29.05.2022

„Szkoła bez ławek”

29.05.2022

„Szkoła bez ławek”

W najnowszym numerze miesięcznika Architektura Murator znalazł się 20-stronicowy materiał dotyczący budynku naszej szkoły.

Redakcja przygotowała materiał, który nie tylko ilustruje nasz budynek ale również porusza kwestie dla nas najważniejsze – czyli to jak nasza wizja edukacji i szkoły znalazła swoje odzwierciedlenie w architekturze.

Krzysztof Mycielski – architekt, krytyk architektury, współautor artykułu stwierdził: „Obcując z budynkiem tej szkoły, mamy do czynienia nie tylko z przestrzenią niepodobną do niczego co w dziedzinie architektury oświatowej wydarzyło się w Polsce, ale też z zupełnie inną koncepcją edukacji. Pierwsze wynika z drugiego. Kreacji projektowej nie da się opisać wyłącznie jako dzieła znanych projektantów. Raczej jako bezpośrednie przełożenie na język architektury oryginalnych w naszym kraju edukacyjnych założeń, stworzonych przez świetnie wykształconą grupę nauczycieli pasjonatów.

Miesięcznik Architektura Murator 01/2018
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +