Wróć
05.02.2023

Pierwszy Dzień Otwarty w Akademeia High School

05.02.2023

Pierwszy Dzień Otwarty w Akademeia High School

13 stycznia 2018 w naszej szkole zorganizowaliśmy pierwszy w naszej historii Dzień Otwarty.

Opowiedzieliśmy o naszym programie, wizji szkoły i jej roli w życiu młodego człowieka. Wyjaśniliśmy:

  • Czym charakteryzuje się matura A-levels
  • Na czym polega diagnostyka potencjału
  • Czym jest wielowymiarowa edukacja
  • Dlaczego umiejętności tzw. “21st century skills” są kluczowe dla rozwoju intelektualnego młodego człowieka
  • Dlaczego szkoła to nie tylko lekcje

Każde pytanie znalazło swoją odpowiedź. Nasi nauczyciele i zespół Admissions Tutors odpowiadali na pytania gości, wyjaśniali zawiłości procesu rekrutacyjnego oraz programu nauki. Goście mieli okazję zwiedzić szkołę i zobaczyć wszystko „od kuchni”.

 

Dodatkowo, w trakcie wydarzenia odbył się również panel dyskusyjny z wykładowcami oraz absolwentami kierunków Art/Design/Architecture na wiodących międzynarodowych uczelniach artystycznych. Naszymi gośmi byli:

Przemo Łukasik
Przemo ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie, Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette w Paryżu. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył własną pracownię architektoniczną: medusagroup. W 2008 roku wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Kevin Green
Kevin studiował w The Bartlett School of Architecture, następnie ukończył studia z rzeźby w Royal College of Art. Pracował dla La Machine. Brał udział w wielu konkursach międzynarodowych – jest laureatem m.in. Konkursu Rzeźby Front Room Gallery w Nowym Jorku oraz International Prix de la Sculpture w Noilly Prat we Francji. Wystawiał swoje prace na licznych wystawach w Londynie. Współzałożyciel STORE – stowarzyszenia artystów, architektów i projektantów w Londynie. Wykłada w The Bartlett oraz prowadzi gościnne wykłady na takich uczelniach jak: Greenwich, RCA, AA oraz London Met.

Jakub Szczęsny
Jakub ukończył Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł doktora. Absolwent WAPW. Były stypendysta w  Escuela Tecnica Superior de Barcelona (UPC) oraz w Ecole d’Architecture Paris la Defense. Wykłada w School of Form w Poznaniu. Prowadził gościnne wykłady i seminaria w takich uczelniach jak: GSAPP (Columbia University), Wydział Architektury Universidad de Sao Paulo, Wydział Architektury Bezalel w Jerozolimie, w IAAC Barcelonie. Laureat wielu konkursów, m.in. Nagrody mst. Warszawy za Najlepsze Wydarzenie Architektoniczne (Dom Kereta) w 2016 czy pierwszej nagrody w konkursie na rewitalizację terenów klubu Warszawianka w 2016. Dom Kereta był pierwszym polskim projektem w Museum of Modern Art w Nowym Yorku w  ramach stałej wystawy w 2013.

Maria Chodzeń
Marysia studiuje kierunek Architecture: Urbanism and Societal Change na The Royal Danish Academy of Fine Arts. Absolwentka Architektury w The Bartlett School of Architecture oraz Foundation Program w Architectural Association (AA) w Londynie.

Panel prowadziła dr Karolina Watras, Deputy Head oraz Head of Humanities Department w naszej szkole.

Dzień Otwarty to idealna okazja, żeby nas poznać. Kolejny zaplanowaliśmy już na 11 marca. Więcej informacji wkrótce.

Galeria zdjęć

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +