Wróć
08.02.2023

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

08.02.2023

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w Akademeia High School w piątek 29 czerwca 2018 roku. Jak powiedział Mark Moore, dyrektor szkoły, rozpoczynając spotkanie:

Rozwijamy i wspieramy naszych uczniów w kierunku coraz bardziej samodzielnej nauki, bo dokładnie to ich czeka w przyszłości na studiach. Chcemy, aby nauka w liceum Akademeia High School była dla naszych uczniów doskonałym przygotowaniem do kolejnego etapu edukacji. W przyszłym roku będziemy już mieć pierwszych absolwentów matury A level, nowych uczniów i nauczycieli. Dziś możemy z dumą podsumować wyjątkowo dobry rok szkolny – pełen sukcesów i patrzeć w przyszłość na nowy rok i nowe wspaniałe wyzwania. Zarówno uczniowie oraz kadra akademicka i zarządzająca wykazali się ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem i za to chciałbym im gorąco podziękować.

Publiczność zgromadzona w auli liceum mogła podziwiać prace i osiągnięcia uczniów. Na scenie wystąpił zespół muzyczny Akademeia High School z kilkoma utworami, jedna z uczennic zaprezentowała pomysł na biznes – start-up przygotowany na zajęciach z Przedsiębiorczości. Najlepsi uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia – za osiągnięcia akademickie, za prace w ramach projektów charytatywnych prowadzonych przez wolontariat uczniowski i fundację Akademeia High School, czy za największe postępy w nauce.

 

Galeria zdjęć

Uroczystości towarzyszyła wystawa fotograficzna “Unfamiliar” przygotowana przez uczniów szkoły w ramach zajęć z Fotografii. Gościliśmy także profesora Jerzego Limona – założyciela i dyrektora zarządzającego „Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku”. Profesor opowiedział swoją historię o spełnianiu marzeń i kulisach powstawania „Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku”, który zapoczątkował okres świetności dla teatru w stylu Elżbietańskim w tym mieście.

Całość zakończyło przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną z liceum Akademeia High School przygotowane na bazie fragmentów dramatu “Moralność Pani Dulskiej” w reżyserii Roberta Czebotara.

„Siedmiu aktorów, 20 postaci i niezliczone emocje. Przygotujcie się na cięty dowcip, rozgrywkę psychologiczną i wyjątkową interpretację kultowego tekstu – “Moralność Pani Dulskiej” – to prawdziwa uczta aktorska.”
Obsada: Gaja Hajdarowicz, Julia Kałużna, Magdalena Kiernozek, Maria Kozak, Agata Kożuchowska, Małgorzata Rawa, Krystian Schneyder

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +