fbpx

Poznaj naszą szkołę na comiesięcznym Online Open Evening – zarejestruj się już teraz!

Wróć
22.05.2019

“The Art of Political Protest”

22.05.2019

“The Art of Political Protest”

Siódmy z serii wykład otwarty, będący częścią serii “Akademeia Faculty Lecture Series” zostanie poprowadzony przez Kingę Stańczuk, Politics Teacher w Akademeia High School.

Czwartek, 30 maja o godz. 18:30
Akademeia High School, Ledóchowskiej 2, Warszawa


Wykład odbędzie się w języku angielskim:

“The Art of Political Protest”

Are mass political protests a sign of health, or decay in democratic regimes?  Should a democratically elected government be challenged by movements which do not enjoy a majority support?

The lecture will provide a short introduction to the political, social and cultural significance of political protest. It will focus around the recent wave of women’s activism in an increasingly antagonised political landscape. It will look at a number of different women’s mass-movements, including the Women’s March in the USA, the role of women’s activism during the Arab Spring uprisings and the Black Protests in Poland.


Kinga Stańczuk
BA (Hons.) French Studies, University of London
MA Intellectual History and Political Thought, UCL

Kinga Stańczuk wykłada nauki polityczne i zajmuje się historią intelektualną. Kinga ukończyła studia na University of London, gdzie uzyskała tytuł licencjata na kierunku Romanistyki (French Studies). Studia magisterskie z Historii Intelektualnej i Myśli Politycznej ukończyła na UCL w Londynie. Przez rok studiowała na Sorbonie w Paryżu. Otrzymała stypendium w King’s College, Cambridge, gdzie pracowała nad swoją pracą na temat filozofii edukacji. Prowadziła kampanie polityczne (w tym związkowe) zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce. Współpracowała z licznymi organizacjami pozarządowymi i charytatywnymi.


Osoby spoza naszej szkoły, zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o wysłanie maila na adres marta.szewczyk@akademeia.edu.pl


calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+