fbpx

Zapisz się już teraz na nasz czerwcony weekend rekrutacyjny online. Dowiedz się więcej!

Wróć
05.02.2018

Wykład otwarty “5 języków miłości”

05.02.2018

Wykład otwarty “5 języków miłości”

To już kolejne tego typu wydarzenie w naszej szkole. Wykład otwarty na podstawie bestsellera Gary’ego Chapmana odbył się 1 lutego o godz 19:00.

Jak mówi Gary Chapman – nie ma dwóch osób, które wyrażałyby i odczuwałyby miłość tak samo. To również dotyczy relacji między rodzicem i dzieckiem.

Świadomość tego jak samemu wyrażam uczucia, jak je odbieram oraz co jest ważne dla mojego dziecka może posłużyć wzmocnieniu tej relacji. Aby dobrze wyrażać miłość i dać dziecku to, czego ono potrzebuje, warto najpierw poznać siebie i poznać swój język miłości.

  • Czym jest język miłości?
  • Jakich jest 5 języków miłości (dobry czas, dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków i wyrażenia afirmatywne) i czym się od siebie różnią?
  • Jak Twój język miłości przekłada się na relacje, które tworzysz z dziećmi i na to w jaki sposób Twoje dzieci budują relacje?
  • Jakie są potrzeby dzieci oraz w jaki sposób je adresować?
  • W jaki sposób dzieci tworzą swój język miłości?
  • Co się dzieje, gdy dwoje ludzi nie rozumie swoich wzajemnych języków miłości?

Mamy nadzieję, że po wykładzie nasi słuchacze będą w stanie lepiej zrozumieć swój język miłości i w świadomy sposób przyczynić się do pokazania swojemu dziecku prawidłowych sposobów funkcjonowania oraz identyfikowania języków miłości u innych.

Kim jest Gary Chapman?

Gary Chapman (ur. 1938 r.) – amerykański psychoterapeuta, pisarz, antropolog i lingwista. Jest światowej sławy specjalistą zajmującym się tematyką rodzinną, małżeńską oraz narzeczeństwem. Zasłynął po wydaniu książki „5 języków miłości” („The 5 Love Languages: The Secret to Love That Lasts”).

Książka Gary Chapmana’a bardzo szybko pojawiła się na liście bestsellerów gazety New York Times. Została przetłumaczona na ponad 36 języków i sprzedana w ponad 8 milionach egzemplarzy na cały świecie.

Po opublikowaniu swojej pierwszej książki, napisał nowe edycje „5 języków miłości”, również pod kątem relacji jakie tworzą młodzież i dzieci. (Źródło: Wydawnictwo Esprit)

Wykład poprowadziła Marta Wiercińska – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, psycholog kliniczny pierwszego stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założycielka Instytutu Psychoterapii MindMed.

W ciągu ostatnich 25 lat pomogła tysiącom osób. Zajmuje się diagnozą, pomocą psychologiczną, interwencjami kryzysowymi oraz psychoterapią integracyjną polegającą na łączeniu różnych nurtów psychoterapeutycznych w celu dostosowania metody pracy do potrzeb drugiego człowieka.

Wykład "5 języków miłości"

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+