Zapraszamy na Dzień Otwarty – 20 stycznia 2019 o godz. 14:00. Dowiedz się więcej

19.02.2018

Property Design Award 2018 w kategorii Design – Wnętrza dla Akademeia High School

19.02.2018

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Property Design Awards 2018 wręczono nagrody i wyróżnienia dla najciekawszych realizacji architektonicznych i wnętrzarskich minionego roku.

Nasz budynek został wyróżniony nagrodą główną w kategorii Design – Wnętrza – Obiekty publiczne.  Statuetkę odebrali Przemo Łukasik i Łukasz Zagała – założyciele autorskiej pracowni architektonicznej Medusa Group oraz Karolina Kaim – prezes Tacit Investment.

“Bardzo dziękujemy Państwu za to wyróżnienie. To dla nas niesamowite szczęście, że wspólnymi siłami mogliśmy stworzyć szkołę –  miejsce, w którym kształtuje się młodych ludzi” – mówił Łukasz Zagała.

“W imieniu firmy Tacit, chciałam bardzo podziękować za tę nagrodę. Ten projekt był – w skali mojego doświadczenia – absolutnym ekspresem, bo od momentu powstania idei do budowy minął rekordowo krótki okres czasu. Tym większą satysfakcję mamy z tej nagrody, bo w tych pięknych wnętrzach kształtujemy też wnętrza młodych ludzi, a chcielibyśmy w nich krzewić piękno” – dodała Karolina Kaim.

W uzasadnieniu czytamy:

“W tej kategorii nagrodę otrzymała Akademeia High School będąca jedną z najbardziej inspirujących architektonicznie szkół na edukacyjnej mapie Polski. Projekt prywatnego liceum w warszawskim Wilanowie wykonało biuro projektowe Medusa Group. Za wnętrza, obok Medusy, odpowiada Studio Rygalik. Szkoła jest oryginalna pod wieloma względami – tworzy nową kategorię w swojej klasie i stanowi przykład harmonijnego łączenia wymogów otoczenia, uwarunkowań technicznych, architektury i szczególnej misji edukacyjnej. To kolejna inwestycja kategorii premium stworzona przez Tacit Investment.”

Wręczenie nagród - Property Design Awards 2018

• 2018.02.15 KATOWICE, 4DD 4 DESIGNE DAYS
Gala Property Design Awards 2018
NZ AKADEMEIA HIGH SCHOOL
FOT. LUCJUSZ CYKARSKI
  • 2018.02.15 KATOWICE, 4DD 4 DESIGNE DAYS
Gala Property Design Awards 2018
NZ AKADEMEIA HIGH SCHOOL
FOT. LUCJUSZ CYKARSKI

Uroczysta Gala wręczenia nagród Property Design Awards 2018 odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pierwszego dnia trwającej imprezy 4 Design Days.

“4 Design Days to wielkie wydarzenie świata architektury, designu i rynku nieruchomości. Przez cały dzisiejszy dzień rozmawialiśmy o trendach w architekturze, o kreowaniu atrakcyjnej przestrzeni publicznej, o planowaniu miast, o tym, jak budować konkurencyjność poprzez design. Przedstawiliśmy wiele przykładów wspaniałych realizacji. Teraz odbędzie się wydarzenie, które, mam nadzieję, będzie dobrym ukoronowaniem dzisiejszego dnia. Z inicjatywy redakcji Property Design wręczone zostaną nagrody Property Design Awards 2018” – tymi słowami rozpoczął galę Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

Nominacje przygotowano w oparciu o głosy czytelników portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl oraz wskazania jury w składzie: Marcin Szczelina – Architecture Snob, przewodniczący jury; Giovanna Carnevali, Strelka KB; Ivan Blasi, Mies van der Rohe Award; Robert Konieczny, KWK Promes; Agnieszka Kaczmarska, SARP Katowice; Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna Propertydesign.pl; Robert Posytek, redaktor naczelny Propertynews.pl.