29.05.2022

Wykład otwarty – Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów

29.05.2022

Wykład otwarty – Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów

Kolejny z serii wykład otwarty odbył się w naszej szkole w czwartek 15 marca o godz. 19:00. Spotkanie dotyczyło mediacji –  jednej z najskuteczniejszych metod rozwiązywania konfliktów między ludźmi i organizacjami.

Wykład poprowadził Łukasz Rozdeiczer – adwokat, mediator, negocjator. Posiada wieloletnie doświadczenie w negocjowaniu i mediowaniu skomplikowanych transakcji i sporów, ze szczególnym uwzględnieniem negocjacji wielostronnych i tworzeniu wartości dla wszystkich stron sporu. Brał udział w re/negocjacjach kontraktów o łącznej wartości ponad 50 mld $.

Prezes BATNA Group, Adjunct Professor Universytetu Georgetown, Wykładowca University of London oraz studiów podyplomowych UW i SHG, członek rad nadzorczych spółek i zarządów organizacji pozarządowych. Absolwent m.in. Harvard Law School oraz WPiA UW. Były Prezes Sądu Mediacyjnego przy Sądzie Arbitrażowym Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Dyrektor Harvard Mediation Program, Praktykował w CMS Cameron, McKenna, Clifford Chance, był konsultantem w Banku Światowym (IFC) i pracownikiem naukowym Program on Negotiation (Harvard Law School).

Prowadzący przedstawił różne aspekty i metody negocjacji oraz opowiedział o procesie mediacji na różnych polach: mediacje gospodarcze, polityczne, rodzinne, osobiste i inne.

Galeria zdjęć

Spotkanie miało charakter nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny.  Prowadzący wyjaśnił pojęcie mediacji w ujęciu historycznym, oraz pokazał jak mediacje są wykorzystywane w różnych kulturach, jak działają w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych i społecznych, jak wykorzystuje się je w sporach gospodarczych czy politycznych.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +