Zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę 19 października o godz. 9:45! Zarejestruj się.

06.03.2019

Szkolna wycieczka do Londynu & Oxfordu

06.03.2019

Szkolna wycieczka do Londynu & Oxfordu

W trakcie szkolnej wycieczki do Londynu i Oxfordu, nasi uczniowie (Y12 oraz Y13) cieszyli się uprzywilejowanym dostępem do nowoczesnych pracownii i laboratoriów najlepszych brytyjskich instytucji naukowych i badawczych.

Spotkali się z wieloma ekspertami w swoich dziedzinach. To był intensywny i ekscytujący czas dla całej grupy.

Tematy, którymi się zajmowali uwzględniały m.in.:

• techniki adaptacyjne roślin w jednej z najważniejszych kolekcji botaniczych na świecie,
  • łamanie szyfru, stosowane przez Aliantów w trakcie II Wojny Światowej,
  • pszczoły Darwin’a,
  • badania genetyczne związane z prokreacją much “Drosophila”
  • życie studenta w Wadham College na Uniwersytecie w Oxfordzie.
Spotkanie z Jonathanem Knight’em, studentem Medycyny na UCL
Bletchley Park
Kew Gardens
Bletchley Park