Wróć
05.06.2023

Osiągnięcia Szkolnego Zespołu Debat

05.06.2023

Osiągnięcia Szkolnego Zespołu Debat

Jesteśmy niezwykle dumni z ostatnich osiągnięć Szkolnego Zespołu Debat w Mistrzostwach Debatowania Szkół Polskich!

Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół średnich jest oficjalną częścią procesu selekcji do Mistrzostw Świata Szkół Debatujących, z udziałem około 70 drużyn narodowych każdego roku. W tym roku w turnieju wzięło udział 130 uczestników z 37 drużyn.

AHS reprezentowały trzy zespoły (największa reprezentacja wśród wszystkich szkół w kraju):

Akademeia A: Marcelina, Weronika, Maciej i Sofia

Akademeia B: Ketevan, Ales, Andrea

Akademeia C: Zofia, Pola, Klara i Barbara

Gratulacje dla naszych uczniów za fantastyczne rundy debat: nasza Drużyna A i B wygrała 2 z 4 debat, a Drużyna C wygrała 4 z 4 rund eliminacyjnych i awansowała do półfinału, gdzie po debacie head-to-head przegrała z XIV Liceum im. Staszica.

Ponadto Zosia, Barbara, Pola, Marcelina i Klara otrzymały nominacje do oficjalnej selekcji do Drużyny Narodowej na Mistrzostwa Świata Szkół Debatowych 2023 w Wietnamie.

Etap selekcji odbył się w dniach 10-11 grudnia i składał się z trzech debat próbnych obserwowanych przez międzynarodową pulę doświadczonych sędziów debatowych, po których do dalszego procesu wybrano 18 uczniów. Gratulacje dla Zosi, Pola, Basii i Marceliny, które awansowały do finału!

Drużyna Narodowa (4-5 osób) oraz Zespół Rozwoju (3-4 osoby) reprezentujący Polskę w Wietnamie zostaną ogłoszone 31 stycznia, więc trzymajcie kciuki za naszych debatujących!

Galeria zdjęć

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +