29.05.2022

„Najlepszy” w Akademeia High School

29.05.2022

„Najlepszy” w Akademeia High School

Kolejne z serii wydarzenie otwarte odbyło się w naszej szkole w sobotę 19 maja. Tym razem tematem przewodnim był film „Najlepszy” – opowieść o totalnym upadku i wielkim powrocie – dowód na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń.

“Najlepszy – Gdy słabość staje się siłą” to najnowszy film Łukasza Palkowskiego, reżysera kinowego hitu „Bogowie”

Twórca znów sięgął po życiorys niezwykłej osoby – Jerzego Górskiego – człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia o niezwykłej, ponad 14-letniej walce z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i papierosów. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater podniósł się i zdobył mistrzostwo świata Double Ironman.

Sportowiec ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.

Po projekcji filmu, odbył się panel dyskusyjny z naszymi gośćmi: Łukaszem Grassem i Kamilą Kamińską.

Galeria zdjęć

Łukasz Grass – autor biografii Jerzego Górskiego pt. “Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Redaktor naczelny Business Insider Polska, dziennikarz który od 17 lat pracuje w mediach elektronicznych: TVN24, TOK FM, Discovery Channel, założyciel portalu internetowego: AkademiaTriathlonu.pl.

Łukasz Grass amatorsko uprawia triathlon na dystansach długich: Half Ironman(2km pływania, 90km jazdy rowerem, 21km biegu) – najlepszy rezultat, który dał mu kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w kat. 35+ w Las Vegas uzyskał w norweskim Haugesund: 4h 30 minut oraz Ironman (4km pływania, 180km jazdy rowerem, 42km biegu) – czas: 10h.

Kamila Kamińska – absolwentka PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi’14 oraz APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, aktorka która za rolę Ewy Meller w “Najlepszym” otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Kamila Kamińska jest współzałożycielką Fundacji Teatr Zamiast w Łodzi. Współpracowała z Teatrami – Imka w Warszawie – ” Król Dramatu” reż. Ł. Kos, “Sztuka kochania wg Dziewczyn” reż. W. Blach , Dramatycznym w Wałbrzychu, Powszechnym w Łodzi, Roma w Warszawie, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie spektakle – Powder her face oraz Umarłe miasto reż. Mariusz Treliński.

Kadry z filmu "Najlepszy"

• fot. R.Palka

Delfina Wilkońska – Halina
Jakub Zając – Krzysiek