Wróć
05.02.2023

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

05.02.2023

Projekty naszych uczniów Year 12 zostały przyjęte do programu E(x)plory!

Projekty Kuby Wasilewskiego i Konstantego Radziwiłła oraz Krzysztofa Dziardziela zostały zakwalifikowane do programu E(x)plory!

 

 

E(x)plory to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla młodych ludzi w wieku od 13 do 20 lat, którzy są pasjonatami nauki. To wielkie święto nauki, podczas którego młodzi naukowcy z całego świata mają okazję podzielić się swoimi pomysłami i projektami ze swoimi rówieśnikami, naukowcami, przedstawicielami biznesu i twórcami nowych technologii.

W tym roku dwa projekty naszych uczniów zostały przyjęte do programu E(x)plory:

Kuba Wasilewski i Konstanty Rzdziwiłł (Y12):

Ich projekt opiera się na opracowaniu aplikacji, która pomaga osobom z daltonizmem rozróżniać kolory. Planują napisać algorytm, który pozwala na zmianę nasycenia i jasności koloru na tyle, aby osoba cierpiąca na to schorzenie była w stanie go rozpoznać.

Krzysztof Dziardziel (Y12)

Jest to interdyscyplinarny projekt, który obejmuje chemię organiczną, chemię zieloną i fizykę materiałów. Opiera się na opracowaniu i analizie polimerów biodegradowalnych. Zakres polimerów o różnym składzie zostanie zsyntetyzowany przez polimeryzację kondensacyjną, a następnie zostaną przeprowadzone kolejne testy fizyczne.

Teraz uczniowie pracują nad swoimi projektami. Kolejnym krokiem będzie prezentacja tych projektów w formie plakatu na wiosnę.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +