Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą letnich kursów w Akademeia High School, otwartych dla wszystkich zainteresowanych. Zapisy trwają.

The International Encyclopedia of Surrealism

The International Encyclopedia of Surrealism

Nasi nauczyciele to eksperci w swoich dziedzinach, entuzjaści którzy swoją pasją zarażają uczniów.

Co więcej, to praktykujący akademicy, badacze, naukowcy, wykładowcy oraz doktoranci którzy w dalszym ciągu rozwijają swoje pasje oraz kariery akademickie, publikują artykuły oraz badania.

Publikacja dr Karoliny Watras, Deputy Head w Akademeia High School, została uwzględniona w pierwszym wydaniu The International Encyclopedia of Surrealism (opublikowanym w lutym 2019): link

Surrealizm to jeden z najbardziej wpływowych nurtów w sztuce ubiegłego wieku. Kształtował malarstwo, literaturę, film, fotografię, muzykę, teatr, architekturę, modę i design, jak również sposób w jaki potrzegano istotę polityki czy kultury. The International Encyclopedia of Surrealism (Międzynarodowa Encyklopedia Surrealizmu) to pierwsza tak obszerna praca zbiorowa analizująca Surrealizm od jego początków do współczesności w wymiarze międzynarodowym.

Tom 1 to analiza zjawiska Surrealizmu w konkteście regionalnym, pojęć które leżą u jego podstaw, oraz jego wpływu na sztuki wizualne i performatywne. Tomy 2 oraz 3 prezentują sylwetki zarówno znaczących jak i mniej znanych – teoretyków, krytyków, powieściopisarzy, poetów, scenarzystów, projektantów, malarzy, artystów, rzeźbiarzy, filmowców oraz fotografów – którzy tworzyli i tworzą w nurcie Surrealizmu. Zwieńczeniem tej części jest przegląd współczesnej sztuki oraz zastosowania Surrealizmu.