fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
24.07.2018

Letnie warsztaty z Druku 3D i Robotyki

24.07.2018

Letnie warsztaty z Druku 3D i Robotyki

Kurs odbył się w dniach 09.07-13.07.2018 w naszym liceum.

Podczas warsztatów zapoznaliśmy naszych uczestników z technologią druku 3D i jej możliwościami, pokazaliśmy jak można wykorzystać druk 3D w robotyce, omówiliśmy zagadnienia takie jak: programowanie od podstaw w środowisku Arduino, podstawy języka C++, podstawy elektroniki oraz robotyki.

Zajęcia miały charakter praktyczny. Uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnej konstrukcji robotycznej przy wykorzystaniu metody Design Thinking.

Galeria zdjęć

Warsztaty zorganizowaliśmy wspólnie ze Skriware.

Skriware to pochodzący z Warszawy startup dostarczający autorskie rozwiązanie edukacyjne oparte o technologię druku 3D.

Firma opracowała w pełni zintegrowany ekosystemem, składający się z łatwych w obsłudze drukarek 3D, w pełni programowalnych robotów, platformy e-learningowej, wirtualnej biblioteki z gotowymi do wydruku modelami i kreatora modeli 3D.

Misją firmy jest pomoc użytkownikom w rozwijaniu ich interdyscyplinarnych umiejętności poprzez proces projektowania, budowania i programowania robotów. Dzięki Skriware użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości związane z technologią druku 3D w celu kształcenia najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics).

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+