fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
27.09.2017

Ola Snuzik prelegentką na Elab Education Festival

27.09.2017

Ola Snuzik prelegentką na Elab Education Festival

Ola Snuzik, młody i ambitny naukowiec, odkrywca, nasza stypendystka, przeprowadziła prelekcję na tegorocznej edycji Elab Education Festival!

Oprócz tego, udzieliła wywiadu Radiu Czwórka. Ola opowiedała o swoim pobycie w Ghanie, gdzie brała udział w badaniach nad malarią, oraz o swoim badaniach na temat zwalczania pasożytów człowieka pochodnymi cebuli.

W jaki sposób cebula, wykorzystywana w syropach na przeziębienie, może pomóc zwalczyć malarię? – Kluczem jest ewolucja. Ta choroba cały czas ewoluuje, więc leki, które działają przez pierwsze lata, po pewnym czasie przestają być efektywne. Dotychczas jednak nie leczono malarii cebulą, więc nie zdążyła się ona uodpornić.” – wyjaśniała.

Więcej informacji na temat Elab Education Festival: link

Wywiad z Olą w Radio Czwórka: link

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+