Zapisz się już teraz na nasz czerwcony weekend rekrutacyjny online. Dowiedz się więcej!

07.03.2020

Wykład otwarty “Chemistry that we take for granted”

07.03.2020

Wykład otwarty “Chemistry that we take for granted”

Zapraszamy na wykład otwarty “Chemistry that we take for granted” naszego nauczyciela chemii, dr Marka Kelly’ego.

Czwartek, 12 marca o godz. 18:30
Akademeia High School, Ledóchowskiej 2, Warszawa

Wykład odbędzie się w języku angielskim:

“Chemistry that we take for granted” – a lecture exploring several materials and chemical processes that I believe we take for granted in our everyday lives. Some that we know and use regularly, such as the production and structure of paper and why this makes it so useful for different purposes, and some that are hidden from us, such the growth and uses of carbon based nano-materials.
As an example, I will be sharing research experience from my PhD, during which I was investigating the chemical process used to grow diamond films, showing that diamond has more uses than just jewellery!

Dr Mark Kelly
BSc Chemistry, Heriot Watt University
PhD Physical Chemistry, University of Bristol
PGCE, University of West England

Po uzyskaniu stopnia licencjata z Chemii, Mark otrzymał ofertę pracy w Sasol Technologies Ltd, gdzie był zaangażowany w badania heterogenicznej i homogenicznej katalizy. Mark opuścił to stanowisko, aby ukończyć doktorat w Bristolu, gdzie specjalizował się w diagnostyce plazmowej w fazie gazowej i modelowaniu osadzania chemicznego diamentu. Podczas swojego doktoratu Mark brał udział w kilku konferencjach, gdzie prezentował swoje prace. Po rocznym stażu podoktorskim w Bristolu, ukończył studia PGCE w dziedzinie Chemii na Uniwersytecie Zachodniej Anglii. Przed przyjazdem do Polski, przez dwa lata piastował stanowisko Head of Chemistry w brytyjskiej szkole międzynarodowej w Nairobi.

Wykład “Chemistry that we take for granted” jest wydarzeniem otwartym.

Osoby spoza naszej szkoły, zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o wysłanie maila na adres jakub.rusak@akademeia.edu.pl