Poznaj naszą szkołę na comiesięcznym Online Open Evening – zarejestruj się już teraz!

12.02.2021

Warsztat naukowy z Dr Ricardą Vidal z King’s College London

12.02.2021

Warsztat naukowy z Dr Ricardą Vidal z King’s College London

3 lutego nasi uczniowie Year 11 wzięli udział w warsztatach online z wykładowczynią King’s College London, dr Ricardą Vidal. Tematem zajęć było tłumaczenie eksperymentalne dokonywane między różnymi mediami.

Po wykładzie i animowanej dyskusji na temat tłumaczenia jako praktyki twórczej, uczniowie zostali poproszeni o przełożenie filmu Ghenadie Popescu na wybrane przez siebie medium.

Nasze uczennice Zosia, Paulina, Julianna i Aleksandra przetłumaczyły go na znakomity utwór muzyczny, który jest dostępny na stronie Translation Games Project.

Posłuchaj utworu tutaj!