fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
20.09.2017

Tamam Shud w Centrum Sztuki Współczesnej

20.09.2017

Tamam Shud w Centrum Sztuki Współczesnej

Kultura wizualna jest jednym z przedmiotów, uwzględnionych w podstawie programowej w trakcie I roku w naszej szkole.

Sprowadza się przede wszystkim do znajdowania i analizowania zależności pomiędzy sztuką – literaturą – historią – historią sztuki i religią.

W ramach zajęć, nasi uczniowie wybrali się na wystawę Tamam Shud (Powieść Alexa Cecchettiego w odcinkach), która ma miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie m.in. rozmawiali z jednym z jej kuratorów: Davidem Maroto – artystą, zaangażowanym w projekt The Book Lovers Project.

Tamam Shud
“W powieści kryminalnej Tamam Shud, pisanej przez Alexa Cecchettiego,artysta i narrator uświadamia sobie, że jest martwy, po czym wszczyna śledztwo, by poznać przyczynę swojej śmierci. Dowiaduje się też, że ktoś pieczołowicie usunął wszystkie ślady jego istnienia. Ku swojemu zaskoczeniu artysta zaczyna gromadzić dowody na to, że to on sam odpowiada za swoją śmierć i zapomnienie.” (źródło: Centrum Sztuki Współczesnej link )

Więcej informacji na temat projektu The Book Lovers Project: link

Galeria zdjęć

  • Alex Cecchetti / Foto by Agencja Gazeta, Franciszek Mazur

  • Alex Cecchetti, Joanna Zielińska, David Maroto Foto by Agencja Gazeta, Franciszek Mazur

  • Alex Cecchetti / Foto by Agencja Gazeta, Franciszek Mazur

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+