fbpx

Zapisz się już teraz na nasz czerwcony weekend rekrutacyjny online. Dowiedz się więcej!

Wróć
11.04.2019

The International Encyclopedia of Surrealism

11.04.2019

The International Encyclopedia of Surrealism

Nasi nauczyciele to eksperci w swoich dziedzinach, entuzjaści którzy swoją pasją zarażają uczniów.

Co więcej, to praktykujący akademicy, badacze, naukowcy, wykładowcy oraz doktoranci którzy w dalszym ciągu rozwijają swoje pasje oraz kariery akademickie, publikują artykuły oraz badania.

Publikacja dr Karoliny Watras, Deputy Head w Akademeia High School, została uwzględniona w pierwszym wydaniu The International Encyclopedia of Surrealism (opublikowanym w lutym 2019): link

Surrealizm to jeden z najbardziej wpływowych nurtów w sztuce ubiegłego wieku. Kształtował malarstwo, literaturę, film, fotografię, muzykę, teatr, architekturę, modę i design, jak również sposób w jaki potrzegano istotę polityki czy kultury. The International Encyclopedia of Surrealism (Międzynarodowa Encyklopedia Surrealizmu) to pierwsza tak obszerna praca zbiorowa analizująca Surrealizm od jego początków do współczesności w wymiarze międzynarodowym.

Tom 1 to analiza zjawiska Surrealizmu w konkteście regionalnym, pojęć które leżą u jego podstaw, oraz jego wpływu na sztuki wizualne i performatywne. Tomy 2 oraz 3 prezentują sylwetki zarówno znaczących jak i mniej znanych – teoretyków, krytyków, powieściopisarzy, poetów, scenarzystów, projektantów, malarzy, artystów, rzeźbiarzy, filmowców oraz fotografów – którzy tworzyli i tworzą w nurcie Surrealizmu. Zwieńczeniem tej części jest przegląd współczesnej sztuki oraz zastosowania Surrealizmu.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+