Zapisz się już teraz na nasz czerwcony weekend rekrutacyjny online. Dowiedz się więcej!

Wykład otwarty “5 języków miłości”

Wykład otwarty “5 języków miłości”

To już kolejne tego typu wydarzenie w naszej szkole. Wykład otwarty na podstawie bestsellera Gary’ego Chapmana odbył się 1 lutego o godz 19:00.

Jak mówi Gary Chapman – nie ma dwóch osób, które wyrażałyby i odczuwałyby miłość tak samo. To również dotyczy relacji między rodzicem i dzieckiem.

Świadomość tego jak samemu wyrażam uczucia, jak je odbieram oraz co jest ważne dla mojego dziecka może posłużyć wzmocnieniu tej relacji. Aby dobrze wyrażać miłość i dać dziecku to, czego ono potrzebuje, warto najpierw poznać siebie i poznać swój język miłości.

• Czym jest język miłości?
  • Jakich jest 5 języków miłości (dobry czas, dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków i wyrażenia afirmatywne) i czym się od siebie różnią?
  • Jak Twój język miłości przekłada się na relacje, które tworzysz z dziećmi i na to w jaki sposób Twoje dzieci budują relacje?
  • Jakie są potrzeby dzieci oraz w jaki sposób je adresować?
  • W jaki sposób dzieci tworzą swój język miłości?
  • Co się dzieje, gdy dwoje ludzi nie rozumie swoich wzajemnych języków miłości?

Mamy nadzieję, że po wykładzie nasi słuchacze będą w stanie lepiej zrozumieć swój język miłości i w świadomy sposób przyczynić się do pokazania swojemu dziecku prawidłowych sposobów funkcjonowania oraz identyfikowania języków miłości u innych.

Kim jest Gary Chapman?

Gary Chapman (ur. 1938 r.) – amerykański psychoterapeuta, pisarz, antropolog i lingwista. Jest światowej sławy specjalistą zajmującym się tematyką rodzinną, małżeńską oraz narzeczeństwem. Zasłynął po wydaniu książki „5 języków miłości” („The 5 Love Languages: The Secret to Love That Lasts”).

Książka Gary Chapmana’a bardzo szybko pojawiła się na liście bestsellerów gazety New York Times. Została przetłumaczona na ponad 36 języków i sprzedana w ponad 8 milionach egzemplarzy na cały świecie.

Po opublikowaniu swojej pierwszej książki, napisał nowe edycje „5 języków miłości”, również pod kątem relacji jakie tworzą młodzież i dzieci. (Źródło: Wydawnictwo Esprit)

Wykład poprowadziła Marta Wiercińska – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, psycholog kliniczny pierwszego stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założycielka Instytutu Psychoterapii MindMed.

W ciągu ostatnich 25 lat pomogła tysiącom osób. Zajmuje się diagnozą, pomocą psychologiczną, interwencjami kryzysowymi oraz psychoterapią integracyjną polegającą na łączeniu różnych nurtów psychoterapeutycznych w celu dostosowania metody pracy do potrzeb drugiego człowieka.

Wykład "5 języków miłości"