraz ćwiczenie umiejętności, przydatnych w projektach teatralnych i scenicznych.

Zwieńczeniem tygodniowego kursu było przedstawienie w wykonaniu uczestników – profesjonalny, dopracowany w każdym szczególe występ, uwzględniający odpowiednie oświetlenie, dźwięk, scenografię i kostiumy.

Warsztaty poprowadził Hugh Edwards – doświadczony nauczyciel, brytyjski praktyk i teoretyk teatru.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w warsztatach i serdecznie gratulujemy finałowego występu!

Zakres kursu:

• ćwiczenie umiejętności pracy w zespole
  • ćwiczenia z improwizacji
  • praca nad poprawną dykcją, artykulacją, fonacją
  • ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony
  • poznanie technik prawidłowego posługiwania się głosem na scenie
  • praca z emocjami: ćwiczenia na koncentrację, wyrażanie podstawowych emocji, praca z emocjami na tekście literackim oraz/lub improwizowanym
  • zadania aktorskie z tekstem
  • relacje sceniczne – partnerowanie, sceny zespołowe
  • skoordynowanie tekstu literackiego z działaniem fizycznym na scenie
  • interpretacja tekstu
  • dogłębna analiza i budowanie postaci scenicznej
  • przygotowywanie kostiumów i scenografii
  • udźwiękowienie
  • oświetlenie
  • elementy scenografii i kostiumografii

Prowadzący

Hugh Edwards – nauczyciel aktorstwa i teatrologii, praktyk i teoretyk, pasjonat teatru. Bogate doświadczenie zawodowe wykorzystuje w trakcie swoich autorskich warsztatów teatralnych. Producent zarówno pełnometrażowych oraz studyjnych produkcji jak również przedstawień i występów młodzieży w wieku szkolnym. Organizator i prowadzący warsztaty, spektakle i wydarzenia teatralne zarówno dla instytucji edukacyjnych jak i branżowych czy komercyjnych.

Hugh Edwards prowadzi blok zajęć wzbogacających na wydziale Aktorstwa w Reigate Grammar School, jednej z wiodących prywatnych szkół w Surrey w Wielkiej Brytanii. Szkoła produkuje od 5 do 10 produkcji teatralnych rocznie, począwszy od spektakli objazdowych, przez przedstawienia studyjne po musicale i wielkoformatowe przedstawienia z ponad 100-osobową obsadą.

Hugh Edwards jest członkiem National Independent School’s Drama Association. Jest laureatem nagrody Lisa Pratt-Young Award za wybitną praktykę pedagogiczną w zakresie szkolenia nauczycieli.

Hugh jest barytonem klasy ósmej i gra na trąbce. Jako trębacz koncertuje z wieloma zespołami jazzowymi. Corocznie współtworzy i uczestniczy w szekspirowskich pokazach plenerowych.

Hugh jest członkiem społeczności London Improvisation. Swoje umiejętności w zakresie improwizacji doskonalił w Monkey Toast w Londynie oraz w iO (Improv Olympic) w Chicago. Obecnie występuje z trzema grupami. Poza występami prowadzi warsztaty ze sztuk teatralnych i improwizacji.