fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
16.02.2018

Pokaz filmu “Pewnego razu w listopadzie”

16.02.2018

Pokaz filmu “Pewnego razu w listopadzie”

Tym razem, w ramach cyklu wydarzeń piątkowych nasi uczniowie obejrzeli film “Pewnego razu w listopadzie” oraz gościli Adama Bajerskiego (operatora) oraz Rafała Wieczorka (specjalistę od efektów specjalnych).

“Pewnego razu w listopadzie”, film Andrzeja Jakimowskiego, to historia dwójki Warszawiaków, matki i syna, którzy w wyniku eksmisji w listopadzie 2013 roku tracą mieszkanie.

Naszymi gośćmi byli:

Adam Bajerski – operator filmowy, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1992). Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. Współzałożyciel firmy producenckiej “Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników” oraz właściciel firmy Adam Production.

Debiutował w wielokrotnie nagradzanym filmie fabularnym “Zmruż oczy” (2002 / wspólnie z Pawłem Śmietanką), za który został wyróżniony nagrodą za zdjęcia na 28 FPFF w Gdyni, nagrodą specjalną na MFF “Camerimage” w Łodzi, Festiwalu “Prowincjonalia” we Wrześni, Nagrodą im. A. Munka oraz Tarnowską Nagrodą Filmową.
Za film “Sztuczki” (2007) otrzymał nagrodę za zdjęcia na 32 FPFF w Gdyni oraz na MFF Camerimage nagrodą za najlepszy polski film 2007.

Rafał Wieczorek – operator kamery, specjalista od efektów specjalnych. Operator kamery w takich filmach jak “Hiszpanka” (2015), “Serce na dłoni” (2008), “Sztuczki” (2007). Specjalista od efektów specjalnych w filmach takich jak “Pewnego razu w listopadzie” (2017) czy “Sztuczki” (2007).


“Pewnego razu w listopadzie” (2017)
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Jakimowski
Zdjęcia: Andrzej Bajerski
Muzyka: Tomasz Gąssowski
Operator kamery: Adam Bajerski
Operator kamery, efekty specjalne: Rafał Wieczorek
Występują: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski i inni

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+