fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
13.06.2018

Gala Nagrody Architektonicznej Polityki

13.06.2018

Gala Nagrody Architektonicznej Polityki

12 czerwca 2018 w naszym liceum odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Architektoniczej POLITYKI za rok 2017.

Budynek naszej szkoły znalazł się wśród finalistów konkursu. Grand Prix Nagrody otrzymali autorzy projektu Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – katalońska pracownia BAAS arquitectura oraz Grupa 5 Architekci i MAŁECCY biuro projektowe – serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

Przyznając Nagrodę Architektoniczną POLITYKA chce pokazywać i promować realizacje stanowiące symbol dobrego smaku, przyjazne ludziom i w oczywisty sposób poprawiające estetykę otoczenia. Do swojego przedsięwzięcia co roku zaprasza wybrane grono osób, którym leży na sercu wygląd polskich miast i wsi: najwybitniejszych architektów i urbanistów, krytyków architektury, przedstawicieli stowarzyszeń działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej czy też znanych artystów. Poprzez swoje nominacje wskazują najbardziej warte uwagi obiekty zrealizowane w danym roku w 3 kategoriach:

  • realizacje architektoniczne (tzw. mała i duża architektura, budownictwo mieszkalne zbiorowe i indywidualne, biurowce, budynki użyteczności publicznej, kościoły, budynki rewitalizowane, budownictwo inżynieryjne (stadiony, mosty itp.)
  • rozwiązania urbanistyczne (osiedla, układy drogowe, tereny zielone, wypoczynkowe itd.)
  • sztuka w przestrzeni publicznej (instalacje artystyczne, pomniki itp.)
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+