29.05.2022

Property Design Award 2018 w kategorii Design – Wnętrza dla Akademeia High School

29.05.2022

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Property Design Awards 2018 wręczono nagrody i wyróżnienia dla najciekawszych realizacji architektonicznych i wnętrzarskich minionego roku.

Nasz budynek został wyróżniony nagrodą główną w kategorii Design – Wnętrza – Obiekty publiczne.  Statuetkę odebrali Przemo Łukasik i Łukasz Zagała – założyciele autorskiej pracowni architektonicznej Medusa Group oraz Karolina Kaim – prezes Tacit Investment.

„Bardzo dziękujemy Państwu za to wyróżnienie. To dla nas niesamowite szczęście, że wspólnymi siłami mogliśmy stworzyć szkołę –  miejsce, w którym kształtuje się młodych ludzi” – mówił Łukasz Zagała.

„W imieniu firmy Tacit, chciałam bardzo podziękować za tę nagrodę. Ten projekt był – w skali mojego doświadczenia – absolutnym ekspresem, bo od momentu powstania idei do budowy minął rekordowo krótki okres czasu. Tym większą satysfakcję mamy z tej nagrody, bo w tych pięknych wnętrzach kształtujemy też wnętrza młodych ludzi, a chcielibyśmy w nich krzewić piękno” – dodała Karolina Kaim.

W uzasadnieniu czytamy:

„W tej kategorii nagrodę otrzymała Akademeia High School będąca jedną z najbardziej inspirujących architektonicznie szkół na edukacyjnej mapie Polski. Projekt prywatnego liceum w warszawskim Wilanowie wykonało biuro projektowe Medusa Group. Za wnętrza, obok Medusy, odpowiada Studio Rygalik. Szkoła jest oryginalna pod wieloma względami – tworzy nową kategorię w swojej klasie i stanowi przykład harmonijnego łączenia wymogów otoczenia, uwarunkowań technicznych, architektury i szczególnej misji edukacyjnej. To kolejna inwestycja kategorii premium stworzona przez Tacit Investment.”

Wręczenie nagród - Property Design Awards 2018

Uroczysta Gala wręczenia nagród Property Design Awards 2018 odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pierwszego dnia trwającej imprezy 4 Design Days.

„4 Design Days to wielkie wydarzenie świata architektury, designu i rynku nieruchomości. Przez cały dzisiejszy dzień rozmawialiśmy o trendach w architekturze, o kreowaniu atrakcyjnej przestrzeni publicznej, o planowaniu miast, o tym, jak budować konkurencyjność poprzez design. Przedstawiliśmy wiele przykładów wspaniałych realizacji. Teraz odbędzie się wydarzenie, które, mam nadzieję, będzie dobrym ukoronowaniem dzisiejszego dnia. Z inicjatywy redakcji Property Design wręczone zostaną nagrody Property Design Awards 2018” – tymi słowami rozpoczął galę Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

Nominacje przygotowano w oparciu o głosy czytelników portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl oraz wskazania jury w składzie: Marcin Szczelina – Architecture Snob, przewodniczący jury; Giovanna Carnevali, Strelka KB; Ivan Blasi, Mies van der Rohe Award; Robert Konieczny, KWK Promes; Agnieszka Kaczmarska, SARP Katowice; Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna Propertydesign.pl; Robert Posytek, redaktor naczelny Propertynews.pl.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +