fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
26.01.2018

Pierwszy Dzień Otwarty w Akademeia High School

26.01.2018

Pierwszy Dzień Otwarty w Akademeia High School

13 stycznia 2018 w naszej szkole zorganizowaliśmy pierwszy w naszej historii Dzień Otwarty.

Opowiedzieliśmy o naszym programie, wizji szkoły i jej roli w życiu młodego człowieka. Wyjaśniliśmy:

  • Czym charakteryzuje się matura A-levels
  • Na czym polega diagnostyka potencjału
  • Czym jest wielowymiarowa edukacja
  • Dlaczego umiejętności tzw. “21st century skills” są kluczowe dla rozwoju intelektualnego młodego człowieka
  • Dlaczego szkoła to nie tylko lekcje

Każde pytanie znalazło swoją odpowiedź. Nasi nauczyciele i zespół Admissions Tutors odpowiadali na pytania gości, wyjaśniali zawiłości procesu rekrutacyjnego oraz programu nauki. Goście mieli okazję zwiedzić szkołę i zobaczyć wszystko “od kuchni”.

 

Dodatkowo, w trakcie wydarzenia odbył się również panel dyskusyjny z wykładowcami oraz absolwentami kierunków Art/Design/Architecture na wiodących międzynarodowych uczelniach artystycznych. Naszymi gośmi byli:

Przemo Łukasik
Przemo ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie, Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette w Paryżu. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył własną pracownię architektoniczną: medusagroup. W 2008 roku wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Kevin Green
Kevin studiował w The Bartlett School of Architecture, następnie ukończył studia z rzeźby w Royal College of Art. Pracował dla La Machine. Brał udział w wielu konkursach międzynarodowych – jest laureatem m.in. Konkursu Rzeźby Front Room Gallery w Nowym Jorku oraz International Prix de la Sculpture w Noilly Prat we Francji. Wystawiał swoje prace na licznych wystawach w Londynie. Współzałożyciel STORE – stowarzyszenia artystów, architektów i projektantów w Londynie. Wykłada w The Bartlett oraz prowadzi gościnne wykłady na takich uczelniach jak: Greenwich, RCA, AA oraz London Met.

Jakub Szczęsny
Jakub ukończył Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł doktora. Absolwent WAPW. Były stypendysta w  Escuela Tecnica Superior de Barcelona (UPC) oraz w Ecole d’Architecture Paris la Defense. Wykłada w School of Form w Poznaniu. Prowadził gościnne wykłady i seminaria w takich uczelniach jak: GSAPP (Columbia University), Wydział Architektury Universidad de Sao Paulo, Wydział Architektury Bezalel w Jerozolimie, w IAAC Barcelonie. Laureat wielu konkursów, m.in. Nagrody mst. Warszawy za Najlepsze Wydarzenie Architektoniczne (Dom Kereta) w 2016 czy pierwszej nagrody w konkursie na rewitalizację terenów klubu Warszawianka w 2016. Dom Kereta był pierwszym polskim projektem w Museum of Modern Art w Nowym Yorku w  ramach stałej wystawy w 2013.

Maria Chodzeń
Marysia studiuje kierunek Architecture: Urbanism and Societal Change na The Royal Danish Academy of Fine Arts. Absolwentka Architektury w The Bartlett School of Architecture oraz Foundation Program w Architectural Association (AA) w Londynie.

Panel prowadziła dr Karolina Watras, Deputy Head oraz Head of Humanities Department w naszej szkole.

Dzień Otwarty to idealna okazja, żeby nas poznać. Kolejny zaplanowaliśmy już na 11 marca. Więcej informacji wkrótce.

Galeria zdjęć

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+