fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Wróć
17.07.2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

17.07.2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w Akademeia High School w piątek 29 czerwca 2018 roku. Jak powiedział Mark Moore, dyrektor szkoły, rozpoczynając spotkanie:

Rozwijamy i wspieramy naszych uczniów w kierunku coraz bardziej samodzielnej nauki, bo dokładnie to ich czeka w przyszłości na studiach. Chcemy, aby nauka w liceum Akademeia High School była dla naszych uczniów doskonałym przygotowaniem do kolejnego etapu edukacji. W przyszłym roku będziemy już mieć pierwszych absolwentów matury A level, nowych uczniów i nauczycieli. Dziś możemy z dumą podsumować wyjątkowo dobry rok szkolny – pełen sukcesów i patrzeć w przyszłość na nowy rok i nowe wspaniałe wyzwania. Zarówno uczniowie oraz kadra akademicka i zarządzająca wykazali się ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem i za to chciałbym im gorąco podziękować.

Publiczność zgromadzona w auli liceum mogła podziwiać prace i osiągnięcia uczniów. Na scenie wystąpił zespół muzyczny Akademeia High School z kilkoma utworami, jedna z uczennic zaprezentowała pomysł na biznes – start-up przygotowany na zajęciach z Przedsiębiorczości. Najlepsi uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia – za osiągnięcia akademickie, za prace w ramach projektów charytatywnych prowadzonych przez wolontariat uczniowski i fundację Akademeia High School, czy za największe postępy w nauce.

 

Galeria zdjęć

Uroczystości towarzyszyła wystawa fotograficzna “Unfamiliar” przygotowana przez uczniów szkoły w ramach zajęć z Fotografii. Gościliśmy także profesora Jerzego Limona – założyciela i dyrektora zarządzającego „Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku”. Profesor opowiedział swoją historię o spełnianiu marzeń i kulisach powstawania „Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku”, który zapoczątkował okres świetności dla teatru w stylu Elżbietańskim w tym mieście.

Całość zakończyło przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną z liceum Akademeia High School przygotowane na bazie fragmentów dramatu “Moralność Pani Dulskiej” w reżyserii Roberta Czebotara.

„Siedmiu aktorów, 20 postaci i niezliczone emocje. Przygotujcie się na cięty dowcip, rozgrywkę psychologiczną i wyjątkową interpretację kultowego tekstu – “Moralność Pani Dulskiej” – to prawdziwa uczta aktorska.”
Obsada: Gaja Hajdarowicz, Julia Kałużna, Magdalena Kiernozek, Maria Kozak, Agata Kożuchowska, Małgorzata Rawa, Krystian Schneyder

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+