fbpx

Dzień otwarty online już 17 października 2020. Zarejestruj się teraz!

Wróć
04.03.2020

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

04.03.2020

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

Projekty Kuby Wasilewskiego i Konstantego Radziwiłła oraz Krzysztofa Dziardziela zostały zakwalifikowane do programu E(x)plory!

 

E(x)plory to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla młodych ludzi w wieku od 13 do 20 lat, którzy są pasjonatami nauki. To wielkie święto nauki, podczas którego młodzi naukowcy z całego świata mają okazję podzielić się swoimi pomysłami i projektami ze swoimi rówieśnikami, naukowcami, przedstawicielami biznesu i twórcami nowych technologii.

W tym roku dwa projekty naszych uczniów zostały przyjęte do programu E(x)plory:

Kuba Wasilewski i Konstanty Rzdziwiłł (Y12):

Ich projekt opiera się na opracowaniu aplikacji, która pomaga osobom z daltonizmem rozróżniać kolory. Planują napisać algorytm, który pozwala na zmianę nasycenia i jasności koloru na tyle, aby osoba cierpiąca na to schorzenie była w stanie go rozpoznać.

Krzysztof Dziardziel (Y12)

Jest to interdyscyplinarny projekt, który obejmuje chemię organiczną, chemię zieloną i fizykę materiałów. Opiera się na opracowaniu i analizie polimerów biodegradowalnych. Zakres polimerów o różnym składzie zostanie zsyntetyzowany przez polimeryzację kondensacyjną, a następnie zostaną przeprowadzone kolejne testy fizyczne.

Teraz uczniowie pracują nad swoimi projektami. Kolejnym krokiem będzie prezentacja tych projektów w formie plakatu na wiosnę.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+