27.09.2022

Mikołaj Mieszkalski laureatem wyróżnienia w konkursie „Historia i kultura Żydów Polskich”

27.09.2022

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Mikołaj Mieszkalski otrzymał dyplom wyróżnienia za swój udział w konkursie „Historia i kultura Żydów Polskich”.

Serdecznie gratulujemy!

W roku szkolnym 2017/2018 Fundacja Shalom zorganizowała kolejną, trzynastą już edycję konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „Historia i kultura Żydów polskich”. Po raz pierwszy, konkurs został ogłoszony w 50. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim, w 1993 roku. Od tego czasu odbywa się cyklicznie, co 2 lata.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i pod patronatem naukowym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Żydowskiego Instytutu Historycznego. Przy organizacji konkursu współpracuje również Ministerstwo Edukacji Izraela. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwa Komitet Organizacyjny, któremu przewodniczy dr hab. Jolanta Żyndul (wcześniej prof. Feliks Tych oraz prof. Marcin Kula).

Każdej kolejnej edycji towarzyszył wzrost zainteresowania młodzieży konkursem, co dawało swój wyraz w stale rosnącej liczbie uczestników. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 20 tys. uczniów.

Najlepsi uczestnicy konkursu mają szansę dostać się bez egzaminu na wybrane kierunki na Uniwersytecie Warszawskim (m. in. historia, filologia polska, orientalistyka (hebraistyka), dziennikarstwo i nauki społeczne) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim (Instytut Judaistyki). W 2018 roku również Katedra Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaproponowała wolny wstęp na studia laureatom konkursu. (źródło: www.shalom.org.pl)

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +