fbpx

Poznaj naszą szkołę na comiesięcznym Online Open Evening – zarejestruj się już teraz!

Wróć
18.01.2019

“Reproductive games: the compelling world of the selfish gene”

18.01.2019

“Reproductive games: the compelling world of the selfish gene”

Kolejny z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” będzie dotyczył biologii ewolucyjnej. Spotkanie poprowadzi dr Mark Baynes, nauczyciel Biologii w naszym liceum.

Czwartek, 31 stycznia 2019 o godz. 18:30
Akademeia High School, Ledóchowskiej 2, Warszawa

Wykład odbędzie się w języku angielskim:

Organisms have evolved ingenious and at times, downright sneaky strategies to ensure their genes are represented in future generations. Infidelity, manipulation and coercion are all a commonplace in sexual interactions.

These strong selection pressures have led to the evolution of sophisticated tactics that optimise sexual effort, sometimes at extreme cost to others. One particularly potent example of sexual selection is sperm competition; the battle between sperm cells to gain paternity.

This talk will survey this important field of biology and examine the adaptive function of sexual behaviours and features. Hopefully, the monogamous idyll of loving harmony between organisms will be tested.


Wykład poprowadzi dr Mark Baynes, nauczyciel Biologii w naszym liceum. 

dr Mark Baynes
BSc (Hons.) Biology, University of East Anglia
DPhil Evolutionary Biology, Wadham College, Oxford

Od najmłodszych lat entuzjasta historii naturalnej. Swoje zainteresowania przekuł na studia licencjackie na kierunku Biologia oraz doktorat z Biologii Ewolucyjnej. Jak sam przyznaje, wybór tylko jednego obszaru badań do doktoru okazał się dla niego niemal bolesny. Zdecydował się na badania w obszarze zachowań adaptacyjnych oraz fenotypu w obrębie “konkurencyjnych scenariuszy”. Mark interesuje się wszystkimi zagadnieniami związanymi z organizmami komórkowymi ze szczególnym naciskiem na biologię płazów, ptaków oraz gry adaptacyjne. Przed przyjazdem do Polski w 2018, nauczał w Charterhouse School, następnie prowadził zajęcia indywidualne w Londynie. Był szefem wydziału Biologii w Padworth College, międzynarodowej szkole w Południowej Anglii. W chwilach wolnych od nauk przyrodnicznych, lubi czytać, grać funk bass, łowić na muchę. Interesuje się filmem oraz muzyką popularną.


Osoby spoza naszej szkoły, zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o wysłanie maila do Marty Szewczyk marta.szewczyk@akademeia.edu.pl

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+