Wróć
05.02.2023

Gala Nagrody Architektonicznej Polityki

05.02.2023

Gala Nagrody Architektonicznej Polityki

12 czerwca 2018 w naszym liceum odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Architektoniczej POLITYKI za rok 2017.

Budynek naszej szkoły znalazł się wśród finalistów konkursu. Grand Prix Nagrody otrzymali autorzy projektu Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – katalońska pracownia BAAS arquitectura oraz Grupa 5 Architekci i MAŁECCY biuro projektowe – serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

Przyznając Nagrodę Architektoniczną POLITYKA chce pokazywać i promować realizacje stanowiące symbol dobrego smaku, przyjazne ludziom i w oczywisty sposób poprawiające estetykę otoczenia. Do swojego przedsięwzięcia co roku zaprasza wybrane grono osób, którym leży na sercu wygląd polskich miast i wsi: najwybitniejszych architektów i urbanistów, krytyków architektury, przedstawicieli stowarzyszeń działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej czy też znanych artystów. Poprzez swoje nominacje wskazują najbardziej warte uwagi obiekty zrealizowane w danym roku w 3 kategoriach:

  • realizacje architektoniczne (tzw. mała i duża architektura, budownictwo mieszkalne zbiorowe i indywidualne, biurowce, budynki użyteczności publicznej, kościoły, budynki rewitalizowane, budownictwo inżynieryjne (stadiony, mosty itp.)
  • rozwiązania urbanistyczne (osiedla, układy drogowe, tereny zielone, wypoczynkowe itd.)
  • sztuka w przestrzeni publicznej (instalacje artystyczne, pomniki itp.)
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +