Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required.

13.09.2021

Ponad 50 zajęć pozalekcyjnych do wyboru

13.09.2021

Ponad 50 zajęć pozalekcyjnych do wyboru

Nasza lista zajęć uzupełniających rośnie z roku na rok, odzwierciedlając różnorodność zainteresowań uczniów oraz zaangażowanie kadry AHS. Coraz więcej klubów pozalekcyjnych powstaje z inicjatywy uczniów i jest przez nich współprowadzone. W dniach 6-11 października, podczas tygodnia próbnego, uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach, wybierając z listy ponad 50- propozycji.

W Akademeia dbamy o kompleksowy rozwój ucznia, czyli nie tylko o jego postępy naukowe, ale też o rozwój osobisty, jako człowieka i świadomego obywatela świata. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala uczniom wyjść poza strefę komfortu i zebrać nowe doświadczenia, tym samym poszerzyć horyzonty oraz odkryć nowe pasje i zainteresowania.

W tym roku dla zainteresowanych praktycznym aspektem nauk ścisłych powstały zajęcia: Neurobiologia w praktyce, Tajemniczy świat fizyki cząsteczek, Aviation Society, Wprowadzenie do inżynierii, Astrofizyka. Chętni rozwijać swój potencjał artystyczny mieli do wyboru m.in.: Malowanie portretów, Teatr muzyczny, Szkolny zespół muzyczny, Laboratorium artystyczne, Laboratorium fotograficzne. Lista zajęć sportowych zawierała takie pozycje jak joga, capoeira, tennis, koszykówka, fitness, taniec, piłka nożna, gimnastyka, a nawet szpagat dla początkujących. Ci, którzy pragnęli poświęcić swój czas w słusznej sprawie, byli zachęcani do wolontariatu w ramach inicjatyw szkolnych, np. przy projekcie Szkoła bez granic. Szachy, Kodowanie w C++, Projektowanie i druk w 3D, Klub CanSat, Debata w praktyce, Wprowadzenie do psychologii, Czytanie Kafki, Klub poetycki, Kurs kreatywnego pisania – to tylko niektóre z przygotowanych zajęć.

Pierwsze komentarze po tygodniu próbnym były bardzo pozytywne. Niektórzy uczniowie mają teraz tylko jeden problem: jak zawęzić swój grafik zajęć uzupełniających do 4 pozycji w tygodniu?

Fotogaleria