Najbliższy weekend diagnostyczno-rekrutacyjny: 26.05-27.05.2018. Dowiedz się więcej.

10.02.2017

Współczesna wędrówka ludów

10.02.2017

Współczesna wędrówka ludów

Jak co tydzień, nasz piątek był wyjątkowy. Tym razem gościliśmy w naszej szkole Jacka Cichockiego, Ministra w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz, obecnie koordynatora projektu e-government Digital Economy Lab (DELab).

Spotkanie dotyczyło kryzysu migracyjnego. Rozmawialiśmy o tym, czy uchodźcy i migranci to tylko zagrożenie, czy też szansa dla Europy? Punktem wyjścia były dane statystyczne oraz fakty, zarówno historyczne (dotyczące m.in. historii Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu) jak również społeczne i polityczne dotyczące współczesnego świata. Dzięki temu, nasi uczniowie mogli spojrzeć na ten problem z szerszej perspektywy i wypracować własne zdanie na ten temat w oparciu o obiektywny materiał, nie tylko relacje przedstawiane w mediach.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszipShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+