27.09.2022

Pokaz filmu „Pewnego razu w listopadzie”

27.09.2022

Pokaz filmu „Pewnego razu w listopadzie”

Tym razem, w ramach cyklu wydarzeń piątkowych nasi uczniowie obejrzeli film „Pewnego razu w listopadzie” oraz gościli Adama Bajerskiego (operatora) oraz Rafała Wieczorka (specjalistę od efektów specjalnych).

„Pewnego razu w listopadzie”, film Andrzeja Jakimowskiego, to historia dwójki Warszawiaków, matki i syna, którzy w wyniku eksmisji w listopadzie 2013 roku tracą mieszkanie.

Naszymi gośćmi byli:

Adam Bajerski – operator filmowy, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1992). Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. Współzałożyciel firmy producenckiej „Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników” oraz właściciel firmy Adam Production.

Debiutował w wielokrotnie nagradzanym filmie fabularnym „Zmruż oczy” (2002 / wspólnie z Pawłem Śmietanką), za który został wyróżniony nagrodą za zdjęcia na 28 FPFF w Gdyni, nagrodą specjalną na MFF „Camerimage” w Łodzi, Festiwalu „Prowincjonalia” we Wrześni, Nagrodą im. A. Munka oraz Tarnowską Nagrodą Filmową.
Za film „Sztuczki” (2007) otrzymał nagrodę za zdjęcia na 32 FPFF w Gdyni oraz na MFF Camerimage nagrodą za najlepszy polski film 2007.

Rafał Wieczorek – operator kamery, specjalista od efektów specjalnych. Operator kamery w takich filmach jak „Hiszpanka” (2015), „Serce na dłoni” (2008), „Sztuczki” (2007). Specjalista od efektów specjalnych w filmach takich jak „Pewnego razu w listopadzie” (2017) czy „Sztuczki” (2007).

„Pewnego razu w listopadzie” (2017)
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Jakimowski
Zdjęcia: Andrzej Bajerski
Muzyka: Tomasz Gąssowski