Cieszymy się, że możemy podzielić się kolejnym sukcesem naszych uczniów. Zespół Akademeia zdobył 2 miejsce w ogólnokrajowym konkursie Samsung Solve for Tomorrow.
138 zespołów ze szkół średnich i uczelni wyższych z całej Polski wzięło udział w rywalizacji, która składała się z trzech etapów, rozłożonych na 3 miesiące intensywnej pracy. Innowacyjny projekt uczniów AHS, zatytułowany „Algi vs. CO2” badał potencjał tych roślin do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Korzystając z technologii AI (sztucznej inteligencji), stworzyli stosunkowo proste urządzenie, które umożliwia prowadzenie plantacji alg w domowym akwarium! To rozwiązanie nie tylko pochłania CO2, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu, ale także tworzy bazę dla ekologicznego włókna do druku 3D (które następnie można poddać recyklingowi w procesie tworzenia części do nowych urządzeń).
W ostatnim etapie konkursu 9 zakwalifikowanych zespołów prowadziło prezentacje przed panelem ekspertów, a następnie brało udział w sesji pytań i odpowiedzi.
Cały Finał można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/8XBrBOVzSZg
Gratulujemy Karolinie, Wiktorii, Juliuszowi i Adamowi tego niesamowitego osiągnięcia. Dziękujemy też ich nauczycielowi, dr Jakubowi Bochińskiemu za wsparcie i wskazówki.
Słyszeliśmy, że to dopiero początek ich kreatywnej podróży STEM z rozwiązaniami na lepsze jutro! Powodzenia i czekamy, aby zobaczyć ich innowacyjne oczyszczacze powietrza w sprzedaży już wkrótce.
Aby przeczytać więcej o konkursie, zobacz poniżej:
https://www.cowwilanowie.pl/…/9112-akademeia-high…