Ograniczona liczba miejsc na rok akademicki 2021/22 jest wciąż dostępna. Zainteresowanych prosimy o kontakt z działem Admissions.

04.03.2020

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

04.03.2020

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

Projekty Kuby Wasilewskiego i Konstantego Radziwiłła oraz Krzysztofa Dziardziela zostały zakwalifikowane do programu E(x)plory!

E(x)plory to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla młodych ludzi w wieku od 13 do 20 lat, którzy są pasjonatami nauki. To wielkie święto nauki, podczas którego młodzi naukowcy z całego świata mają okazję podzielić się swoimi pomysłami i projektami ze swoimi rówieśnikami, naukowcami, przedstawicielami biznesu i twórcami nowych technologii.

W tym roku dwa projekty naszych uczniów zostały przyjęte do programu E(x)plory:

Kuba Wasilewski i Konstanty Rzdziwiłł (Y12):

Ich projekt opiera się na opracowaniu aplikacji, która pomaga osobom z daltonizmem rozróżniać kolory. Planują napisać algorytm, który pozwala na zmianę nasycenia i jasności koloru na tyle, aby osoba cierpiąca na to schorzenie była w stanie go rozpoznać.

Krzysztof Dziardziel (Y12)

Jest to interdyscyplinarny projekt, który obejmuje chemię organiczną, chemię zieloną i fizykę materiałów. Opiera się na opracowaniu i analizie polimerów biodegradowalnych. Zakres polimerów o różnym składzie zostanie zsyntetyzowany przez polimeryzację kondensacyjną, a następnie zostaną przeprowadzone kolejne testy fizyczne.

Teraz uczniowie pracują nad swoimi projektami. Kolejnym krokiem będzie prezentacja tych projektów w formie plakatu na wiosnę.